طرحینه

بهترین پنجره عایق صدا – ویژگی های پنجره عایق صوتی مدل جدید 1400

بهترین پنجره عایق صدا – ویژگی های پنجره عایق صوتی : امروزه به دلیل وجود سر و صدای زیاد تا حدودی باعث کم شدن آرامش در زندگی شده است، داشتن آرامش در زندگی امری واجب و ضروری است که می توان آن را از طریق نصب پنجره های دوجداره عایق صدا به دست آورد. و از سکوت و فضای آرامش بخش به وجود آمده استفاده کرد.بهترین پنجره عایق صدا

پنجره عایق صدا چیست؟

معمولا برای کاهش دادن آلودگی هایی که از طریق صوت ایجاد می شوند و یا برای جلوگیری از ورود صدا از مکانی به مکان دیگر از نوعی پوشش به نام عایق صوت استفاده می کنند. نتایج تحقیقاتی که در زمینه عایق های صوتی انجام گرفته نشان می دهد وجود دو تا پنج سانتی متر ضخامت عایق صوتی، در کاهش انتقال صدا نقش بسزایی دارد، همچنین عایق کردن پنجره ها موجب صرفه جویی در انرژی در فصل های گرم و سرد سال می شود و به همین دلیل تولید کنندگان سعی دارند تا به تولید بیشتر این محصول بپردازند.

پروفیل یو پی وی سی پنجره دوجداره عایق صدا

پروفیل یو پی وی سی پنجره های دوجداره 2 کانال دارد به این معنی که تعداد حفره ها در ضخامت پروفیل 5 عدد است. همچنین دارای دیواره ها و ضخامت استاندارد می باشد و 5 حفره آن به گونه ای است که از فضای گالوانیزه به بیرون کم نمی گردد.
در صورت بیشتر شدن تعداد کانال ها و یا حفره های موجود در داخل پروفیل ،  پنجره عایق صوتی نیز بهتر عمل خواهد کرد.

ابعاد مناسب پنجره دوجداره عایق صدا

ابعاد مورد استفاده برای نصب پنجره دوجداره عایق صدا باید بسیار دقیق و استاندارد باشد. به همین دلیل است که مهم ترین نکته قبل از ساخت پنجره بررسی ابعاد برداری پنجره می باشد. در برخی موارد به علت بزرگ تر و یا کوچک تر بودن پنجره نسبت به فضای نصب آن فضاهای زیادی دور پنجره به وجود می آید که باعث وارد شدن صدا می شود.

اگر بخواهیم درباره بهترین پنجره دوجداره از نظر عایق صوتی حرف بزنیم، می توانیم بگوییم بهترین آن پنجره ای است که پروفیل یو پی وی سی آن دارای 5 کانال ویستابست بوده و دارای یراق دوحالته روتو آلمان باشد. به علاوه باید یک تولید کننده استاندارد ابعاد برداری، پنجره ما را تولید و نصب کرده باشند. تمام نکات گفته شده همگی باید در پنجره دوجداره ای که انتخاب کرده ایم موجود باشد.

اگر در هر قسمت از موارد گفته شده کمبودی وجود داشته باشد باعث می شود پنجره به خوبی کار نکرده و ایده آل ما نباشد و در نتیجه از آن راضی نباشیم و دوباره باعث شنیده شدن سر و صدا گردد. لازم به ذکر است که این موارد گفته شده برای منازلی است که در کنار بزرگراه ها و نیز مناطق شلوغ قرار دارند.

ویژگی های پنجره دوجداره عایق صدا

می توان گفت یکی از مزیت های پنجره های دوجداره، عایق صوت بودن آن می باشد و همین عایق صوت بودن یکی از خصوصیات مهم در مورد پنجره های دوجداره محسوب می گردد. بنابراین بیشتر مصرف کنندگان به استفاده از پنجره دوجداره عایق روی می آورند.

پنجره یکی از مهم ترین اجزای ساختمان می باشد که نور مورد نیاز را برای محیط فراهم می سازد و از طریق آن می توان فضای بیرون را به راحتی مشاهده نمود. استفاده کردن از مواد اولیه مناسب در تولید پنجره دوجداره عایق بسیار مهم است، چرا که یک پنجره با کیفیت به ما ارائه خواهد داد و علاوه بر آن برای مصرف کنندگان تجربه خوبی به همراه خواهد داشت.

اگر در تولید پنجره دوجداره مشکلی وجود داشته باشد، حتی اگر از بهترین مواد اولیه نیز استفاده گردد باز هم از نظر عایق بودن به خوبی عمل نخواهد کرد. مثلا اگر در هنگام نصب یراق و لوله ها دچار اشتباه شده و لوله ها را به طور صحیح در لوله جا سازی نکنیم، از بیرون پنجره سرما و گرما و همچنین دود و گرد و خاک به راحتی وارد ساختمان می گردد.

ضرورت توجه به ابعاد برداری پنجره عایق صدا

توجه نمودن به ابعاد برداری پنجره از جمله نکات مهمی است که نباید از آن غافل شد و حتما باید آن را در ساخت پنجره های دوجداره عایق به کار برد، در صورت در دسترس نبودن و درست نبودن ابعاد، پنجره ممکن است بزرگ و یا کوچک ساخته شود که در این صورت استاندارد نمی باشد. چنانچه پنجره از آن ابعادی که اندازه گیری شده است بزرگتر ساخته شود، باعث به وجود آمدن فشار بر روی آن شده و دیگر جای انبساط و انقباض را در آن باقی نمی گذارد.

در مواقعی که به پنجره ها فشار زیادی وارد گردد، به دلیل خارج شدن از رگلاژ، به راحتی باز و یا بسته نمی شوند و در نتیجه این پنجره نمی توند نقش یک عایق خوب را در برابر انتقال صدا و برودت در فصل های سرد و گرم سال را برای ما ایفا کند.

نقش یراق دو حالته در پنجره های دوجداره عایق صدا

برای اینکه پنجره از نظر عایق شدن عملکرد بهتری داشته باشد، استفاده از یراق دو حالته ضروری می باشد. در پنجره هایی که دوجداره می باشند، یراق دوحالته باعث می شود که لاستیک های دور بازشو و فریم، در مواقعی که پنجره باز یا بسته می شود با فشرده شدن آن ها به دور یکدیگر باعث عایق شدن پنجره شوند. لازم به ذکر است که فرایند عایق شدن پنجره های دوجداره تا حد زیادی بستگی به استفاده کردن از لاستیک های استاندارد و با کیفیت در تولید پنجره می باشد تا با وارد شدن در فصول سرد و گرم سال و با ایجاد تغییرات آب و هوایی، کیفیت آن ها ثابت بماند.

نقش شیشه های دوجداره در عایق کردن پنجره ها

در عایق کردن پنجره های دوجداره ، استفاده از شیشه های دوجداره نیز تاثیر بسزایی دارند، امروزه شیشه های دوجداره انواع گوناگونی دارند و بستگی به نوع آلودگی صوتی و میزان آن، مانع از ورود صدا به درون ساختمان می گردند. می توان گفت تقریبا 80 درصد از پنجره های دوجداره از شیشه تشکیل یافته است، پس بهترین گزینه آن است که از با کیفیت ترین و مرغوب ترین شیشه های دوجداره استفاده گردد تا پنجره ها بتوانند به خوبی در برابر حرارت و صوت و امثال آن مقاومت کرده و مانع از ورود آن ها شوند.