طرحینه

بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی

بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی – کاشی و سرامیک مرغوب یزد : کاشی و سرامیک جزو مهم ترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. کاشی و سرامیک به منظور پوشاندن کف و دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد و در میان مشتریان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

کشور ما غنی از معادن مختلفی از خاک و فلزات می باشد، از این رو صنایع مختلفی در زمینه ی تولید کاشی ، سرامیک ، آجر و مصالح ساختمانی فعالیت می کنند. کاشی ها و سرامیک ها با مارک های مختلفی در بازار موجود می باشند ، برای پیدا کردن بهترین مارک کاشی و سرامیک و بهترین نصاب کاشی و سرامیک  برای کاشی کاری ساختمان در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین مارک کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک ایرانی یا خارجی ؟ کدام بهتر است؟

شاید این سوال برای شما نیز مطرح شود که کاشی و سرامیک با مارک ایرانی بهتر است یا خارجی ؟ ممکن است شما نیز در انتخاب بین مارک ایرانی و خارجی دچار تردید شوید. در تولید کاشی و سرامیک ایرانی از مواد اولیه خوب و ماشین آلات پیشرفته استفاده می شود ، از این رو به جرات می توان گفت ، کاشی و سرامیک ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار است. نود درصد از مشتریان کاشی و سرامیک ایرانی را ترجیح می دهند. در ادامه بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی را به شما معرفی می کنیم.

کاشی و سرامیک با برند ایتالیایی نیز از کیفیت خوبی برخوردار می باشد و در انواع طرح ها و رنگ ها در بازار موجود می باشد. کشور ایتالیا در زمینه صنعت ساختمان از تجهیزات پیشرفته ای برخوردار است و کاشی هایی با برند ایتالیایی را در ابعاد بزرگ ، و با طرح هایی شبیه سنگ گرانیت ، مرمر و هورنفلس و… تولید می کند. این کاشی ها و سرامیک ها نیز طرفداران زیادی دارند. قیمت سنگ ها در ایران مقون به صرفه می باشد از این رو اکثر مشتریان به جای کاشی و سرامیک طرح سنگ ، خود سنگ را خریداری می کنند.

بهترین مارک کاشی و سرامیک ایرانی

در کشور ما ایران کاشی و سرامیک با برندهای معتبر و شناخته شده تولید و به بازار عرضه می شود .از برند های معروف کاشی و سرامیک در ایران می‌توان به کاشی لیا، یاس، لوتوس، آسا، پارس سرام، مهسرام، پاسارگاد، کاشی البرز، تک سرام، پلازا، آسماری، ارغوان، کاشی مرجان، آنتیک، آسیا، کاشی نائین، و … اشاره کرد.
در میان این برندها ، برندهای الوند، مرجان، آسیا، نائین، ارغوان، مهسرام و … بسیار معتبر هستند و از طرح هایی با کیفیت بالا برخودارند. قیمت این کاشی ها در مقایسه با کاشی لوتوس، آسا، پار سرام، تک سرام، آسماری، پاسارگاد و … کمی گران تر می باشد.

بهترین مارک کاشی و سرامیک خارجی

کاشی و سرامیک خارجی در برند های مختلفی در بازار موجود می باشد. از مهم ترین برندهای خارجی می توان به پالرمو، میکل آنجلو، بست تایل، کرنلین، ونیز، ولوت، اونیکس، کریستال وایت، آرتینو، سرو کوارنتا، اسپیرال، یونیورسال، زامیک، آرژنا، فاپکو، بیوتی اسپرینگ، بارسا، فاوانیا، کارناوال، آلوارز، ریونیز و … اشاره کرد.

این برندها جزو برندهای معتبر اروپایی و آمریکایی می باشند. برندهای خارجی در مقایسه با برندهای ایرانی به دلیل عوارض گمرکی قیمت بالاتری دارند. ولی از نظر کیفیت می توان گفت در یک حد می باشند.

نکات قابل توجه در زمان خرید کاشی و سرامیک

یکی از مهم ترین اقدامات در بازسازی ساختمان انتخاب بهترین مارک کاشی و سرامیک می باشد. شما می توانید برحسب بودجه و نیاز خود بهترین مارک را انتخاب کنید.

