طرحینه

بازسازی آشپزخانه ، هزینه بازسازی آشپزخانه ( سقف , اپن و …) چقدر است ؟

بازسازی آشپزخانه ، صفر تا صد هزینه بازسازی آشپزخانه + سقف , اپن و … : آشپزخانه قلب هر منزل می باشد و یکی از مهم ترین بخش ها در تعمیرات ساختمان می باشد. به آشپزخانه، قلب خانه نیز گفته می شود. طراحی و دکوراسیون این بخش از منزل بسیار مهم می باشد. از این رو در بازسازی منزل ، توجه به بازسازی آشپزخانه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

بازسازی آشپزخانه

اما سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند، این است که ، بازسازی آشپزخانه چیست؟ انواع بازسازی آشپزخانه کدامند؟

در ادامه این مقاله قصد داریم پاسخ سوالات فوق را ارائه دهیم و مراحل بازسازی آشپزخانه را به شما توضیح دهیم. ما در اینجا یکسری نکات کلیدی و اجرایی را به شما ارائه می دهیم. با بهره گیری از این نکات می توانید برای هر مشکل، یک راهکار ایده آلی ارائه دهید.

برای تعمیرات آشپزخانه می توانید از یک شرکت بازسازی ساختمان کمک بگیرید. این شرکت ها با در اختیار داشتن اکیپ متخصص و حرفه ای در مدت زمان کوتاهی با هزینه ی مقرون به صرفه ، آشپزخانه شما را بازسازی می کنند.

اقدامات لازم در بازسازی آشپزخانه

تعمیرات آشپزخانه ، نیازمند انجام اقدامات مختلفی می باشد. شما می توانید همه آن یا بخشی از آن را انجام دهید. این اقدامات شامل موارد زیر می باشد:

 • تعویض کابینت آشپزخانه
 • تعمیر میز کار آشپزخانه و پمثلث طلایی
 • تعویض کاشی های مابین کابینت های زمینی و دیواری
 • کاشی کاری پشت کابینت ها
 • اقدامات مربوط به نورپردازی آشپزخانه و کابینت ها
 • تعویض لوازم برقی و غیر برقی آشپزخانه
 • تغییر دکوراسیون داخلی آشپچزخانه
 • طراحی کابینت ها
 • برداشتن دیوار آشپزخانه و اپن کردن آنجا
 • تعویض پوشش کف آشپزخانه
 • ترمیم سقف کاذب و کلیه ی دکور های سقفی آشپزخانه
 • اقدامات مربوط به ایمن سازی آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه می توانید تمامی اقدامات فوق یا برخی از آن ها را انجام دهید. کنید. شما می توانید با یک جابه جایی ساده ( تغییر مکان وسایل آشپزخانه مثل یخچال و گاز و …)، دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهید.

منظور از بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه چیست؟

تمامی بانوان ، متمایل به داشتن آشپزخانه ای شیک و لاکچری هستند. از این رو تغییر طراحی دکوراسیون آشپزخانه ، جذابیت خاص خود را دارد. و نیاز به دقت ویژه ای دارد.

تعمیرات و تغییرات مربوط به فضای آشپزخانه ، بسیار پرتکرار، پرطرفدار و گسترده می باشد. هزینه مورد نیاز برای این کار به مقیاس فضای آشپزخانه محدود می شود. شما می توانید عملیات بازسازی آشپزخانه را با صرف هزینه ای مقرون به صرفه ، انجام داده و دکوراسیون داخلی منزل خود را به یک چشم انداز زیبا تبدیل طد کنید.

تعمیرات این بخش از منزل به تغییر طراحی و دکوراسیون آن محدود نمی شود. در ادامه اقدامات مختلفی را در این رابطه به شما معرفی می کنیم.

