طرحینه

صندلی انتظار شیک ارزان قیمت سال جدید 1401

خرید بهترین مدل صندلی انتظار مدرن و شیک , جدیدترین لیست قیمت انواع مدل های صندلی انتظار تکی , دو نفره و چند نفره برای مطب , آرایشگاه زنانه و مردانه و … : در مکان های عمومی مختلف مخصوصا در ادارات و شرکت ها صندلی هایی به صورت ردیفی برای نشستن ارباب رجوع و افراد مختلف که انتظار دیدن مدیر یا رسیدن نوبت برای انجام کارهای اداری هستند، چیده می شود  که در زبان عام به آنها صندلی انتظار می گویند. صندلی های انتظار حتی در ایستگاه اتوبوس و قطار و مطب پزشکان وجود دارد و افراد مختلف برای نشستن و انتظار از آن استفاده می کنند.

صندلی های انتظار از  جمله تجهیزات و مبلمان اداری به حساب می آیند و در انواع طرح ها و رنگ ها و مدل های گوناگون تولید و روانه بازار شده اند. ادارات و شرکت های مختلف با توجه دکوراسیون و فضای کاری خود و بودجه ای که برای این خرید در نظر گرفته اند، یکی از مدل ها را انتخاب و خریداری کنند.

طراحی این صندلی ها به گونه ای است که مراجعه کنندگان می توانند به آسودگی بر روی آن بنشینند .اما این صندلی ها مانند صندلی های اداری دیگر راحت و قابل تنظیم نبوده و برای نشستن طولانی مدت طراحی نشده اند و مانند صندلی های کنفرانس برای استفاده ارباب رجوع و برای مدت معین، طراحی و ساخته شده اند.

صندلی انتظار 3 نفره

کاربرد صندلی انتظار

صندلی انتظار از نوع صندلی های اداری  می باشند و معمولا در مکان های عمومی و سلن انتظار ادارات و شرت ها برای نشستن و استفاده ارباب رجوع و مراجعه کنندگان تعبیه می شود.. این صندلی ها دارای انواع متفاوتی  می باشند و طراحی و تولید آنها بسته به نوع  و مدت استفاده و مکان استفاده شده می تواند متفاوت باشد.

از این صندلی ها حتی می توان در مکان هایی مانند بوتیک ها و مغازه ها و مراکز تفریحی و تجاری نیز  استفاده نمود.

انواع صندلی انتظار

کاربرد صندلی های انتظار معمولا در مکان های عمومی و سالن های انتظار مکان های مختلف است و با توجه به نوع و مکان استفاده در دسته ها و مدل های مختلف  طراحی و تولید می شوند.علاوه بر مدل های متنوع، رنگ، متریال، طراحی و تعداد آنها نیز متفاوت می باشد و عمده صندلی های موجود در بازار به صورت دسته دار و چرخ های ثابت می باشند.

صندلی های انتظار به دو صورت تکی و چند تایی طراحی و تولید می گردند و هر کدام از آنها معمولا برای مکان های خاصی مناسب می باشند معمولا برای مراکزی مانند بانک ها و بیمارستان ها  که تعداد مراجعین زیاد است می توان از صندلی انتظار چند تایی استفاده کرد.اینمدل صندلی انتظار توسط پایه و دسته های مشترک به صورت چسبیده به همدیگر طراحی  تولید می شود و برای فضاهایی مه کوچک و محدود می باشد و یا مراجعه کنندگان زیاد دارند مناسب است.

مراکز و ادارات خصوصی که تعداد مراجعه کنندگان آنها کمتر بوده و به زیبایی و منظم بودن دکوراسیون اداری اهمیت زیادی قائل هستند، از صندلی انتظار تک نفره استفاده می شود و معمولا این صندلی ها مجلل و زیباتر می باشند.

صندلی انتظار شیک صندلی انتظار مدرن صندلی انتظار مدرن

خرید صندلی انتظار ارزان

همانطور که گفتیم صندلی های انتظار در انواع و مدل های متنوع  طراحی و تولید می شوند این صندلی ها با توجه به نوع طراحی که دارند با قیمت های مختلف تولید می شوند. اگر برای خرید صندلی های انتظار بودجه کمی را در دست دارید اصلا نگران نباشید می توانید با همین بودجه کم نیز صندلی انتظار را تهیه کنید. در زمان انتخاب حتما محصولی را انتخاب نمایید که اصول استاندارد در ساخت آن رعایت شده باشد.