در انتخاب کاشی ، علاوه بر طرح و رنگ، به ویژگی‌های فیزیکی کاشی و سرامیک نیز دقت داشته باشید. در پشت کاشی و سرامیک ها بسته بندی اعدادی نوشته می شود. این اعداد ویژگی های کاشی را نشان می دهند. در ادامه به معرفی ویژگی های این اعداد می پردازیم.

درجه کیفی کاشی و سرامیک

همانگونه که در بالا اشاره کردیم. کاشی ها و سرامیک ها با برندهای مختلفی در بازار موجود می باشند. هر کدام از این برندها درجات کیفی متفاوتی دارند. کاشی و سرامیک درجه پایین در مقایسه با کاشی و سرامیک درجه بالا قیمت کمتری دارد. بهترین مارک کاشی و سرامیک از درجه ی کیفی بالایی برخوردار است.

توصیه ی ما به شما این است که برای پوشش کف و دیوار ها از کاشی و سرامیک با درجه یک استفاده کنید ، تا دوام و مقاومت بالاتری داشته باشد. کاشی هایی با درجه ی پایین دچار ترک خوردگی می شوند ، ممکن است خرد شوند و لعاب رویی را از دست دهند. در حالت کلی این کاشی ها از مقاومت کمتری برخوردارند و برش و نصب دشوارتری دارند.

ضریب اصطکاک

منظور از ضریب اصطکاک کاشی و سرامیک (Coefficient Of Friction) ، مقاومت آن در برابر لیزخوردن می باشد. هر اندازه که ضریب اصطکاک بالاتر باشد ، به این معنی است که در برابر لیز خورد و سرخوردگی مقاوم تر می باشد. بهترین مارک کاشی و سرامیک از ضریب اصطکاک بالاتری برخوردار است. کفپوش حمام و سرویس بهداشتی و اطراف استخر باید ضریب اصطکاک بالایی داشته باشد. برای پوشش کف در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام از کاشی هایی با ضریب اصطکاک بالاتر از 50 و برای حیاط از کاشی هایی با ضریب اصطکاک بالاتر از 60 استفاده می شود.

درجه ساییدگی

درجه ساییدگی کاشی و سرامیک (PEI) (PEI Porcelain and Enamel Institute) یکی دیگر از اعدادی است که در بسته بندی پشت کاشی و سرامیک نوشته می شود. هر اندازه که این عدد بزرگ تر باشد ، مقاومت کاشی در برابر ساییدگی بیشتر است. این عدد در کاشی های غیربراق و غیر شیشه ای نوشته نمی شود.

بهترین مارک کاشی و سرامیک با درجه ساییدگی بیشتر از 5 برای کفپوش پاساژهای تجاری ، ادارات ، مشاعات برج های مسکونی انتخاب مناسبی می باشد. برای کفپوش منزل از کاشی و سرامیک با درجه ساییدگی 4 می توان استفاده کرد.

میزان جذب آب

یکی دیگر از فاکتورهایی که در زمان خرید کاشی و سرامیک باید به آن توجه کرد ، میزان جذب آب کاشی (Water Absorption) می باشد. با توجه به این عدد و با در نظر گرفتن میزان رطوبت موجود در فضا می توانید بهترین کاشی را انتخاب کنید.

در بین انواع کاشی ها ، کاشی های شیشه ای و تمام شیشه ای میزان جذب آب کمتری دارند و برای سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می گیرند.

مقاومت در برابر برودت هوا

در زمان خرید بهترین مارک کاشی و سرامیک باید به مقاومت آن در برابر گرما و سرما توجه کرد. این مورد در انتخاب کاشی و سرامیک برای حیاط و بالکن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سخن پایانی

در این مقاله انواع مارک ها و برندهای کاشی و سرامیک و بهترین آن ها را به شما معرفی کردیم. اگر به دنبال بهترین نصاب کاشی و سرامیک هستید ، می توانید از طرحینه کمک بگیرید. طرحینه بهترین نصاب ها را به شما معرفی می کند.