طرحینه

اجرای فضای سبز ویلا ، باغ و حیاط در تهران – مراحل اجرای فضای سبز

اگر به دنبال اجرای فضای سبز در ویلاباغ ، و یا حیاط خود هستید ، در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

اجرای فضای سبز ویلا ، باغ و حیاط در تهران – مراحل اجرای فضای سبز : در حال حاضر شهر پرجمعیتی مثل تهران به دلیل صنعتی بودن از فضاهای کمی برخوردار است. طراحی و پیاده سازی فضای سبز در این شهر در مقایسه با محیط های دیگر متفاوت می باشد. در پیاده سازی فضای سبز در شهرتهران باید عوامل مختلفی از قبیل تابش نورخورشید ، وضعیت خاک ، دمای هوا ، میزان آلودگی هواو… را مد نظر قرار داد.

اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که به دنبال طراحی فضای سبز و اجرای آن در تهران هستید ، در ادامه ی این مقاله ما را همراهی کنید.

اجرای فضای سبز

اقدامات انجام شده برای اجرای فضای سبز در تهران

• طراحی روف گاردن
• طراحی محوطه خانه ها و عمارت ها
• محوطه سازی باغ و حیاط ساختمان ها با کاربری متفاوت
• طراحی و اجرای پیاده روها
• طراحی و اجرای بوستان ها
• گل کاری پیاده روها
• اقدامات لازم برای زیباسازی شهر

اجرای فضای سبز

اگر شما به دنبال طراحی فضای سبز در تهران هستید ، طرحینه شما را در یافتن بهترین شرکت برای طراحی و پیاده سازی آن یاری می کند.

اهمیت طراحی و پیاده سازی فضای سبز در تهران

شهر تهران شهر شلوغ و آلوده ای است و تعداد فضاهایی سبز در آن بسیار اندک است. یک فضای سبز می تواند محیطی برای آرامش و گذراندن اوقات فراغت باشد. به خاطر کم بودن فضای سبز در تهران عده ای از شرکت ها در زمینه طراحی و اجرای فضای سبز در تهران فعالیت می کند.

اجرای فضای سبز
طرحینه بهترین شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند را به شما معرفی می کند. پیاده سازی فضای سبز یکسری مراحلی دارد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

پیاده سازی فضای سبز در تهران چه مراحلی را شامل می شود ؟

پیاده سازی فضای سبز در تهران شامل مراحل زیر می باشد :

1. اندازه گیری مساحت

اولین گام در پیاده سازی فضای سبز ، اندازه گیری مساحت زمین مورد نظر می باشد. برای اندازه گیری مساحت نیاز به یک ابزار حرفه ای می باشد. مساحتی که برای اجرای فضای سبز انتخاب می شود ، همیشه یک فضای مربع یا مستطیلی نیست. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که از فضای موجود حداکثربهره برداری را داشت.

2. سنجش وضعیت خاک

قبل از اقدام به کاشت نهال و گل و گیاه باید وضعیت خاک مورد بررسی قرار بگیرد. لازم است قبل از اقدام به کاشت ، خاک را تقویت کنید. برای این کار نیاز به یک متخصص باغداری می باشد. تا وضعیت خاک را مورد بررسی قرارداده و در صورت نیاز خاک را تقویت کند. در هر صورت یکی از مهم ترین اقدامات قبل از کاشت بررسی وضعیت خاک برای پیشگیری از مشکلات آتی می باشد.

3. بررسی شرایط جغرافیایی

گام سوم در اجرای فضای سبز در تهران بررسی شرایط جغرافیایی است. شرایط جغرافیایی مناطق مختلف شهر تهران متفاوت می باشد. دمای هوا ، وضعیت دریافت و جریان باد در منطقه ، میزان بارش همه و همه از عوامل تاثیرگذار در پیاده سازی فضای سبز می باشد.

4. بررسی وضعیت تابش نورخورشید

گام بعدی در پیاده سازی فضای سبز در نظر گرفتن تابش نورخورشید می باشد. در انتخاب بذر ، نهال و یا گل و گیاه برای کاشت باید وضعیت نورخورشید را در نظر داشت. در مناطقی که تابش نورخورشید در آنجا کمتر است ، گیاهانی کاشته شود که نیاز به نور کمتری دارند. و در مناطقی که نورخورشید زیاد است می توان گیاهانی را کاشت که با نورخورشید قوت می گیرند.

5. طراحی نقشه ی فضای سبز

گام پنجم در اجرای فضای سبز ، طراحی نقشه ی فضای سبز است . اگر مراحل قبلی به درستی طی شده باشند. انجام این مرحله پیچیدگی خاصی ندارد. در طراحی نقشه محل قرارگیری گل و گیاهان و عناصر دیگر از قبیل استخر، حوضچه ، آبنما ، نیمکت ، آلاچیق و … مشخص می شود.

مهم ترین اقدام در مرحله ی طراحی مشخص کردن سیستم آبیاری می باشد. مثلا اینکه سیستم آبیاری قطره ای باشد بهتر است یا فواره ای ؟ همه ی این ها باید در این مرحله مشخص شده و طراحی شود. به عنوان مثال در چمن نیاز به آبیاری فواره ای است ، در حالی که برای گیاهان و درختان نیاز به آبیاری قطره ای می باشد.

6. نورپردازی

یکی از مهم ترین اقدامات در اجرای فضای سبز توجه به عنصر نورپردازی است. نورپردازی فضای سبز کار حرفه ای است و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود.
لازم به ذکر است که میان طراحی فضای سبز و نورپردازی بایستی تناسب و هماهنگی وجود داشته باشد.

7. خرید بذر و نهال

در این مرحله باید بذر و نهال مورد نیاز خریداری شود. خرید بذر و نهال یکی از مهم ترین مراحل در پیاده سازی فضای سبز می باشد. بهتر است خرید بذر و نهال توسط افرادی که در این حوزه دانش دارند ، انجام شود. تا تلاش ها بی ثمر نشود. برای خرید بذر حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید.

8. کاشت بذر

جذاب ترین مرحله در اجرای فضای سبز مرحله ی کاشت می باشد. کاشت بذر ، گل و گیاه یک کار تخصصی می باشد و باید توسط افرادی که در این حوزه از دانش و مهارت کافی برخوردارند انجام شود. در این مرحله طراحی فضای سبز به مرحله ی اجرا در می آید . با کاشت گل و گیاهان محیط بی روح کاملا هویت پیدا کرده و بسیار جذاب و دلنشین خواهد شد.
قرار دادن اجزایی همچون آلاچیق ، نیمکت ، استخر در این مرحله مطابق با استانداردها انجام می شود.

نگهداری

در نگهداری از فضای سبز باید توصیه ها و دستورالعمل ها را جدی بگیرید. هر بخش از گیاهان نیاز به توجه ویژه ای دارند. و باید متناسب با دستورالعمل نگهداری صورت بگیرد.

سخن پایانی

در این مقاله به چگونگی اجرای فضای سبز در تهران پرداختیم. امیدواریم با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را دریابید.