طرحینه

اپن آشپزخانه 2021 – نمونه طرح اپن آشپزخانه مدرن + تصاویر

اپن آشپزخانه 2021 , چیدمان و طراحی اپن آشپزخانه مدرن و شیک : اپن آشپزخانه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ، جایگاه ویژه ای دارد. در طراحی این بخش از منزل باید دقت و ظرافت بیشتری به خرج داد.

آشپزخانه های اپن دار ، از بخش های مختلف منزل در معرض دید می باشند. از این رو چیدمان و طراحی این بخش از منزل بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که طراحی این بخش از منزل در جلوه کلی و نمای فضای منزل بسیار تاثیر گذار می باشد و باید با سبک و رنگ دکوراسیون پذیرایی و نشیمن همخوانی داشته باشد.

نورپردازی یکی دیگر از نکات قابل توجه در طراحی آشپزخانه های اپن دار می باشد. نورپردازی، زیبایی و جذابیت آشپزخانه را دوچندان می کند. استفاده از روشنایی های هالوژنی برای سقف اپن آشپزخانه و بالای کابینت ها بسیار ایده آل خواهد بود.

اپن آشپزخانه

ایده های جالب برای طرح اپن آشپزخانه

استفاده از سنگ های معدنی و چوب های طبیعی در سطح کانترها و اپن زیبایی آشپزخانه شما را چندین برابر می کند.

در هنگام خرید وسایل آشپزخانه نیز باید دقت بیشتری به خرج داد. این وسایل باید با سبک مورد نظر هماهنگ باشند. در آشپزخانه مدرن ، کابینت ها ، ظروف و میز ناهارخوری و سایر وسایل باید متناسب با سبک مدرن انتخاب شود.

برای طراحی یک فضای زیبا ، رنگ آمیزی بخش های مختلف منزل باید با رنگ آشپزخانه و فضای بیرونی تناسب و هارمونی داشته باشد.

صندلی های اپن آشپزخانه ، باید مطابق با سبک آشپزخانه و فیزیک بدنی افرادی که از آن استفاده می‌کنند خریداری شوند. به عنوان مثال صندلی‌های جک دار خیلی بلند ، برای افرادی با قد کوتاه می تواند انتخاب مناسبی باشد.

فضای اپن باید آرام و خلوت باشد. در صورت تمایل به استفاده از وسایل دکوری و تزیینی بهتر است ، زیاد این فضا را شلوغ نکنید. چیدمان وسایل آشپزخانه باید به نحوی باشد که از شلوغ به نظر رسیدن این محیط جلوگیری شود. در ادامه این مقاله جدیدترین طرح های اپن را به شما معرفی می کنیم.

اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه اپن آشپزخانه

 

اپن آشپزخانه

اپن آشپزخانه ام دی اف

طراحی اپن آشپزخانه

طراحی اپن آشپزخانه مدرن

اپن آشپزخانه چوبی

طراحی اپن آشپزخانه

طرح اپن ، یک المان موثر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد .که در جذابیت ظاهری آن تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. به غیر از طرح و مدل ،اهمیت نورپردازی آشپزخانه ، در زیبایی آن غیر قابل انکار خواهد بود.

در بیشتر منازل با متراژ کوچک ، از اپن به عنوان مکانی برای سرو غذا و پذیرایی استفاده می شود. تزیین کنار اپن با صندلی های زیبایی با طراحی های جدید و معماری های داخلی مدرن می تواند فوق العاده باشد.

درحال حاضر ؛ انواع مختلفی از طرح های اپن در بازار موجود می باشد. نتخاب هرکدام از این طرح ها به سلیقه شما بستگی دارد. این طرح باید متناسب با سایر وسایل دکوراتیو باشد.

اپن آشپزخانه

انتخاب بهترین طرح اپن

انتخاب طرح اپن به فاکتورهای مختلفی از جمله سبک کلی دکوراسیون منزل، سلیقه و همچنین بودجه خانواده ها بستگی دارد.
در صورت انتخاب سبک مدرن برای دکوراسیون و اپن آشپزخانه طراحی ساده تر خواهد بود . هرچه طراحی ساده تر باشد ، به سبک مدرن نزدیک تر خواهد بود.

