طرحینه

بازسازی آپارتمان کوچک 50 متری و 60 متری در تهران

هزینه بازسازی آپارتمان کوچک و بزرگ قدیمی در تهران چقدر است ؟ : دکوراسیون آپارتمان ، تاثیر زیادی در روحیه ساکنین آن خواهد داشت. از این رو ؛ امروزه بازسازی بخش های مختلف آپارتمان برای تغییر دکوراسیون به یک موضوع حائز اهمیت تبدیل شده است. برای تغییر دکوراسیون نیازی به تغییرات اساسی نیست و می توان با یک تغییر کوچک به فضای ایده آل رسید. به عنوان مثال می توان با تغییر رنگ یک دیوار و یا تعویض روکش مبلمان نشیمن به تغییر و تحول بزرگی رسید.

فنون مختلف دکوراسیونی برای تبدیل یک آپارتمان معمولی به آپارتمانی با حس و حال جدید وجود دارند، در برخی موارد این فنون بسیار کوچک و جزئی هستند و گاهی با نیاز به تغییرات بزرگ و بیشتری دارند که به آنها بازسازی ساختمان گفته می شود. در ادامه این مقاله در مورد مراحل بازسازی خانه بیشتر صحبت می کنیم.

بازسازی آپارتمانمراحل بازسازی ساختمان کدامند؟

قبل از اینکه بخواهیم مراحل بازسازی آپارتمان را بدانیم باید به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 1.  مد نظر ما برای بازسازی کدام فضاهای آپارتمان می باشد؟
 2. بودجه ما برای بازسازی و نوسازی آپارتمان چقدر می باشد؟
 3. کدام سبک دکوراسیون آپارتمان را برای بازسازی دوست داریم؟
 4. کاربرد فضای بازسازی شده چیست و به چه منظور استفاده خواهد شد؟
 5. اهمیت طراحی برای ما تا چه حد می باشد؟
 6. چه نوع متریال و مصالحی در بازسازی قسمت های مختلف مورد پسند ما می باشد؟
 7. چیدمان آپارتمان بعد از بازسازی چگونه خواهد بود و کدام وسایل مورد نیاز ما می باشد؟

بعد از مشخص شدن پاسخ سوالات اولویت بندی برای شروع بازسازی آپارتمان به شرح زیر می باشد:

الویت اول : بازسازی آشپزخانه
الویت دوم: بازسازی سرویس بهداشتی
الویت سوم: بازسازی نشیمن و سالن پذیرایی
الویت چهارم: بازسازی اتاق ها

هزینه بازسازی آپارتمان کوچک 50 متری و 60 متری در تهران چقدر است ؟

بیشتر شرکت های بازسازی ، قیمت بازسازی را برحسب مترمربع تعیین می کنند و برای آن کمینه و بیشینه ای در نظر می گیرند. باید بگوییم که هزینه بازسازی آپارتمان کوچک به صورت متر مربعی گستره ی بزرگی دارد. و مواردی همچون میزان و کیفیت مواد و متریال به کار رفته، میزان تغییرات و سطح انجام کار، دستمزد نیروی انسانی در تعیین هزینه دخالت دارند.

لازم به ذکر می باشد که در بازسازی آپارتمان، علی الخصوص آپارتمان های قدیمی باید دقت بیشتری به خرج داد تا موجب آسیب به واحدهای بالا، پایین و طرفین نشود.

امروزه بازسازی خانه به یک کار حرفه ای تبدیل شده است و تغییرات در آن می تواند تا اندازه ای باشد که از یک آپارتمان شیک و نو نیز بهتر باشد. توصیه ی ما به شما این است که در بازسازی از یک شرکت معتبر کمک بگیرید. گروه بازسازی ساختمان به عنوان یک شرکت بازسازی آپارتمان می تواند در این راه به شما کمک کند، و شما را به آپارتمان ایده آل تان برساند.

بازسازی می تواند تا حدی حرفه ای انجام پذیرد که تنوع و تازگی ایجاد شده در آن بالاتر و بیشتر از خرید یک آپارتمان شیکتر و نوساز باشد. توصیه می شود در صورت نداشتن تجربه کافی و در مورد بازسازی های عمیق از خدمات یک شرکت بازسازی ساختمان استفاده کنید تا نتیجه ای ایده آل حاصل گردد.

