طرحینه

جزیره آشپزخانه کوچک لاکچری و کلاسیک – قیمت جدید 2021

جزیره آشپزخانه ساده برای آشپزخانه کوچک , جدیدترین مدل های جزیره آشپزخانه مدرن و لاکچری 2021 متحرک و ثابت را در طرحینه مشاهده کنید .

بدون شک تا الان عبارت جزیره آشپزخانه به گوشتان خورده است به ویژه برای افرادی که به دنبال دیزاین آشپزخانه هستند . در دکوراسیون آشپزخانه مدرن و امروزی استفاده از طرح جزیره آشپزخانه محبوبیت بالایی دارد و تقریبا میشه گفت در دیزاین لوکس و مدرن آشپزخانه حتما از این ایده بسیار جذاب استفاده می شود . طرحینه در ادامه می خواهد به صورت کامل این ایده جذاب و مدرن را شرح دهد . به نظر می رسد با مطالعه این بخش پاسخ تمامی سوالات خودتان را در رابطه با جزیره آشپزخانه دریافت کنید . امید واریم که برای کاربران عزیز مفید واقع شود .

جزیره آشپزخانه چیست ؟

عل رغم اپن آشپزخانه که همیشه متصل به دیواره های آشپزخانه است و بخشی از کلیت آشپزخانه را تشکیل می دهد . جزیره یک پیشخوان کاملا مستقل است که از سایر کابینت های آشپزخانه جدا است . در طراحی های مختلف موقعیت قرارگیری متفاوتی دارد البته که اکثرا در وسط و موقعیت جدا کننده آشپزخانه با پذیرایی ویا نشیمن قرار میگیرد . در صورتی که آشپزخانه مشرف به حال و پذیرایی نباشد جزیره آشپزخانه در وسط فضای آشپزخانه قرار میگیرد.

این پیشخوان زیبا علاوه بر کاربردی که در فضای آشپزخانه ایجاد کرده زیبایی خیره کننده ای نیز به آن افزوده است . به طوری که در دکوراسیون آشپزخانه های امروزی جزیره به یک عنصر اساسی تبدیل شده است .

حداقل کاربردی که جزیره آشپزخانه دارد جای بیشتری برای وسایل آشپزخانه ایجاد کرده است بطور مثال میشه روی آن گاز و یا سینک ظرفشویی تعبیه کرد حتی میشه با طراحی خاص آن را تبدیل به یک میز غذاخوری کرد و دور تا دور آن را با صندلی ها پوشش داد . شاید بشه گفت در آشپزخانه های مدرن و شیک مرکز فعالیت در آشپزخانه همین پیشخوان زیبا است . برای توسعه و یا بازسازی آشپزخانه اکثر طراحان و آرشیتکها استفاده از جزیره را پیشنهاد می دهند .

در ادامه سعی می کنیم بهترین نمونه ها از سراسر دنیا برای ایده و الهام گرفتن شما در تصاویر جدا گانه نمایش دهیم . امید واریم کمکی باشد برای انتخاب طرح مناسب و ایده آل شما . سعی می کنیم از هر نوع لوکیشنی طرح ارائه کنیم تا نزدیک به لوکیشن آشپزخانه شما نیز ایده باشد . با ما همراه باشید .

نمونه طرح جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه جزیره آشپزخانهجزیره آشپزخانه لاکچری جزیره آشپزخانه لاکچری جزیره آشپزخانه لاکچری جزیره آشپزخانه لاکچری جزیره آشپزخانهجزیره آشپزخانه منحنی جزیره آشپزخانه مدرن جزیره آشپزخانه مدرن جزیره آشپزخانه مدرن جزیره آشپزخانه مدرنkitchen island kitchen island kitchen island kitchen island kitchen island kitchen island kitchen island kitchen island kitchen island

اندازه مناسب جزیره آشپزخانه چقدر است ؟

اول اینکه قبل از اینکه به فکر استفاده از جزیره در دکوراسیون آشپزخانه خود بیافتید باید فضای مناسب برای این کار را داشته باشید . در برخی از لوکیشن ها استفاده از جزیره توصیه نمی شود و بهتر است از طرحهای اپن استفاده شود. جزیره باید به اندازه کافی بزرگ باشدکه بتوانید فعالیت های مد نظر خود را روی آن انجام دهید البته که نباید بیش از اندازه بزرگ هم باشد که فضای زیاد آشپزخانه را اشغال کند و مانع تردد آسان شود . در اکثر دیزاین های مدرن از جزیره های متحرک استفاده می شود تا در موارد خاص اقدام به جابجایی و تغییر باشد .

ارتفاع مناسب

معمولا ارتفاع استاندارد جزیره آشپزخانه 90 سانتی متر است . البته که در اندازه های 75 سانتی متری نیز میشه طراحی کرد که مناسب استفاده به عنوان سطح کار است . باید توجه داشته باشید اگر از جزیره به عنوان میز صبحانه استفاده کنید فاصله صندلی از سطح جزیره باید حداقل 30 سانتی متر باشد . پی جزیره را در هر ارتفاعی بسازید بهتر است این ارتفاع را رعایت کنید.

عرض مناسب

همانطور که اشار شد عرض جزیره بستی به فضای بزرگ و یا کوچک آشپزخانه دارد که از یک متر تا 2 متر و حتی بیشتر میشه طراحی کرد .

بهترین موقعیت جزیره و پیشخوان

همانطور که در بالا نیز اشاره شد جزیره بهتر است وسط آشپزخانه های بزرگ و در صورتی که فضای آشپزخانه کم است در مرز بین اتاق نشیمن و یا حال پذیرایی قرار داده شود . در هر صورت باید این نکته را باید رعایت کنید که هر جای آشپزخانه بخواهید جزیره را مستقر کنید بهتر است از دیوار های اطراف و کابینت ها به اندازه استاندارد و کافی فاصله داشته باشد تا مانع تردد آزاد نباشد . در غیر این صورت نه تنها زیبایی به آشپزخانه نخواهد داد بلکه همیشه روی اعصاب شما خواهد بود .

کاربرد های جزیره آشپزخانه

مخصوص کار

مخصوص انبار وسایل آشپزخانه

تعبیه کردن گاز و یا سینک روی آن

استفاده به عنوان میز غذا خوری

مخصوص آشپزی و غذاخوری

انواع مختلف جزیره

متحرک

هم می تواند چرخدار باشد و هم اینکه به صورت پایه ای قرار بگیرد بیشتر برای آشپزخانه های دارای فضای کوچک مورد استفاده قرار میگیرد تا برای کاربرهای مختلف بشه جابجا کرد.

L شکل

در آشپزخانه های بزرگ می توان کاربردی تر شود . یک طرف میز غذا خوری و طرف دیگر به عنوان سینک ظرفشویی و یا گاز صفحه ای می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .

T شکل

در آشپزخانه های و آپارتمان های با فضای کوچک میشه از این روش که میز را به انتهای جزیره بچسبانید تا فضای یکپارچه ای ایجاد کنید .

منحنی

در برخی از فضاهای آشپزخانه به ویژه آشپزخانه های بزرگ از طرح منحی جزیره استفاده می شود . مزیت هایی دارد که از جمله تسلط شما به قسمت های مختلف جزیره بیشتر میشه و حس پویایی محیط را القا می کند . در ضمن یک ایده بسیار زیبا نیز می تواند باشد .