اپن گچ آشپزخانه

اپن ، جزو اصلی ترین بخش های معماری داخلی ساختمان ها می باشد. اپن انواع مختلفی دارد ، طرح های مختلف گچی، ام دی اف یا کناف را شامل می شود. انتخاب هر کدام از انواع اپن ها به سبک دکوراسیون آشپزخانه و سلیقه افراد بستگی دارد. اپن خانه های قدیمی معمولا به صورت گچ کاری بود. اما اپن خانه های جدید از جنس کناف یا ام دی اف می باشد.

اپن آشپزخانه ام دی اف

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم ، اپن انواع متفاوتی دارد و می تواند در انواع مختلف گچی، ام دی اف و کناف ساخته شود .
مدل ام دی اف در مقایسه با سایر مدل ها قیمت مناسب تری دارد و تنوع بیشتری دارد.

در طراحی اپن ام دی اف باید دقت بیشتری داشته باشید. اپن ام دی اف باید با سایر سبک های دکوراسیون متناسب باشد.لازم به ذکر است که تناژ رنگی چوب های ام دی اف بسیار متنوع می باشد. متناسب با رنگ تم اصلی منزل می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

اپن آشپزخانه ام دی اف

اپن آشپزخانه ام دی اف

لوستر و آویز آشپزخانه

نورپردازی اپن آشپزخانه ؛ با کمک لوسترها و آویزهای سه شعله بسیار جذاب خواهد بود. در حال حاضر انواع مختلف آویز آشپزخانه و لوستر آشپزخانه با قیمت های متنوع در بازار موجود می باشد.

طراحی برخی از این لوسترها به نحوی است که می توان نورآن ها را کنترل کرد. آویزها و لوسترهای آشپزخانه در مقایسه با سایر لوسترها قیمت مقرون به صرفه تری دارند . ارتفاع این لوسترها با توجه به سقف و اندازه ی آن قابل تنظیم می باشد.

در صورتی که جنس کابینت های شما از ام دی اف باشد. و تم آشپزخانه شما تیره رنگ باشد ، می توان از آویز آشپزخانه چوبی استفاده کرد.

رابیتس کاری اپن آشپزخانه

به استفاده از شبکه های فلزی رابیتس، در ساخت سازه ها رابیتس بندی آشپزخانه گفته می شود. رابیتس بندی به منظور تنوع ظاهری و زیبا سازی سقف ها و نورپردازی های مخفی در سقف یا اپن مورد استفاده قرار می گیرد.
از کاربردهای دیگر رابیتس بندی ، می توان به ساخت تندیس ها ، سقف کاذب ، کانال های تونل ، پلاستر کاری های گچی و سیمانی ، و برای جلوگیری از ترک های دیوار و ستون اشاره کرد.

کانتر آشپزخانه

در حال حاضر ، استفاده از کانتر یا پیشخوان آشپزخانه که مشابه اپن اشپزخانه می باشد ، در دکوراسیون آشپزخانه بسیار رایج شده است. تفاوت کانترها با اپن در این است که ؛ حول کانترها دیواری وجود ندارد ، کانترها می توانند در جنس های مختلفی طراحی شود.

جنس کانترها معمولا از سنگ یا ام دی اف می باشد و در مرکز آشپزخانه قرار می گیرد. طراحی برخی از کانترها به نحوی می باشد که می توان آن را جزئی از کابینت آشپزخانه در نظر گرفت.

کانتر آشپزخانه

استفاده از کانتر به عنوان پارتیشن

در حالت کلی ، هر گونه ساختار شبیه کابینت یا کانتر ، دارای این خصوصیات را کانترآشپزخانه می گویند. کانتر ها را می توان به عنوان پارتیشن برای تقسیم بندی فضا استفاده کرد. اکثر فعالیت ‌های آشپزی و کارهای مهم در آشپزخانه روی کانتر ها انجام می شود.

