طرحینه

همه چیز درباره بازسازی منزل – شرکتهای بازسازی منزل در تهران

بازسازی منزل در مقایسه با تعویض منزل بسیار مقرون به صرفه می باشد. هزینه طراحی و بازسازی منزل به سطح انتظارات و خواسته های مالک آن بستگی دارد. و مصالح و مواد ساختمانی مربوط به بازسازی هزینه های بالایی دارند.

اگر شما می خواهید فرآیند بازسازی و تعمیرات منزل را با کمترین هزینه انجام دهید، بهتر است از یک شرکت فعال در این زمینه کمک بگیرید. در حوزه بازسازی ساختمان شرکت های مختلفی فعالیت می کنند، که شما از هرکدام از آن ها می توانید برای ادامه کار راهنمایی بخواهید. توصیه ی ما به شما این است که قبل از هرگونه اقدام در رابطه با موضوع بازسازی اطلاعات کافی کسب کنید. شرکت های بازسازی شما را در تصمیم گیری صحیح و همچنین داشتن طرح و برنامه ای دقیق تر یاری می کند. شما می توانید با یکی از این شرکت ها قرارداد ببندید. و نتیجه ی نهایی فرآیند بازسازی را تضمین کنید.

راهنمای بازسازی منزل

یکی از موارد بسیار مهم در بازسازی خانه نوع پوشش دیوارها می باشد.برای این مورد گزینه های بیشتری وجود دارد و انتخاب هرکدوم کاملا به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد.

برای پوشش دیوارهای سالن پذیرایی و دیوارهای منزل می توانید از سنگ های دکوراتیو، کاغذهای دیواری، پوسترهای سه بعدی ، انواع طرح های دیوارپوش، شیشه های تزیینی، تایل های آلومینیومی، و… استفاده کنید. توصیه ی ما به شما این است که قبل از انتخاب هرکدام از این موارد نمونه کارها را ببینید و با در نظر داشتن اصول معماری و طراحی داخلی منزل خود تصمیم گیری کنید.

بازسازی منزل

بازسازی داخلی منزل

بازسازی خانه هم بخش داخلی، هم بخش بیرونی و هم نمای ساختمان را شامل می شود. برای اینکه در بازسازی بتوان به نتیجه ی مطلوبی رسید، باید در مراحل بازسازی اصول و نکات خاص را رعایت کرد.

منظور از بازسازی داخلی خانه بازسازی بخش های مختلف داخلی آن می باشد. در ادامه این مقاله در رابطه با نکات کلیدی بازسازی برخی از بخش های مهم داخلی منزل همچون بازسازی سالن پذیرایی، بازسازی آشپزخانه، بازسازی اتاق خواب و بازسازی سرویس بهداشتی منزل توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

تصاویر قبل و بعد بازسازی

برای اینکه درک بهترین از موضوع بازسازی داشته باشید، و از الگوهای مناسب پیروی کنید، بهتر است تصاویر قبل و بعد از بازسازی و تعمیرات منزل را ببینید.

بازسازی و تعمیرات خانه قدیمی

منظور از بازسازی خانه، بازسازی داخلی منزل و بازسازی نمای بیرونی آن می باشد. بازسازی و نوسازی منزل می تواند اجباری یا اختیاری باشد. در بازسازی اجباری، مالک به دلیل خطرات جانی و مالی مجبوربه بازسازی می باشد، این نوع بازسازی شامل بازسازی منزل قدیمی و کلنگی می باشد. ولی در بازسازی اختیاری هدف تنوع و زیباسازی منزل می باشد.

بازسازی منازل مسکونی در بیشتر موارد به دلیل تمایل به مد و مدگرایی انجام می شود.

بازسازی منزل

بازسازی منازل مسکونی

اخذ مجوزهای لازم برای بازسازی منازل مسکونی باعث صرفه جویی در هزینه ها و زمان می شود. در صورت عدم رعایت این موارد ممکن است کار متوقف و یا حتی تخریب شود.

در مورد بازسازی خانه آپارتمانی احتیاط در مورد مزاحمت و خسارت ضرورت دارد. بازسازی اساسی باید توسط افراد متخصص انجام شود تا به طبقات بالایی، پایینی و طرفین خسارت وارد نکند.

هزینه بازسازی منزل

هزینه بازسازی به فاکتورهای مختلفی از جمله جنس مواد و مصالح ، هزینه نیزوی انسانی و … بستگی دارد. به منظور کاهش هزینه های بازسازی منزل می توان از مواد و مصالح درجه 2 با حفظ کیفیت استفاده کرد.

در نظر داشته باشید که، همواره جنس مرغوب خریداری کنید، چرا که در صورت نداشتن کیفیت بعد از مدت کوتاهی مجبور به تعویض خواهید و این نه تنها صرفه جویی هزینه ها را در برندارد، بلکه هزینه را دوبرابر می کند.

هزینه بازسازی منزل

بازسازی و نوسازی منزل با کمترین هزینه

برای بازسازی آپارتمانو منزل مسکونی با هزینه کم بهتر است ، در پروسه بازسازی خانه اقتصادی عمل کرد. در این پروسه می توان در و پنجره ها، کاشی ها و سنگهای نسبتا سالم و حتی آجرهای خارج شده از دیوارهایی که مورد تخریب قرار گرفته اند، را که هنوز کارایی لازم را دارند، به کارگاه ها وکارخانه های مخصوص بازیافت تحویل داد ، یا در ساخت خانه های موقت در باغ ها و… استفاده کرد. و از این طریق در هزینه های بازسازی خانه صرفه جویی کرد.

