طرحینه

بازسازی اتاق خواب کودک – 10 نکته مهم در بازسازی اتاق خواب کودک

10 نکته مهم در بازسازی اتاق خواب کودک :  اتاق خواب مکانی برای استراحت و آرامش می باشد. طراحی این بخش از منزل باید متناسب با نیازهای روحی و جسمی صاحب آن باشد، تا آرامش او را در پی داشته باشد. کودکان روحیات و خلقیات خاصی دارند. در اینجا نکات مهم در رابطه با بازسازی اتاق خواب کودکان را ارائه داده ایم. توجه به این نکات می تواند، ایده های خوبی باشد.

بازسازی اتاق خواب کودک

دکوراسیون اتاق خواب کودک

هر بخش از منزل نیاز به طراحی خاصی دارد.یکی از بخش های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی، اتاق خواب کودک می باشد. طراحی اتاق خواب کودک باید اصولی و زیبا باشد. با توجه به یکسری از مسائل ریز و اساسی می توان فضایی مدرن و شیک برای این بخش از منزل ایجاد کرد.
برای تزیین این بخش از منزل می توان از خود کودک کمک گرفت. توجه به سن و جنسیت کودک برای انتخاب رنگ و لوازم مناسب در طراحی اتاق خواب ضرورت دارد.

ایده های جالب در بازسازی اتاق خواب کودکان

1. نور اتاق :

سعی کنید، اتاق کودک را در سمت جنوبی ساختمان انتخاب کنید. با این کار نوراتاق او بیشتر می شود.

2. بهره گیری از ایده های کودکان :

در بازسازی اناق خواب کودکان، مشورت با خود آن ها فراموش نشود. با ایده های خود کودکان می توان تنوع متناسبی در چیدمان، دکوراسیون داخلی و وسایل آن ها ایجاد کرد.

3. وسایل اتاق خواب کودک:

بهتر است، وسایل کودکان از جمله میز کار ، میز بازی ، وسایل بازی و تخت خواب کودک از جنس چوب باشد.

4. رنگ آمیزی:

برای رنگ آمیزی اتاق کودکان از رنگ های شاد استفاده کنید. کودکان دختر و پسر در سلیقه تفاوت هایی با یکدیگر دارند. رنگ و فرم وسایل در شکل گیری شخصیت آن ها تاثیر به سزایی دارد.
معمولا دختران به رنگ صورتی و لیمویی علاقه دارند. و پسران به رنگ آبی روشن وخاکستری.

5. دکوراسیون اتاق خواب:

طراحی و ساخت قفسه های بدون در دکوراسیون اتاق خواب کودک برای دسترسی آسان کودکان ایده ی مناسبی برای قراردادن وسایلی مانند کتاب، دفتر، اسباب ‌بازی ، ماکت، وسایل ورزشی ، لوازم صوتی و تصویری می باشد.

6. پنجره های اتاق :

کرکره ها و شاترها برای پوشش پنجره های اتاق خواب کودک بهتر از پرده می باشد. چون با استفاده از این ها نور و جریان هوا به راحتی قابل کنترل می باشد.

7. نور:

یکی از موضوعات مهم در بازسازی ساختمان و اتاق خواب کودک تنظیم نور اتاق می باشد. نور اتاق کودک باید ملایم و غیر مستقیم باشد.نورهای بازتابی و پخش شونده مانع از اذیت چشمان فرزند شما می شود. در طراحی اتاق کودک می توان از نورها و چراغ های تزییینی برای سرگرمی و تفریح کودک استفاده کرد.
برای قسمتی از اتاق خواب که کودک در آنجا فعالیت های خود را انجام می دهد، می توان نور جداگانه ای قرار داد.

8. استفاده از وسایل قدیمی برای دکور اتاق خواب:

تزیین آینه های قدیمی یک ایده ی جالب در بازسازی اتاق خواب کودکان می باشد. شما می توانید اطراف آینه را با الگوهای دوست داشتنی نظیر گوش خرگوش، یال شیر ، گوش ‌فیل و یا حتی یک کلاه خنده‌ دار برای آینه تزیین کنید.
برای این کار می توانید الگوی مورد نظر خود را روی پارچه پشمی را نمد رسم کنید و با قیچی برش دهید. و با چسب های کاغذی مخصوص دیوار پشت آینه بچسبانید. این آینه ها برای کودکان بسیار جذاب خواهند بود.

9. استفاده از کاغذ دیواری:

استفاده از کاغذ دیواری یا پوستر دیواری برای دیوار با طرح های مخصوص اتاق کودک نیز می تواند ایده ی خوبی باشد.

می توان کمد ها و دراورهای قدیمی کودک را با کاغذ دیواری بازسازی کرد. برای این کار می توان دستگیره ها را عوض کرد و از کاغذ دیواری برای پوشش سطح کمد استفاده کرد. برای این کار کاغذ دیواری را می توان از پشت روی هر قسمت کمد قرار داد، و باعلامت گذاری الگوی مورد نظر را برش داد. و با جدا سازی چسب کاغذ دیواری آن را به کمد چسباند.

10.دکوراسیون اتاق خواب:

طراحی یک دکوراسیون خصوصی مثل مسواک زدن می توان کودک را برای انجام یکسری از کارها تشویق کند. برای این کار شما می توانید با چاقو داخل عروسک های قدیمی را برای قرادادن مسواک سوراخ کرد.