طرحینه

تاثیر طراحی دکوراسیون در فضای خانه کوچک در بازسازی و تعمیرات

تاثیر طراحی دکوراسیون در فضای خانه : خانه های کوچک همواره به دلیل مناسب بودن قیمت در مقایسه با خانه های بزرگ طرفدار بیشتری دارد. از طرفی یک خانه کوچک می تواند برای خریدار آن جنبه سرمایه گذاری داشته باشد. طراحی خانه های کوچک باید به گونه ای باشد که فضا بزرگ تر به نظر برسد و محیط دلگیر نباشد. امروزه سبک های منحصر به فردی برای خانه های کوچک وجود دارد که این خانه ها را منحصر به فرد کرده است. در ادامه راهکارها و ایده هایی در بازسازی ساختمان برای بزرگ تر به نظر رسیدن خانه ها ارائه کرده ایم. این ایده ها عبارتند از :

تاثیر طراحی دکوراسیون در فضای خانه

برخی از ایده های طراحی دکوراسیون خانه های کوچک

استفاده از طرح کف باز

قسمت های مختلف منزل آشپزخانه ، غذاخوری و اتاق نشیمن با یک طرح کف باز یکی کنید. یک نکنه مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل استفاده از دیوارهای داخلی برای جدا کردن فضاهای مختلف در خانه کوچک ، آن را کوچک تر نشان می دهد. با حذف کردن این دیوارها خانه روشن تر و بزرگ تر به نظر می رسد. ممکن است در خانه شما اتاق های تنگ و بی کاربرد مانند اتاق غذاخوری در مجاور آشپزخانه وجود داشته باشد، که فضای آشپزخانه را نیز تنگ کرده است. حذف این دیوار فضا را باز می کند. و یا اینکه ممکن است یک اتاق نشیمن در مجاور آشپزخانه و اتاق غذاخوری وجود داشته باشد که می توان این دیوار را حذف کرد.

استفاده از کفپوش یکنواخت

با حذف آستانه های بدون سطح و استفاده از کف‌های چوبی ، سبک فرش، کفپوش وینیل می توانید فضای منزل را دلباز کنید.

برای دیوار ها از رنگ های محدود استفاده کنید.

استفاده از رنگ های خنثی برای دیوار در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می تواند توهم فضا ایجاد نماید. لازم نیست برای تمام قسمت های مختلف منزل از یک رنگ استفاده کنید. اگر از رنگ خاکستری برای رنگ آمیزی منزل خود استفاده کردید، برای اتاق های دیگر مقادیر دیگری از رنگ را استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های تیره‌تر برای برجسته کردن قسمت‌های معماری در ناحیه‌های غذاخوری یا آشپزخانه می تواند ایده آل باشد. برای قسمت های حمام یا اتاق خواب هم می توانید از رنگ های میانی کمک بگیرید.

اگر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود تمایل به استفاده از یک رنگ روغنی دارید، بهتر است از رنگ یا کاغذ دیواری در این کار استفاده کنید. پالت‌های رنگی مناسب برای خانه های کوچک، عبارتند از: خاکستری، طلایی ،خنثی، کرم، زرد ، و سفید آبی یخی. ممکنه چوب طبیعی به عنوان یک عنصر معماری در خانه ضرورت نداشته باشد رنگ گچبری و قاب‌های خانه (trims) در هر اتاق را باید سفید کرد.

همانگونه که در بالا اشاره کردیم خنثی و روشن بودن منزل شما را بزرگ تر نشان می دهد. برای این منظور قاب های خانه را سفید کنید. قاب ها اکثرا از جنس چوب هستند و ممکن است خراش خورده باشند و یا پوسیده شوند که می توانید با رنگ سفید این ایرادات را برطرف کنید. نکته مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل این است که درهای داخلی خانه هم باید رنگ سفید داشته باشند.

برای بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق هایتان ، به اتاق ها تاج گچبری (قالب‌ها) اضافه کنید.

یک ارتفاع استاندارد برای سقف در طراحی منزل 8 فوت می باشد. اضافه کردن تاج قالب یا گچبری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل توهم ارتفاع ایجاد کرده و خط دیوار را بلندتر نشان می دهد.

پرده‌ها را از نزدیکی سقف وصل کنید.

یکی از موثرترین ترفند ها در دکوراتیو منزل آویزان کردن پرده ها از نزدیک سقف می باشد. این کار باعث می شود ارتفاع بلندتر به نظر رسد و نور بیشتری به داخل اتاق وارد شود.

با استفاده از یک کمد دیواری یا کابینت و قفسه بندی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می توانید بیشترین عملکرد را برای جمع کردن وسایل داشته باشید.

در دکوراسیون داخلی منزل با متراژ کم برای منظم بودن باید جایی برای نگهداری وسایل داشته باشند. با قفسه بندی یک دیوار می توانید وسایل بیشتری در آنجا قرار دهید. ایجاد یک قفسه مخفی در داخل دیوار می تواند فضای بیشتری برای شما ایجاد کند. کابینت ها وسایل آشپزخانه را می تواند در خود جای دهد و این فضا را منظم کند. داشت یک بوفه برای ذخیره لیوان و ظرف ها در آشپزخانه یا فضای غذاخوری نیز می تواند مفید باشد.

اگر حمام منزل کوچک است و فضای کمی دارد، استفاده از لوازمی که زیبایی و جذابیت دارند می تواند مفید باشد.

می توانید یکی از اتاق خواب ها را حذف کنید.

اگر شما دو اتاق خواب در مجاور هم دارید، برداشتن دیوار مابین آن ها می تواند یک اتاق خواب بزرگ کاربردی برای شما ایجاد کند.

درهم و برهم ریختگی نداشته باشید.

اسباب و وسایل منزل را بهیه سازی کنید و فقط آن هایی که به دردتان می خورد را نگه دارید. خرت و پرت ها و وسایل اضافی را حذف کنید.

اگر شما هم خانه کوچک دارید و از فضای دلگیر و کوچک رنج می برید. می توانید از شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی منزل  که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارند کمک بگیرید. ای شرکت ها با در اختیار داشتن نیروهای باتجربه و متخصص خانه های کوچک را به محیطی راحت و زیبا برای شما تبدیل می کنند.