قاعده مثلث طلایی در آشپزخانه

یکی از موضوعات مهم درطراحی دکوراسیون آشپزخانه ، توجه به قاعده مثلث طلایی می باشد. طبق این قاعده ، یک بانو اکثر اوقات در آشپزخانه بین سینک، گاز و یخچال در حرکت می باشد. به این بخش سه ضلعی ، مثلث طلایی آشپزخانه گفته می شود.

با در نظر داشتن این قاعده ، در بازسازی آشپزخانه می توانید بهترین دکوراسیون را طراحی کنید. مطابق با این قاعده ، بانوی آشپزخانه ، به یک میز کاری بین سینک و گاز نیاز دارد. که روی این میز مواد خام را خرد کند، تهیه کند و غذا را بپزد. یک بانوی با سلیقه ظرف تمیز را روی میز قرار می دهد ، و بعد از اتمام کار خود ، ظرف را داخل سینک قرار می دهد.

برای تشکیل مثلث طلایی یخچال باید در نزدیک ترین نقطه به میز کار قرار داشته باشد.

توصیه ما به شماد این است که میزکاری شما حداقل نود سانتی متر باشد. فاصله صد و بیست سانتی متری رعایت شود. اضلاع این میز باید کوتاه باشد ، تا در زمان پخت غذا، در آشپزخانه کمترین رفت و آمد باشد.

در بازسازی آشپزخانه ، برای طراحی یک دکوراسیون ایده آل باید ، در طراحی مثلث طلایی و میز کار آشپزخانه دقت بیشتری داشته باشید.

هزینه بازسازی آشپزخانه

بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه و انواع آن

تعمیرات آشپزخانه به دو دسته تقسیم می شود:

1. تعمیرات جزئی آشپزخانه

تعمیرات کلی آشپزخانه ، شامل تعمیر کاشی، سرامیک، لوله کشی سرد و گرم، لوله کشی برق، نورپردازی، جابه جایی وسایل آشپزخانه و تغییر دکوراسیون آن و… می باشد.

2. تعمیرات کلی آشپزخانه

تعمیرات جزئی آشپزخانه ، بخشی از موارد ذکر شده در تعمیرات کلی را شامل می شود. بخشی از تعمیرات جزئی اختیاری و بخشی دیگر اجباری می باشد. نصب برچسب کابینت یا تعمیر و ترمیم کابینت‌ها جزو تعمیرات جزئی می باشد. ممکن است در تعمیرات جزئی مجبور به انجام برخی کارهای دیگر باشید.

موارد مهم و پرکاربرد در بازسازی آشپزخانه

تعمیرات آشپزخانه موارد مختلفی را شامل می شود ، در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:

تعویض درب کابینت آشپزخانه

یکی از رایج ترین اقدامات در تعمیرات آشپزخانه ، تعویض درب کابینت آشپزخانه می باشد. برخی بر این باورند که عوض کردن درب کابینت ها ، راه حلی ایده آل در صرفه جویی در هزینه ها می باشد. این در حالی است که هزینه تعویض کل کابینت ها با هزینه تعویض درب آن چندان تفاوتی ندارد.

با تعویض درب کابینت ها ، تمامی بخش هایی از کابینت که در معرض دید می باشند ، نیز تعویض می شود. این کار نیاز به هزینه زیادی دارد و شما در رابطه با طراحی آشپزخانه خود دچار محدودیت خواهید شد. پس از نظر ما تعویض کابینت مقرون به صرفه تر خواهد بود.

کاشی کاری بین کابینت آشپزخانه

یکی از معمول ترین کارها در عملیات بازسازی آشپزخانه ، کاشی کاری یا تعویض کاشی بین کابینت ها می باشد. انجام این کار چندان دشوار نیست. برای این کار کابینت بالایی را برمی دارید ، آب بندی کابینت پایین رو جمع می کنید ، و کاشی یا دیوارپوش شیشه ای دلخواه را مابین کابینت ها اجرا می کنید.