بازسازی آپارتمان کوچک

معمولا در آپارتمان های کوچک از فضا به خوبی استفاده نمی شود و طراحی ها به گونه ای است که فضای داخلی کوچک تر به نظر می رسد. بازسازی آپارتمانهای کوچک به منظورافزایش کارایی و استفاده بهینه از فضا شیوه ای مناسب و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.

بازسازی آپارتمان کوچک

یکی از اساسی ترین نکات در بازسازی آپارتمانهای کوچک طراحی داخلی و نوع چیدمان وسایل در آپارتمان می باشد. بهتر است برای چیدمان آپارتمان حتما از یک مشاور یا طراحی که سبک کارش مورد پسند شما می باشد، مشورت بگیرید. در غیر این صورت حتی با خرید گران ترین وسایل برای طراحی و دکوراسیون به نتیجه دلخواه نمی رسید. و هزینه صرف شده برای طراحی آپارتمان به هدر می رود.

بازسازی داخلی آپارتمان

یکی از موارد حائز اهمیت در بازسازی داخلی آپارتمان رنگ آمیزی دیوارها و سقف آپارتمان می باشد، این مورد در بازسازی آپارتمان های کوچک نقش بسیار مهم و اساسی دارد. انتخاب رنگ و طرح کاملا سلیقه ای می باشد ولی در کل رنگ های روشن مخصوصا رنگ سفید جلوه ای ویژه به آپارتمان می دهد و آن را بزرگ تر نشان خواهد داد.

بازسازی آپارتمان قدیمی

امروزه بازسازی ساختمان به دلیل مقرون به صرفه بودن محبوبیت ویژه ای دارد. هزینه تعویض آپارتمان زیاد می باشد و برای هر کسی مقدور نیست.

بازسازی خانه قدیمی شامل موارد زیر می باشد :

تغییر دکوراسیون داخلی ، ایجاد تغییرات در تیغه بندی، تعویض کفپوش آپارتمان، تعویض کابینت آشپزخانه، رنگ آمیزی دیوارها و یا نصب کاغذ دیواری روی آنها، تعمیرات حمام و سرویس بهداشتی، بازسازی تاسیسات لوله کشی، تعویض یا ایجاد تغییرات در درب و پنجره های آپارتمان، تعمیر یا تعویض سیستم گرمایش و سرمایش و …

بازسازی آپارتمانهای قدیمی

توجه به نورپردازی در بازسازی داخلی آپارتمان جلوه ی ویژه ای به آپارتمان می بخشد. استفاده از نورهای مصنوعی در فضای داخلی در بازسازی آپارتمانهای قدیمی و کوچک بسیار مهم می باشد.

در طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک استفاده ازفرش های بزرگ توصیه نمی شود. بهتر است در طراحی از موکت های بدون طرح با رنگ های خنثی و فرش های کوچک استفاده شود تا فضای آپارتمان کوچک و دلگیر جلوه نکند.

در طراحی آپارتمان های با متراژ کم و سقف کوتاه نیز بهتر است از پرده هایی با رنگ خنثی و طرحی ساده استفاده شود.

بازسازی آپارتمان

هزینه بازسازی آپارتمان شامل چه مواردی است ؟

در اکثر شرکت های بازسازی ساختمان بهزینه بازسازی آپارتمان و قیمت تمام شده برخی تغییرات و متریال ها به شرح زیر می باشد:

 • هزینه تغییر کفپوش
 • هزینه تغییر دیوار پوش
 • هزینه کاغذ دیواری
 • هزینه رنگ آمیزی دیوار
 • هزینه سقف کاذب
 • هزینه نورپردازی
 • هزینه تعویض درب و پنجره
 • هزینه طراحی کمد و قفسه
 • هزینه تعویض کابینت
 • هزینه تعویض روشویی و سینک
 • هزینه تعویض شیرآلات
 • هزینه تاسیسات داخلی

قیمت بازسازی آپارتمان

هزینه های مورد نیاز که در بالا به آن اشاره کردیم، میانگین هزینه ها می باشد و علاوه بر موارد ذکر شده فاکتورهای دیگری از جمله نوع و کیفیت متریال مصرفی و دستمزد بالا یا پایین نیروی انسانی در قیمت بازسازی آپارتمان دخالت دارند.