قرارداد بازسازی منزل

در بازسازی ساختمان و علی الخصوص بازسازی خانه های قدیمی با مقاومت کم بهتر است از شرکت های نوسازی و بازسازی منزل کمک بگیرید. انجام خودسرانه عمل بازسازی ممکن است خسارت های جبران ناپذیری در پی داشته باشد.برای این کار شما می توانید با شرکت بازسازی ساختمان بازسازی آسان قرارداد ببندید، و کار خود را به موقع و با نتیجه ی دلخواه تحویل بگیرید. شما می توانید بر انجام کار نظارت داشته باشید، پیشنهادات، نظرات و انتقادات خود را ارائه کنید.

نوسازی منزل

بازسازی آشپزخانه منزل از مهم ترین بخش های نوسازی منزل می باشد، چراکه، آشپزخانه قلب هر خانه ای می باشد، و بانوان بیشتر وقت خود را در آشپزخانه هستند، از این رو دکوراسیون داخلی این بخش اهمیت ویژه ای دارد. از آنجایی که اکثرا آشپزخانه های امروزی اپن هستند، و آشپزخانه بیشتر در معرض دید می باشد، از این رو برای طراحی این بخش از منزل باید اهمیت ویژه ای قائل شد.

در بازسازی آشپزخانه تعویض کابینت ها، کف سازی، نوسازی لوله کشی ها و شیرآلات، تخریب دیوارها و … می تواند جلوه ی ویژه ای به آشپزخانه ببخشد.

نوسازی منزل

بازسازی سرویس بهداشتی منزل

در مورد بازسازی حمام و سرویس بهداشتی منزل باید بگوییم که تاسیسات و شیرآلات در صورت نیاز با نظر و بازرسی کارشناسان امور بازسازی تعویض می شود. از آنجایی که هزینه جا به جایی تاسیسات و تعویض شیرآلات و لوله ها ، خصوصا در مواردی که جا به جایی ها از دیواری به دیوار دیگری باشد ،زیاد می باشد، حتما در این مورد با کارشناسان مشورت نمایید. و در صورت کمبود بودجه می توان اجسام سنگین را جابه جا نکرد و با کمترین امکانات عمل بازسازی را در این بخش انجام داد.

مراحل طراحی و نوسازی منزل مسکونی در تهران

اولویت بندی در پروسه بازسازی سرویس بهداشتی و حمام اهمیت ویژه ای دارد. اولویت بندی مراحل بازسازی حمام و سرویس بهداشتی به شرح زیر می باشد:

  1. عایق بندی کف و دیوارها
  2. تعمیر تاسیسات و لوله کشی ها
  3. نقاشی دیوار ها
  4. تعویض کاشی ها
  5. تعویض شیر آلات
  6. نوسازی تهویه
  7. جا به جایی و تعویض کاسه توالت ایرانی با فرنگی
  8. طراحی قفسه ها

نکات مهم طراحی و بازسازی

برای بازسازی و طراحی منزل نیازی به هزینه های سنگین نمی باشد و در مواردی می توان با کمترین هزینه به نتیجه ی دلخواه رسید. مثلا با استفاده از یک گلدان یا قالیچه ی مناسب و یا یک حوله می توان جلوه و آراستگی ویژه ای به حمام بخشید.

بازسازی منزل تهران

بازسازی سالن پذیرایی

آنچه که در بازسازی سالن پذیرایی منزل اهمیت دارد، نحوه چیدمان وسایل می باشد. نحوه چینش در طراحی اهمیت زیادی دارد ، تا زمانی که چیدمان شما مناسب نباشد، حتی اگر گران ترین متریال ها را هم داشته باشید، سالن پذیرایی شما زیبایی و جذابیت مد نظر را نخواهد داشت.

برای طراحی دکوراسیون داخلی زیبا بهتر است طرح های مختلف را ببینید و برای سالن پذیرایی خود طراحی مبتکرانه و مناسبی داشته باشید.

نکات مهم بازسازی و نوسازی منزل

در بازسازی سالن پذیرایی، توجه به رنگ دیوارها و سقف اهمیت ویژه ای دارد. انتخاب رنگ و متریال برای سالن پذیرایی نیز در بازسازی سالن زیبایی منزل بایستی مورد توجه قرار گیرد. انتخاب رنگ و متریال دیوار کاملا سلیقه ای می باشد ولی اکثر افراد ترجیح می دهند که رنگ دیوار سفید باشد، تا خانه بزرگ تر و دلبازتر به نظر برسد. بعد از تمام کردن دیوارها باید برای کف سالن نیز فکری کرد. می توانید از انواع کفپوش ها برای این کار استفاده کنید.

بازسازی منزل در تهران

بازسازی اتاق خواب منزل

برای بازسازی اتاق خواب منزل باید در نظر بگیریم که این اتاق متعلق به چه کسی می باشد، مثلا اتاق کودک معمولا رنگی می باشد، اگر کودک دختر باشد معمولا از رنگ های شاد و روشن استفاده می کنند.

برای طراحی اتاق خواب می توان از کمد دیواری استفاده کرد، تا اتاق مرتب شود. و در طراحی دیوار های اتاق خواب نیز می توان از رنگ های مختلف بر حسب سلیقه و از کاغذ دیواری نیز استفاده کرد.

فرآیند بازسازی

برای بازسازی اتاق خواب ابتدا محل نصب کمد دیواری و ابعاد آن را مشخص کنید. اندازه کمد دیواری به متراژ و اندازه اتاق و تخت خواب قرارداده شده در اتاق بستگی دارد.