طرحینه

اصول بازسازی ساختمان و نکات مهم پیرامون آن

اصول بازسازی ساختمان و نکات مهم پیرامون آن : بازسازی ساختمان به دلیل مقرون به صرفه بودن و زمان بر نبودن محبوبیت زیادی دارد. بازسازی ساختمان موضوعی تخصصی می باشد و بایستی توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. در واقع بازسازی یکسری اصول و قوانینی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه این مقاله در مورد اصول بازسازی ساختمان اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می دهیم. پس با ما همراه باشید.

اصول بازسازی ساختمان
اصول بازسازی ساختمان

اهمیت رعایت اصول بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان منوط به رعایت یکسری اصول و قوانین می باشد و بایستی توسط افراد متخصص انجام شود. غیر این صورت امکان تخریب بخش بازسازی وجود خواهد داشت. از طرفی صاحب خانه مجبور به پرداخت جریمه خواهد شد.

روش های بازسازی ساختمان

روش های بازسازی ساختمان به دو دسته تقسیم می شود:

در روش اول هدف اصلی بازسازی،مقاوم و مستحکم کردن ستون ها و پی ساختمان می باشد. در این روش به ظاهر ساختمان اهمیتی داده می شود و اصل اساسی مقاوم سازی پی ساختمان می باشد.

در روش دوم هدف اصلی فقط ظاهر ساختمان می باشد. در این روش تغییر دکوراسیون داخلی، پوشش کف و دیوار ساختمان مد نظر می باشد.

در هر کدام از روش های بازسازی، برای کسب نتیجه ی مطلوب بایستی اصول بازسازی ساختمان مورد توجه قرار بگیرد.

نکات قابل توجه در اصول بازسازی ساختمان

تعیین سطح انتظار از بازسازی ساختمان

اولین نکته در اصول بازسازی ساختمان این است که شما هدف و انتظار خود را از بازسازی ساختمان مشخص کنید. اینکه شما قصد دارید کل فضای ساختمان را بازسازی کنید و یا فقط قسمتی از آن؟ پاسخ این سوال بایستی به طور دقیق مشخص شود.

محاسبه هزینه بازسازی

بازسازی ساختمان به بودجه و هزینه ای که شما پرداخت می کنید، بستگی دارد. شما باید 90 درصد بودجه خود را به این کار اختصاص دهید و 10 درصد را برای موارد پیش بینی نشده در نظر بگیرید.

مشورت با افراد متخصص در حوزه بازسازی ساختمان

قبل از شروع کار شما باید با یکی از شرکت های متخصص در حوزه بازسازی و تعمیرات ساختمان مشاوره داشته باشید. متخصصین این حوزه با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف از جمله بودجه، استحکام ساختمان، موارد مورد نیاز و … شما را در این کار یاری می کنند.

مقاوم سازی هدف اصلی

از آنجایی که کشور ما یک کشور زلزله خیر می باشد. مقاومت ، استحکام سقف و ستون ها در مقاوم بودن کل ساختمان نقش اساسی دارد. در صورت فرسوده شدن این قسمت از ساختمان باید بازسازی از روش اول انجام شود. اما در صورتی که فقط ظاهر آن ها آسیب دیده باشد می توان با استفاده از گچ بری ها و سقف های کاذب بهترین نما را برای آن ایجاد کرد.

قسمت های مهم منزل در بازسازی

حمام و سرویس بهداشتی یکی از مکان هایی است که شما با هزینه و بودجه کم می توانید آن را بازسازی کنید. در صورتی که کف و دیوارهای حمام فرسوده شده باشد، باید بازسازی اساسی در این قسمت انجام شود. چرا که بازسازی ظاهر بعد از مدتی به دلیل آسیب وارد شده از داخل ساختمان دوباره فرسوده می شود. و نیاز به بازسازی دارد.

هدف اصلی در بازسازی آشپرخانه فقط تعویض کابینت ها و تغییر ظاهر آشپزخانه نباشد. قبل از اقدام به تعویض کابینت ها شیرآلات و لوله کشی ها را بررسی کنید و در صورت فرسودگی آن ها را تعویض کنید. در غیر این صورت ممکن است بعدا مجبور شوید کابینت ها را برای تعمیر شیرآلات خارج کنید که این خود به کابینت ها آسیب می زند.

یکی دیگر از قسمت های مهم در اصول بازسازی ساختمان اتاق ها و پذیرایی می باشد. این قسمت از منزل نیازی به لوله کشی و تعمیرات اساسی ندارد، از این رو روش دوم بازسازی ساختمان به کار می رود. با طراحی دکوراسیون داخلی و تغییر پوشش دیوار ها و کف می توان ظاهری زیبا به منزل بخشید.

تغییر دکوراسیون منزل در بازسازی

  • با یک دکوراسیون خوب می توانید منزلی زیبا و رویایی خود را داشته باشید.
  • در تغییر دکوراسیون باید اصول بازسازی ساختمان در سبک کلاسیک یا مدرن مورد توجه قرار بگیرد.
  • روش کلاسیک به دلیل گران بودن مصالح هزینه ی بیشتری دارد.
  • با نصب کاغذ دیواری و تغییر کف  می توانید ظاهر منزل را تا حد زیادی تغییر دهید.

تخریب

یکی از مهم ترین اصول بازسازی ساختمان تخریب می باشد. تخریب باید به صورت اصولی و توسط افراد حرفه ای انجام شود.