طرحینه

اجرای استخر و جکوزی -تعمیرات و بازسازی استخر

طراحی و ساخت استخر مدرن در خانه های ویلایی متقاضی زیادی دارد.

اجرای استخر با متدهای روز دنیا و بهترین کیفیت :  استفاده از مصاح درجه یک در ساخت استخر ها طول عمر آنها را بالا می برد و موجب رضایت مشتری است .

استخرها بر اساس استانداردهای ساختمانی و سازه ای ساخته می شود . برای ساخت استخر ها روش های گوناگونی وجود دارد.همچنین استخر ها کاربردهای مختلفی دارند ک در ادامه مقاله بیشتر با آنها آشنا خواهید شد با ما همراه شوید . ساخت استخر می تواند به عنوان یکی از مهم ترین عملیات در بازسازی ساختمان باشد.

در چه مواردی به سازندگان استخر نیاز خواهید داشت ؟

استخر ها انواع گوناگونی دارند و هر کدام از این استخرها کاربردهای متفاوتی نسبت به بقیه خواهند داشت. اجرای استخر در انواع مختلفی می باشد. انواع استخر ها عبارتند از : استخر خانگی، استخر کشاورزی، استخر در باغ، استخر پرورش ماهی، استخر ورزشی و یا استخر تفریحی .ساخت استخر ها نیاز به رعایت اصول ساخت و سازه ای دارد و به همین راحتی نیست .

رعایت اصول ساخت استخراز قبیل : پایداری، دوام، و مقاومت در مقابل نفوذ آب در سازه‌ های استخر بسیار مهم می باشد ، لذا در زمان ساخت هر یک از انواع استخر در هر مکانی که مد نظر است نیاز به حضور سازندگان استخر وجود خواهد داشت .تا ساخت استخر اصولی انجام شود . سازندگان استخر افرادی ماهر و دانش آموخته این کار می باشند ، در اجرای استخر بهتر است از تخصص این افراد استفاده گردد .

اجرای استخر

کارفرما در چه مواردی باید قبل ازشروع پروژه با سازنده استخر به توافق برسد ؟

کارفرما قبل از شروع پروژه موظف است که با سازندگان استخر در مورد مسائلی به توافق برسد.طی این توافق نامه ، پیمانکاران ساخت استخر موظف می باشند، هزینه نهایی اجرای پروژه ساخت استخر و مدت زمان انجام آن را به کارفرما اطلاع دهند.

پیمانکاران می توانند این مورد را با بررسی شرایط محیطی و فیزیکی منطقه تعیین نمایند.از دیگر مواردی که باید در مورد آن توافقات انجام شود. مسائل مهمی از جمله مواد و مصالح استفاده شده در ساخت استخر و جزئیات کامل رعایت اصول ایمنی و مقاوم سازی سازه استخر می باشد.

توافقنامه ی اجرای استخر در مورد تعهدات بین کارفرما و پیمانکار ساخت استخر می تواند تا حدود زیادی از درگیری و ایجاد سوتفاهم جلوگیری نماید و روابط بین آنها را خوب و دوستانه نماید .

نحوه محاسبه قیمت ساخت استخر وعوامل موثر برآن

هزینه ساخت استخر یکی از موضوعات مهم و اساسی در بحث ساخت استخر می باشد . نحوه محاسبه هزینه ساخت استخر و عوامل موثر بر آن، باید به توافق دوطرف رسیده و در توافق نامه تنظیمی قید گردد.

اجرای استخر

از جمله عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر عبارتند از :

 • مساحت و بزرگی کار
 • نوع روش اجرایی و مورد استفاده جهت ساخت و اجرای استخر
 • قیمت هر یک از مصالح مورد استفاده در ساخت سازه از جمله کاشی و سرامیک، چوب، سیمان، بتن، میله و لوله (بر اساس در هر متر مربع)
 • دستمزد استادکاران
 • تعداد نیروی کار لازم جهت اجرای کار
 • میزان پیچیدگی یا سادگی طرح اجرایی

سه نکته کاربردی در مورد ساخت استخر

همانطور که قبلا بیان شده استخر انواع گوناگونی دارد و هر کدام از آنها کاربردهای متفاوتی دارند اما همه انواع استخر ها یک نکته مشترک مهم دارند و آن هم بزرگ و مهم بودن ساخت این پروژه می باشد .برای ساخت استخر نکات مهم زیادی مطرح می باشد که اهمیت بالایی دارند .