صندلی انتظارچه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

صندلی انتظار باید دارای ویژگی ها و خصوصیات خاصی باشد و در زمان خرید نیز باید با توجه به این ویژگی ها محصول را انتخاب و خریداری نمایید.صندلی انتظار باید در ناحیه نشیمن گاه راحتی و آسایش داشته باشد و افراد مختلف در زمان استفاده از صندلی گودی کمر را پوشش دهد. کفی صندلی نیز نباید از متریال بی کیفیت و خشک ساخته شود زیرا برای افرادی که ساعات طولانی قرار است روی آن بشینند، موجب آزار و ناراحتی می شود.

از دیگر ویژگی های صندلی انتظار خوب دسته دار بودن آن است.دسته ها باید نرم باشند و بازو و آرنج فرد را اذیت نکنند.

صندلی های انتظاری که دارای ترمز و پایه ثابت می باشند بهتر از صنندلی های انتظار می باشند که فاقد  این آپشن ها هستند.

جنس و مواد تشکیل دهنده صندلی انتظار برای مکان ها و فضاهای مختلف می تواند متفاوت باشد.صندلی های انتظاری که در مکان های عمومی و خیلی شلوغ مانند بیمارستان ها می باشند باید از جنس فلز یا پلاستیک محکم تهیه شوند زیرا روزانه افراد زیادی از آنها استفاده می کننندو باید دوام و مقاومت بالایی را داشته باشند.

همچنین در مکان هایی کم تردد و خصوصی از صندلی های انتظار لوکس تر استفاده می کنند که از جنس فوم سرد و روکش چرم مصنوعی درجه یک و یا پاچه ای ساخته می شود. این صندلی ها به علت کم تردد بودن مکان های خصوصی بهتر جواب می دهد و دکوراسیون زیباتر و شیک تری را به وجود می آورد.

برخی دیگر از صندلی های انتظار دارای یک سبد در قسمت پایین خود هستند و این امکان را به افراد استفاده کننده می دهند تا وسایل خود را در درون آن قرار دهند و راحت تر بنشینند.ویا ممکن است برخی از صندلی های انتظار را ببینید که دارای میز کوچک متصل به آن می باشند که می توان وسایل و تجهیزات خود را در آن قرار دهند و یا اگر لیوان یا ظرف غذا دارند بر روی میز قرار دهند. این موارد را نیز از ویژگی های صندلی انتظار می توان نام برد.

البته میزهای جعبه دار یا صندلی دار خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرند و عموما در فضاهایی می توان یافن که افراد و مراجعه کنندگان به مدت زمان طولانی در آن قرار می گیرند. مکان هایی مانند فرودگاه ها یا ترمینال ها.

در طراحی و ساخت این صندلی های انتظار نیز معمولا برای روکش از جنس چرم، پارچه و پلاستیک استفاده می شود و بدنه و اسکلت صندلی های نیز از فلز یا استیل  می باشد.پایه های این صندلی ها نیز از نوع ثابت و بدن اصطحکاک است و مانع از لیز خوردن صندلی خواهد شد.

در هنگام خرید صندلی انتظار باید چه نکاتی را توجه نمایید؟

صندلی ای انتظار از طرح و رنگ های متنوع و زیادی برخوردار است که هر کدام مناسب مکان و استفاده خاصی می باشند.بهتر است اگر قصد خرید دارید با افراد کارشناس در این زمینه مشورت کرده و بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.

صندلی های با کیفیت و مناسب معمولا دارای نکات و خصوصیات زیر می باشند:

  • صندلی های با کیفیت معمولا بر طبق استاندارد بوده و با استفاده از علم ارگونومیک طراحی و ساخته می شوند .
  • در حد امکان صندلی های راحت و استاندارد را انتخاب نمایید تا مراجعه کنندگان در هنگام استفاده آسایش داشته باشند.
  • بهترین گزینه صندلی های انتظار می تواند از نوع صندلی های با روکش منفذ دار باشد.
  • باکیفیت و مرغوب بودن اجزا صندلی انتظار بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار بگیرد.

قیمت صندلی انتظار

با توجه به نوسان های موجود در بازار مبلمان اداری نمی توان قیمت مشخصی را برای صندلی انتظار در نظر گرفت . در تعیین قیمت این صندلی ها باید به عوامل تاثیرگذار از جمله :رعایت یا عدم رعایت اصول و استاندارد های ارگونومی، جنس و درجه کیفیت مصالح و متریال های مورد استفاده در ساخت صندلی ها و مدل طراحی باید توجه نمود.هر چه مواد و متریال های مورد استفاده مرغوب تر و بهتر باشد در نتیجه قیمت صندلی بالاتر خواهد بود و دوام و عمر بالاتری خواهد داشت.