طرحینه

بازسازی سقف اتاق کودک – ایده های مختلف برای طراحی سقف اتاق کودک

بازسازی سقف اتاق کودک، ایده هایی برای طراحی سقف اتاق کودک : طراحی اتاق کودک یکی از شاخه های مهم در بازسازی ساختمان  می باشد. یکی از فاکتورهای مهم در دیزاین اتاق کودک تزیین سقف می باشد. یک سقف زیبا و فانتزی می تواند یک اتاق رویایی برای کودکان ایجاد کند.

بازسازی سقف اتاق کودک

به دلیل تنوع مختلفی از طرح های کناف در بازار استفاده از آن در طراحی و دیزاین رایج شده است. کناف ها کاربرد زیادی دارند و در نمای دیوار و سقف دکوراسیون داخلی و اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند.

طرح های زیبا و متنوعی از کناف برای بازسازی سقف اتاق کودک وجود دارد، و شما برطبق سلیقه خود می توانید یک طرح فانتزی و شیک برای اتاق کودک خود اننتخاب و نصب کنید.

اهمیت دیزاین سقف اتاق کودک

کودکان روحیات و خلقیات خاصی دارند. از این رو بازسازی اتاق خواب کودک نیاز به توجه ویژه ای دارد. با دیزاین سقف اتاق کودک ، می توان آن را به محیطی آرام بخش، شاد و جذاب برای کودک تبدیل کرد.

ایده های مختلف برای بازسازی سقف اتاق کودک

برای زیبایی سقف اتاق کودکانه می توان از ایده های مختلفی استفاده کرد، کشیدن نقاشی در سقف و رنگ آمیزی آن برای طراحی و دیزاین اتاق خواب بسیار جذاب خواهد بود.
شما می توانید با توجه به وسایل اتاق کودکتان طرح های کودکانه مختلفی انتخاب کنید. و با نقاشی روی دیوار و سقف به ایده آل خود برسید.برخی از ایده های جذاب برای بازسازی سقف اتاق کودک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

طراحی سقف کودکانه با آسمان شب

بهره گیری از طرح آسمان شب و همچنین ستاره های درخشان یکی از ابتدایی ترین ایده ها در بازسازی سقف اتاق کودک می باشد.

در گذشته اسباب بازی فلورسنت در شب و با خاموش شدن چراغ ها درخشش خاصی داشتند و با درخشان کردن محیط اطراف برای کودکان محیطی هیجان انگیز ایجاد می کردند.

با پیشرفت تکنولوژی روز این طرح ها بسیار متنوع تر از گذشته شده اند. در واقع طرح آسمان شب در نقش همان ستاره های درخشان سقف اتاق کودک هستند.

در صورتی که تمایلی به استفاده از طرح آسمان و ستاره در دیزاین سقف اتاق کودک ندارید، می توانید زمینه ی سقف  را با تمی شاد و پر از انرژی تزیین کنید. و با استفاده از رنگ های شاد و متنوع زیبایی خاصی به سقف اتاق کودک اضافه کنید.

شاید استفاده از رنگ ها از نظر شما پیش پا افتاده باشد. ولی قدرت رنگ ها غیر قابل انکار می باشد و یک رنگ روشن و زیبا برای سقف بسیار فوق العاده خواهد شد.

استفاده از کاغذ دیواری در طراحی سقف کودکانه

در طراحی سقف اتاق کودک  استفاده از آبرنگ ، رنگ های پاستیلی و نواری می توان یک استایل خاصی ایجاد کند. در صورت عدم تمایل به استفاده از رنگ، کاغذ دیواری می تواند جایگزین مناسبی باشد. کاغذ دیواری ها رنگ ها، الگوها و طرح های متنوعی دارند.

استفاده از سقف کناف در اتاق کودک

کناف یکی دیگر از ایده های جذاب برای بازسازی سقف اتاق کودک می باشد؛ که جلوه ی خاصی دارد. با استفاده از سقف کناف می توان یک نقطه ای کانونی در اتاق کودک ایجاد کرد. طرح های مختلفی از سقف کناف، طرح های گل با نورپردازی و سیستم روشنایی توکاربرای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بسیار جذاب خواهد بود.

سقف کناف مانع از شلوغی محیط می شود. و می تواند به راحتی با معماری و طراحی داخلی اتاق خواب کودکان هماهنگی داشته باشد.

استفاده از آویز برای سقف

یکی از راه حل های مناسب برای تزیین سقف اتاق کودک استفاده ازعروسک ها و یا اسباب بازی ها می باشد. با آویز اسباب بازی و عروسک از سقف و دیوار می توان یک فضای دلنشین و زیبا برای اتاق کودک طراحی کرد.

استفاده از آویزهای تزیینی برای تزیین سقف اتاق ایده جالبی است. این آویزها با تورهای رنگی زیبا ، انواع بادکنک ، دکوری ها و آویزهای تزیینی ساخته می شوند و بر زیبایی اتاق کودک تاثیر فوق العاده ای دارند.

اجرای طرح زمین فوتبال در سقف اتاق خواب کودک

پسرها علاقه زیادی به فوتبال دارند، یک سقف با طرح زمین فوتبال برای اتاق پسرانه ایده ی خوبی خواهد بود. و قطعا مورد پسند کودک شما خواهد بود. این طرح با رنگ آمیزی ، کاغذ دیواری ، یا پوستر دیواری قابل اجرا می باشد.

این طرح را می توان با استفاده از رنگ آمیزی و یا نصب کاغذ دیورای و پوستری بدر طراحی سقف اتاق کودک  اجرا نمود.

اجرای طرح رنگین کمان برای سقف اتاق کودکانه

با اجرای طرح رنگین کمان می توان جذابیت و زیبایی خاصی در بازسازی سقف اتاق کودک ایجاد کرد. این طرح با رنگ آمیزی ، کاغذ دیواری ، نصب استیکر و یا حتی سقف کاذب قابل اجرا می باشد.

 

تاثیر تک رنگ در بازسازی سقف اتاق کودک

استفاده از یک تم ساده و تک رنگ برای ساده پسندان ایده مناسبی است. با در نظر گرفتن رنگ غالب دکوراسیون اتاق خواب می توان برای تزیین سقف اتاق کودک  پ از یک رنگ خاص استفاده کرد.