ساختار کانترهای اپن آشپزخانه باید به گونه ای باشد که ، مانع تردد افراد در فضای آشپزخانه نشود. فضای زیر کانتر در آشپزخانه های کوچک باید بخش‌بندی شود و به عنوان کابینت و کشو مورد استفاده قرار بگیرد.

اپن جدید آشپزخانه

اپن ها در خانه هایی با معماری جدید ، در طرح ها و سبک های متفاوتی ساخته می شوند. نور پردازی های هالوژنی در برخی از طرح ها و مدل های خاصی زیبایی خاصی به محیط آشپزخانه می بخشد.

اپن ام دی اف شیک

با توجه به تنوع نیازهای مشتری و تقاضای بازار ، اپن های ام دی اف متنوعی طراحی شده است. انتخاب هر کدام از اپن های ام دی اف شیک و مدرن به سلیقه و بودجه ی شما بستگی دارد.

سوالات متداول

در ادامه ، به برخی از سوالات رایج پیرامون اپن می پردازیم :

در انتخاب مدل و طرح اپن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

فاکتورهای مختلفی از قبیل سلیقه ، دکوراسیون منزل و بودجه در انتخاب طرح و پلان آشپزخانه موثر می باشد. سبک مدرن برای خانه ها و آپارتمان های کوچک بهترین انتخاب خواهد بود، چراکه در طرح های پیچیده به وسایل دکوراتیو بیشتری نیاز است و همین موضوع محیط را شلوغ تر و کوچک تر نشان خواهد داد.

رابیتس آشپزخانه چیست؟

استفاده از شبکه های فلزی با عنوان رابیتس در بخش های مختلف سازه آشپزخانه ؛ زیبایی آن را دوچندان می کند. با کمک نورپردازی های مختلف در رابیتس می توان فضا را زیباتر و جذاب تر کرد.

کانتر در آشپزخانه یا اپن آشپزخانه ؟

انتخاب کانتر یا اپن به گنجایش فضای آشپزخانه، سلیقه و معماری خانه شما بستگی دارد . کانتر یا جزیره در آشپزخانه در خانه های نوساز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار تردد از دو سمت راحت تر خواهد بود و زیبایی فضای خانه شما دوچندان می شود. بخش زیر کانتر برای گذاشتن کابینت و قرار دادن وسایل بسیار موثر خواهد بود.

در صورت استفاده از کانتر به عنوان میز نهارخوری ، صندلی ها را در کدام بخش باید چید؟

صندلی ها را باید پشت به قسمت نشیمن و رو به آشپزخانه و در قسمت بیرونی قرار داد. این کار مانع از اشغال فضای رفت و آمد در قسمت های مختلف خانه می شود و رفت و آمد آسان خواهد بود.

در تزیین اپن آشپزخانه از چه چیزهایی می توان استفاده کرد؟

فضای آشپزخانه را نباید با وسایل تزیینی شلوغ کرد. یک گلدان زیبا ، یا یک ظرف شکلات خوری یا میوه خوری متناسب با سبک دکوراسیون می تواند برای تزیین اپن ایده آل باشد.

چگونه می توان پروژه دکوراسیون اپن آشپزخانه را ثبت کرد؟

برای این کار می توانید از یک شرکت بازسازی ساختمان کمک بگیرید. برای این کار باید تعدادی عکس از فضاهای مختلف ، با زاویه مناسب گرفته و به همراه نقشه ساختمان برای ما ارسال نماید ، علاوه بر آن هر گونه اطلاعات جزئی و بیشتر، در اجرای هر چه بهتر پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

آیا تمام مراحل اجرایی پروژه توسط شرکت بازسازی ساختمان انجام می شود؟

تمام مراحل از طراحی تا بازسازی و اجرای دکوراسیون بر عهده تیم متخصص می باشد .

مدت زمان طراحی دکوراسیون اپن آشپزخانه چقدر است؟

زمان مورد نیاز برای اجرای یک پروژه به فاکتورهای مختلفی از جمله تعداد، ابعاد فضاها و نوع طراحی بستگی دارد.