طرحینه

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام : یکی از مهم ترین قسمت هایی که در بازسازی ساختمان مورد توجه قرار می گیرد، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام می باشد. چراکه این قسمت از منزل زودتر دچار فرسودگی می شود و نیاز به تعمیر و بازسازی دارد.

اهمیت بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

دلیل اهمیت بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در تعمیرات ساختمان این است که؛ به خاطر وجود لوله کشی آب و جریان همیشگی آب این قسمت زودتر دچار فرسودگی می شود و ممکن است آب به سقف طبقات پایین یا همسایه دیوار به دیوار نشت پیدا کند. برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام نیازی به هزینه های سنگین نیست و با هزینه پایین قابل انجام می باشد.

در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام نیازی به جا به جا کردن تجهیزات و وسایل منزل نیست چرا که این کار هزینه های سنگینی خواهد داشت. از آنجایی که این قسمت از منزل در معرض دید نیست، پس نیازی به تعویض همه ی وسایل آن نمی باشد. حدالامکان از وسایل قبلی موجود استفاده کنید و اگر وسایلی هست که خیلی فرسوده شده یا از مد افتاده می توانید از تجهیزات ارزان قیمت استفاده کنید.

در تعمیرات ساختمان و بازسازی قسمت های سرویس بهداشتی و حمام به زیبایی توجه کنید. زیبایی که سلیقه و راحتی شما را فراهم کند. حمام و دسشویی مکانی است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو باید علاوه بر زیبایی بر کیفیت آن نیز توجه کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی

نکات قابل توجه در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

از درب های ضد آب و عایق صدا برای سرویس بهداشتی استفاده کنید:

برای درب این قسمت از منزل بهتر است از درهای با جنس HDF، HPL،ABS یا PVCاستفاده شود. این درها هم زیبا هستند و هم طول عمر زیادی دارند. درهای چوبی به دلیل قرار گرفتن در معرض آب زودتر پوسیده می شوند. از آنجایی سرویس بهداشتی باید تند تند تمیز شود، از این رو درب های ضد آب انتخاب مناسبی خواهد بود.

کف حمام و سرویس بهداشتی باید شیب دار باشد:

شیب دار بودن این قسمت باعث می شود که آب در یک جا جمع نشود و بعد از حمام کردن و شستن آب سریع تر به فاضلاب برود.

کف حمام و سرویس بهداشتی باید ایزوله سازی شود:

برای ایزوله سازی کف این قسمت از قیرو گونی یا ایزوگام استفاده می شود. از آنجایی که این قسمت از منزل همیشه با آب و شوینده های بهداشتی تمیز می شود، پس ایزوله سازی بسیار اهمیت پیدا می کند. تا در مدت طولانی دچار فرسودگی نشود.

حمام و سرویس بهداشتی باید نور کافی داشته باشد:

نور پردازی در این قسمت باعث بزرگ تر به نظر رسیده شدن می شود. استفاده از نور مخفی در پشت آینه جلوه ای بسیار زیبا به این بخش می دهد. نکته قابل توجه این است که دوش آب نباید نزدیک پریز برق باشد.

حمام و سرویس بهداشتی کاشی کاری و سرامیک شود:

امروزه در بازار سرامیک ها و کاشی هایی با طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی وجود دارد که انتخاب و ترکیب درست آن ها زیبایی خاصی به حمام و سرویس بهداشتی می بخشد.

شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی تعویض شود:

اگر شیرآلات دچار فرسودگی شده اند، حتما باید تعویض شوند، تا از چکه کردن آب جلوگیری شود.

لوله کشی در حمام و سرویس بهداشتی:

ممکن است لوله ها دچار ترک و شکستگی شوند که در این صورت باید تعویض شود. و این کار باید با دقت تمام انجام شود تا مجددا دچار ترکیدگی نشود.
• تعویض یا نصب روشویی در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام: روشویی های جدید کابینتی از جنس HDF، HPL،ABS یا PVCمی باشند و دچار پوسیدگی نمی شوند. در حاشیه این روشویی ها جایی برای صابون و مایع دستشویی تعبیه شده است و در قسمت پایین آن می توانید شوینده های خود را قرار دهید.

نصب تهویه برای سرویس بهداشتی:

در محیط های بدون پنجره نصب هواکش و تهویه ضرورت دارد. و اگر پنجره وجود داشته باشد، می توان بخشی را برید و تهویه را آنجا نصب کرد. تهویه باید بی سر و صدا باشد و آرامش این محیط را خراب نکند.

نصب حوله خشک کن و رادیاتور حمام:

حمام های قدیمی در فصل سرما سرد می شوند و احساس بدی به افراد می دهندو نصب رادیاتور و حوله خشک کن این مشکل را حل می کند و فضای حمام را در فصل سرما گرم می کند.

نصب سنگ در آستانه حمام و سرویس بهداشتی :

نصب سنگ با ضخامت 4 سانتی متر در آستانه این حمام و سرویس مانع از خروج آب از کف به بیرون می شود.

بازسازی حمام