شرکت بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان کاری تخصصی می باشد و مشورت کردن با یک شرکت در این زمینه می تواند هزینه ها را کاهش دهد.
شرکت بازسازی ساختمان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه بازسازی آپارتمان می باشد. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند. شما می توانید با مشورت با این گروه بهترین نتیجه را در کوتاه ترین زمان با هزینه ای مقرون به صرفه داشته باشید.

تعمیرات و نوسازی آپارتمان

برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در نوسازی آپارتمان بایستی سالم بودن شیرآلات و تاسیسات سرویس توسط کارشناسان بازرسی انجام شود. و در صورت معیوب بودن تعویض شود. بازسازی حمام و سرویس بهداشتی به صورت اولویت بندی می باشد.

ابتدا عایق بندی دیوارها و کف حمام و سرویس، انجام می شود، سپس تعمیر و تعویض تاسیسات و لوله کشی، تعویض و نوسازی کفپوش و شیرآلات انجام می شود.

بازسازی آشپزخانه آپارتمان

یکی از بخش های مهم در بازسازی خانه , آشپزخانه می باشد. زیبایی آشپزخانه تاثیر شگرفی در زیبا سازی آپارتمان دارد. از این رو باید در بازسازی آشپزخانه دقت بیشتری به خرج داد. در آپارتمان های کوچک از طراحی اپن برای بزرگ تر دیده شدن استفاده می شود. و این موضوع باعث می شود که آشپزختنه بیشتر در معرض دید باشد و اهمیت دکوراسیون آن را دو چندان می کند.

بازسازی آشپزخانه آپارتمان شامل موارد زیر می باشد :

تعویض کابینت ها، تخریب و نوسازی دیوارها و آرک های قدیمی، تعویض و نوسازی لوله کشی ها و شیرآلات، تعویض کفپوش آشپزخانه و کاشی کاری.

برای بازسازی و ایجاد تغییرات در آشپزخانه روش های هوشمندانه ای وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع می توانید از گروه بازسازی ساختمان مشاوره بگیرید.

نکات قابل توجه در مورد بازسازی آپارتمان در بخش آشپزخانه

 • در بازسازی آشپزخانه تعویض کابینت ها بسیار موثر و مهم می باشد.
 • ارتفاع کابینت ها باید به دقت تعیین شود. ارتفاع مناسب سهولت در دسترسی را ر بردارد و بر زیبایی و تناسب وسایل آشپزخانه بسیار موثر می باشد.
 • معمولا کفپوش آشپزخانه به دلیل استفاده زیاد انواع آلودگی ها و چربی و رطوبت را دارد و تعویض و نوسازی آن در زیبایی آشپزخانه چشمگیر خواهد بود.
 • یک ایده عالی برای بازسازی آشپرخانه استفاده از میز جزیره می باشد.
 • استفاده از وسایل و ابزارهای مدرن در طراحی داخلی آشپزخانه تاثیر زیادی در زیبایی آن خواهد داشت.

نکات مهم :

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان چقدر است ؟

متراژ آپارتمان در تعیین هزینه مهمترین معیار می باشد . اما برخی از فاکتورهای دیگر نیز تاثیر مستقیم بر تخمین و برآورد هزینه بازسازی دارد که مهمترین آنها مصالحی است که مورد استفاده قرار میگیرد .

دلایل بازسازی آپارتمان چیست ؟

با گذشت زمان آپارتمان نیز فرسوده می شود و یکی از دلایل خوب برای بازسازی بالا بردن استحکام بنا است . از سایر دلایل می توان به تغییر دکوراسیون داخلی واحد اشاره کرد.

بازسازی آپارتمان در تهران به چه صورت است ؟

بدون شک بازسازی خانه در تهران خیلی به صرفه تر از این است که واحد خود ار بفروشید و اقدام به خرید یک خانه جدید کنید . شما می توانید برای کسب اطلاعات از شرکتهایی که در این زمینه فعالیت می کنند و در طرحینه معرفی شده اند ؛ مشاوره بگیرید.