نکات قابل توجه در زمان اجرای استخر

اگر شما نیز می خواهید جهت ساخت انواع استخر اقدام نمایید پیشنهاد می کنیم مطالعه کافی در مورد تمام جوانب آن داسته باشید و به نکات مهم توجه نمایید . سه نکته کاربردی که در زمان ساخت استخر باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از :

ارائه طرح نهایی استخر به پیمانکار

سازندگان استخر وظیفه ساخت استخر را بر عهده دارند. شما باید طرح نهایی استخر را در اختیار آنها قرار دهید . طرح نهایی استخر باید با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی خاص مانند 3 max یا هر نرم افزار دیگری باید طراحی شود و در اختیار پیمانکار قرار بگیرد .

برای اجرای استخر برخی از سازندگان استخر به صورت شرکتی فعالیت می کنند و طراح سازه را در شرکت دارند که این وظیفه را بر عهده می گیرد و یا خود سازنده استخر دانش و مهارت این طراحی را بر عهده دارد و با آشنایی کامل آن را طراحی و اجرا می نماید.

تصمیم گیری در مورد نوع استخر (سرپوشیده یا روباز )ا

استخر ها را می توان به دو صورت سرپوشیده یا روباز طراحی و اجرا نمود. ساخت هر کدام از این موارد به تصمیم و خواسته کارفرما و محیط و شرایط آن بستگی دارد .فرد باید خود با توجه به خواسته و علایق و شرایطی که حاکم است در مورد اجرای استخر تصمیم گیری کند.

هر کدام از این استخر ها مزایا و معایبی از جمله تامین آسایش ،میزان حرارت ،میزان رطوبت ،میزان روشنایی و… دارند که باید قبل از انتخاب بررسی شوند .

ساخت استخرهای تفریحی

افرادی که قصد ساخت استخر تفریحی را دارند باید پیش ازشروع پروژه به صورت کامل همه موارد درخواستی خود را به پیمانکاران سازنده استخر اطلاع دهند و طراحی سه بعدی کامل از طرح استخر مد نظر را آماده کنند تا مشکلی بعد از ساخت پیش نیاید .
استخر های تفریحی مانند : استخر باغ، استخر خانگی و… ممکن است ، دارای انواع موج یا آبشار مصنوعی و موارد از این جمله باشند. در زمان اجرای استخر با این امکانان نیاز به زیرسازی ها و تجهیزات لازم می باشد و باید قبل از هر اقدامی به سازنده استخر اعلام گردد.

یک سازنده استخر حرفه ای چه خدماتی را باید ارائه دهد ؟

تخصصی ترین خدماتی که یک سازنده استخر می تواند ارائه دهد طراحی و ساخت تخصصی انواع استخر می باشد. قبل از اقدام به تصمیم گیری درباره نوع سازه و طراحی آن پیمانکاران و سازندگان استخر وظیفه دارند اطلاعات کافی درباره شرایط محیطی پروژه را جمع آوری نمایند. از جمله خدمات ارائه شده توسط سازندگان استخر حرفه ای عبارتند از :

 • شامل ساخت استخر بتنی
 • اجرای استخر با سنگ
 • ساخت استخر با آجر
 • ساخت استخر بلوکی
 • ساخت استخر فایبرگلاس

پیمانکار سازنده استخر با بررسی شرایط محل و اطلاعات دیگر درباره ساخت استخر به یکی از روش های بالا تصمیم گیری می کند.

استخدام آنلاین سازندگان استخر چه مزیتی می تواند داشته باشد؟

در حال حاضر با توجه به اینکه اکثر کسب و کارها و مشاغل خدمات خود را به صورت اینترنتی تبلیغ و ارائه می کنند.پیمانکاران سازنده استخر نیز از طریق فضای اینترنتی حرفه خود را تبلیغ کرده و نمونه کارهای قبلی خود را در معرض نمایش قرار می دهند.شما مخاطبان عزیز برای اجرای استخر می توانید با مراجعه به سایت آنها و مشاهده تصاویر نمونه کارهای قبلی این پیمانکاران نسبت به استخدام آنلاین آنها اقدام کنید .

برای استخدام سازنده استخر می توانید از شرکت بازسازی ساختمان کمک بگیرید.

مزایای استخدام آنلاین سازندگان استخر

استخدام آنلاین سازندگان استخر می تواند مزیت های زیر را داشته باشد:

 • یافتن پیمانکار سازنده استخر حرفه ای و کاربلددر مجاورت محل زدگی خود
 • مشاهده نمونه کارهای اجرا شده قبلی توسط پیمانکاران
 • صرفه جویی در زمان و هزینه