طرحینه

بازسازی ساختمان قدیمی , بازسازی ساختمان کلاسیک

بازسازی ساختمان قدیمی , بازسازی ساختمان کلاسیک : همانگونه که می دانیم اشیا و تمامی وسایل محیط پیرامون ما یک عمر مفید دارند و بعد از گذشت مدتی دچار فرسودگی می شوند. ساختمان نیز اینگونه می باشد و بعد از مدتی به بازسازی یا نوسازی نیاز خواهد داشت. موضوع نوسازی متفاوت از بازسازی می باشد. در نوسازی و تعمیرات ساختمان به طور کامل تخریب شده و دوباره ساخته می شود.

که هزینه های سنگینی نیز به همراه خواهد داشت. ولی بازسازی در مقایسه با نوسازی هزینه های مقرون به صرفه ای دارد. در بازسازی قسمت های مختلف ساختمان از جمله نما، حمام، اشپز خانه، پذیرایی، اتاق ها و حتی راه پله ها  که در طی زمان فرسوده شده اند، بازسازی می شوند.

امروزه روش های مختلفی برای بازسازی ساختمان  قدیمی وجود دارد، که بستگی به سلیقه شما دارد. اگر مالک ساختمان خودش بخواهد نسبت به بازسازی اقدام کند، باید در این زمینه تجربه و تخصص کافی داشته باشد و با اصول بازسازی آشنا باشد، در غیر اینصورت کمک گرفتن از افراد با تجربه و متخصص ضرورت دارد. شرکت های زیادی در زمینه بازسازی و تعمیرات ساختمان فعالیت دارند. این شرکت ها با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و باتجربه شما را در کسب نتیجه ی بهتر در بازسازی یاری می کنند.

بازسازی ساختمان قدیمی

روشهای بازسازی ساختمان قدیمی

بازسازی ساختمان به روش های مختلفی انجام می شود. سبک مدرن و سبک کلاسیک از جمله روش های بازسازی می باشند. برخی از افراد تمایل دارند، از سبک مدرن برای بازسازی بهره بگیرند و ساختمان خود را با وسایل مدرن تزیین کنند. ولی برخی تمایل دارند اصالت خود را حفظ کرده و از سبک کلاسیک بهره بگیرند. در بازسازی به سبک کلاسیک از ترفند های مختلفی استفاده می شود که برخی از آن ها را در ادامه آورده ایم.

ویژگی های سبک کلاسیک در بازسازی

  • از مشخصه های اصلی این سبک می توان به زیبایی، کاربرد و استحکام  اشاره کرد.
  • سبک کلاسیک شکوه و زیبایی خاص خود را دارد. سادگی در این سبک معنی ندارد. و تزئینات گوناگونی در این سبک به کار گرفته می شود. در سبک کلاسیک تقارن، نظم، تعادل حرف اول را می زند. ترکیب رنگ خاصی دارد و معمولا از وسایل چوبی استفاده می شود.
  • در سبک کلاسیک از مصالح گران قیمت استفاده می شود.
  • رنگ ها در سبک کلاسیک به فضای داخلی ساختمان روح و شخصیت می بخشند. از این رو رنگ ها بایستی اصالت و پختگی داشته باشند. یکی از رنگ های پرکاربرد در سبک کلاسیک رنگ سفید می باشد. بهتر است رنگ سفید در ترکیب با رنگ های کرمی، خاکستری، طلایی، نقره ای، بژ، زیتونی، زرشکی، یشمی، هلویی، سورمه ای و قرمز مایل به قهوه ای و مرواریدی استفاده شود.
  • پنجره ها در سبک کلاسیک معمولا قدی و بزرگ هستند و از سقف تا کف ساختمان می باشند.
  • سقف ها در این سبک ارتفاع بلندی دارند. و جلوه و شکوه خاصی دارند.
  • برای طراحی دیوارها از کاغذ دیواری، پنل های پارچه ای یا چوبی استفاده می شود.
  • برای پوشش کف ساختمان های کلاسیک از پارکت های مرغوب استفاده می شود. کف ها به شکل چوب، سنگ یا سنگ مرمر می باشند.

بازسازی قسمت های مختلف ساختمان کلاسیک

یکی از بخش های مهم در بازسازی ساختمان کلاسیک آشپزخانه می باشد. در این سبک از کابینت های تمام چوب، به رنگ قهوه ای براق و طراحی های کلاسیک استفاده می شود. چراغ و لوستر کلاسیک جلوه ی خاصی به این بخش از ساختمان می بخشد.

در مورد طراحی دکوراسیون داخلی باید بگوییم که استفاده از رنگ های سفید یا آبی کمرنگ در اتاق خواب ها ، گچبری های اصیل و کلاسیک، نقش و نگارها بسیار فوق العاده می شود. گچبری ها، نقش و نگارهای اصیل برای زیبایی پذیرای منزل غیرقابل انکار می باشد. برای تزیین و چیذمان پذیرایی می توانید  از مبلمان های چوبی، پرده های سلطنتی و فرش های سنتی و طرح قدیمی استفاده کنید.

نتیجه گیری

سبک کلاسیک از گذشته تا امروزه مورد استفاده قرار گرفته و هیچ گاه از مد نیافتاده است. افراد زیادی به این سبک علاقه مندند و در بازسازی ساختمان از آن بهره می گیرند. استفاده از سبک کلاسیک در بازسازی ساختمان علاوه بر استحکام زیبایی خاصی نیز به آن می بخشد. با این سبک شما می توانید زندگی اشرافی و سلطنتی را تجربه کنید.