در صورتی که کابینت ها را تعویض کنید ، رنگ کاشی بین کابینت ها ، باید با طرح جدید کابینت ها و دکوراسیون جدید آشپزخانه هماهنگ باشد. در چنین حالتی ابتدا باید عملیات مربوط به تعویض کاشی را انجام دهید ، و در مرحله آخر کابینت ها را نصب کنید.

نورپردازی کابینت ها

اگر در بازسازی آشپزخانه خود به طراحی کابینت آشپزخانه جدید تمایل داشتید ، حتما به نورپردازی کابینت ها نیز توجه کنید. قبلا ، نورپردازی کابینت ها در تاج کابینت جاسازی می شد. به این صورت که در دو طرف آشپزخانه ، یک ویترین عمودی ساخته می شد و روشنایی در داخل این ویترین پخش می شد.

در حال حاضر ، اکثرا نورپردازی ها در زیر کابینت دیواری انجام می شود. این روشنایی در راستای تکمیل نورپردازی بالای کابینت دیواری می باشد.
در صورت امکان نورپردازی بین کاشی کابینت و یا دیوارپوش شیشه ای ، بهترین و دل انگیزترین مکان برای جلوه نور می باشد.

در بازسازی آشپزخانه برای نورپردازی کابینت ها ایده های مختلفی ارائه می شود .

برخی ایده های نورپردازی عبارتند از:

 • نورپردازی بالای سینک ظرفشویی
 • نورپردازی جزیره یا کانتر آشپزخانه
 • نورپردازی داخل کشو های آشپزخانه

نورپردازی می تواند متناسب با طرح کابینت آشپزخانه، کتیبه و یا قطعات کلاسیک دیگر باشد. با کمک نورپردازی می توانید ، یکسری موارد را در معرض دید مهمان قرار دهید. و زیبایی آشپزخانه خود را دوچندان کنید.

اپن کردن آشپزخانه ایده آل خواهد بود یا خیر ؟

در بازسازی آشپزخانه ، بسیاری از افراد تمایل دارند ، آشپزخانه های قدیمی خود را اپن کنند. برخی دیگر بر این باورند که آشپزخانه بسته بهتر می باشد. به عقیده ی بسیاری از بانوان ، آشپزخانه اپن ، استقلال آن ها را در محیط آشپزخانه کمتر می کند و آن ها احساس راحتی نخواهند داشت.

اپن کردن آشپزخانه

برای اپن کردن آشپزخانه ، حداقل یکی از دیوارها باید برداشته شود. با حذف این دیوار ممکن است ، نیاز به سیم کشی و لوله کشی آب و گاز داشته باشید. این اقدامات هزینه های زیادی را خواهد داشت. شما برحسب بودجه خود می توانید نسبت به اپن کردن آشپزخانه ، تصمیم گیری درستی اتخاذ کنید.

تعویض پوشش کف آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه، با تعویض پوشش کف آشپزخانه، می توان یک تغییر بزرگ در دکوراسیون داخلی داشت. برای پوشش کف آشپزخانه می توان از سرامیک های جدید ، انواع کفپوش ها ، پارکت ها یا اپوکسی ها استفاده کرد.

تعویض لوازم آشپزخانه

تعویض لوازم آشپزخانه نظیر اجاق گاز، سینک و یا یخچال فریزر می تواند ، دکوراسیون آشپزخانه شما را زیر و رو کند. تعویض لوازم برقی آشپزخانه برای تغییر دکوراسیون ایده آل خواهد بود.
در ادامه در رابطه با تعویض لوازم آشپزخانه جزئیات بیشتری ارائه می دهیم.

تعویض لوازم آشپزخانه چند حالت دارد؟

تعویض لوازم آشپزخانه دو حالت دارد:

 • حالت اول این است که ؛ کابینت شما جزو مدل های جدید می باشد و شما تصمیم به تعویض لوازم آشپزخانه دارید. در چنین حالتی اکثر لوازم سرجای خود قرار می گیرند. و یا نیاز به تغییر جزئی دارند.
 • حالت دوم این است که ؛ شما به طور همزمان نسبت به تعویض کابینت ها و تعویض لوازم آشپزخانه تصمیم گیری کرده اید. در چنین حالتی ممکن است یکسری مشکلات به وجود آید که در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع ارائه می دهیم.

