طرحینه

ویژگی های بهترین پنجره دوجداره جدید 1400 ایرانی و خارجی

بهترین پنجره دوجداره – مزایای استفاده از پنجره دوجداره یو پی وی سی : این روزها پنجره های دوجداره یو پی سی بیشترین مصرف را بین پنجره های دیگر دارند، چرا که عایق صوتی و حرارتی هستند و مانع هدر رفتن انرژی و انتقال صوت می شوند. مردم نیز بجای پنجره های دیگر از این نوع پنجره ها استفاده می کنند تا همزمان از چندین مزیت آن بهره گرفته و به عبارتی با یک تیر دو نشان بزنند.ویژگی های بهترین پنجره دوجداره

سالهای قبل در ساخت پنجره ها از پروفیل آهن استفاده می شد که وزن ساختمان را اضافه می کرد و زنگ هم میزد. با پیشرفت تکنولوژی پروفیل های دوجداره یو پی سی که مقاومت بالایی در آب و هوای مختلف دارند و بسیار با کیفیت هستند جایگزین آهن شدند که وزن بسیار کمتری نیز دارند و امروزه دیگر پنجره های قدیمی کاربرد ندارند.

کیفیت و طراحی پنجره های دوجداره یو پی وی سی از هر لحاظ بالا است. حال چه ویژگی هایی باعث می شود که این پنجره ها برتر و بهتر باشند؟ در نوع خود بهترین پنجره دوجداره چگونه شناسایی می شود و چه تفاوت هایی با بقیه پنجره ها دارد؟ در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید بهترین پنجره یو پی وی سی دوجداره را تهیه کنید.

کیفیت این پنجره ها در چه مواردی سنجش می شود؟

کیفیت این پنجره ها از لحاظ موراد زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

نوع شیشه

در ساخت بهترین پنجره دوجداره حتما باید از شیشه های دوجداره استفاده شود تا ویژگی های آن کامل شود.
مقدار مقاومت صوتی و حرارتی: طراحی این پنجره ها باید به گونه ای باشد که انرژیی که در هر فصل داخل خانه نیاز داریم هدر نرود، یعنی در زمستان خانه گرم بماند و در تابستان خنک باشد. همچنین باید مانع خروج صدای ما به بیرون و ورود صداهای مزاحم به داخل خانه شود.

نوع یراق آلات

حتما باید یراق آلات باکیفیت و استانداردی در تولید پنجره دوجداره به کار گرفته شود تا از هر لحاظ مقاوم بوده و کاربرد بیشتری داشته باشد.

فاصله جداره ها

در حالت معمولی این فاصله بین 5 تا 20 میلی متر است و برای کارایی بیشتر باید 15 میلی متر بین هر دو جدار فاصله باشد.
لاستیک ها: در این پنجره لازم است که لاستیک ها باکیفیت باشند، چرا که لاستیک های بی کیفیت هنگام وزش باد صداهای ناهنجاری تولید می کنند یا بعد از مدتی پوسیده می شوند. همچنین درزبندی بین دو شیشه کامل و با گاز آرگون و کریپتون پر شود.

ویژگی های بهترین پنجره دوجداره

از مشخصات بارزی که پنجره دوجداره دارد این است که: از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کنند، به راحتی تمیز می شوند، تنوع طرح و رنگ دارند، زنگ نمی زنند، مقاومت بسیار بالایی دارند، به آسانی نصب می شوند، قیمت مناسبی دارند، در برار سرقت ایمن هستند، از ورود گرد و غبار جلوگیری می کنند، در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاوم هستند و بازشوهای متنوع دارند.
همه این ویژگی ها برای پنجره هایی است که به صورت اصولی و استاندارد تولید شده و مواد اولیه باکیفیتی را برای ساخت استفاده کرده باشند.

بهترین پنجره دوجداره یو پی وی سی چه مزایایی دارد؟

  • نصب این پنجره ها باعث جلوگیری از هدر رفتن هرگونه انرژی می شود.
  • این پنجره ها بخاطر استفاده از شیشه امنیت زیادی دارند و به راحتی شکسته نمی شوند..
  • در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاوم هستند.
  • در برابر نور خورشید مقاومت بالایی دارند.
  • هزینه نصب آنها به صرفه و مناسب می باشند.
  • بین دو شیشه گاز آرگون تزریق می شود که عایق حرارتی است و مانع خروج گرما می شود.

سخن پایانی

هنگام خرید پنجره های خود حتما به این نکته توجه داشته باشید که طبق اصول تولید شده اند یا نه، زیرا اگر پنجره upvcخارج از اصول خود ساخته شوند پس ویژگی های بالا را به هیچ وجه نخواهند داشت و شما را راضی نمی کنند. پس در خرید خود دقت کنید و به همه استانداردهای پنجره باکیفیت توجه داشته باشید.