اقدامات لازم برای تعویض همزمان کابینت های قدیمی و لوازم آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه ، ممکن است با تعویض لوازم آشپزخانه ، نیاز به تعویض کابینت نیز داشته باشید. یا برعکس. به عنوان مثال ممکن است یک یخچال ساید بای ساید بخرید و این یخچال در مکان قبلی جای نگیرد. و یا اینکه ممکن است کابینت های خود را تعویض کنید و نیاز به یکسری وسایل جدید داشته باشید.

دلایل تعویض کابینت

تعویض کابینت می تواند به نا به دلایل زیر باشد:

قدیمی شدن مدل آن

در چنین حالتی ممکن است ، فضای مناسبی برای لوازم جدید آشپزخانه وجود نداشته باشد. به عنوان مثال ممکن است شما کابینت ام دی اف داشته باشید ، و تصمیم بهطراحی کابینت ممبران بگیرید.

فرسوده و مستهلک شدن کابینت

در بازسازی آشپزخانه ، ممکن است متوجه فرسودگی کابینت ها شوید. و نیاز به تعویض کابینت داشته باشید.

با تعویض کابینت ها ، مکان بیشتر و مناسب تری برای جای دادن لوازم برقی و غیر برقی در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که هزینه های این کار نیز بیشتر خواهد بود.

در صورتی که شما به طراحی کابینت مدرن تمایل داشته باشید. علاوه بر تغییر سایز مکان لوازم برقی ، ممکن است لوازم قدیم با مکان جدید سازگار نباشند و شما نیازمند تغییر خود لوازم نیز باشید .

نکات ضروری در بازسازی آشپزخانه

اولین اقدام در عملیات مربوط به تعمیرات آشپزخانه ، طراحی می باشد. با این کار هم امکان اجرای ایده های جدید بیشتر می شود و هم طرح نهایی زیباتر خواهد شد. و امکان سردرگمی در این حالت وجود ندارد.

خیلی از افراد در زمان تعویض کابینت، کابینت های قدیمی را جمع می‎کنند و با همان سیستم لوله کشی آب و گاز و سیمکشی برق آشپزخانه، کابینت های جدید رو طراحی و اجرا می کنند. آن ها هیچ طراحی خاصی انجام نمی دهند ، طرح جدید به هیچ عنوان جذاب نخواهد بود.

از این رو بهترین اقدام ، انجام طراحی قبل از شروع بازسازی آشپزخانه می باشد.

نکات مهم دیگر در رابطه با تعمیرات آشپزخانه:

 • پیش بینی آب ، در پشت یخچال
 • پیش بینی برق برای دستگاه تصفیه در زیر سینک
 • در نظر گرفتن قانون مثلث طلایی در طراحی آشپزخانه

هزینه تعمیرات آشپزخانه

هزینه مربوط به تعمیرات، بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه به فاکتورهای مختلفی از جمله متریال، کیفیت کار و مقدار بازسازی بستگی دارد.

هزینه مربوط به بازسازی کلی با بازسازی جزئی متفاوت خواهد بود. برای برآورد دقیق هزینه مربوط به بازسازی آشپزخانه ، از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید. به عنوان مثال ، تعیین هزینه کابینت آشپزخانه ، با مراجعه و اندازه گیری کابینت ساز مشخص می شود.

بازسازی ساختمان شامل مراحل مختلفی می باشد. قیمت هر کدام از این مراحل متفاوت می باشد . برای برآورد هزینه این کار می توانید از متخصص بازسازی ساختمان کمک بگیرید . شما می توانید با شناخت کامل ، با یکی از شرکت ها ، قرارداد پیمانکاری بازسازی ساختمان  را منعقد کنید.