طرحینه

خرید مبلمان اداری – مبلمان اداری ارزان – نکات مهم در زمان خرید مبلمان محیط کار

خرید مبلمان اداری ، مبلمان اداری ارزان ، نکات مهم در زمان خرید مبلمان محیط کار :

مبل ها جزو یکی از مهم ترین المان ها در دکوراسیون اداری ، دفاتر کاری ، بانک ها ، بیمارستان ها و… به شمار می رود. مبل ها تاثیر زیادی در زیبایی محیط اطراف و جذب مشتریان دارند .

خرید مبلمان اداری

معمولا مبل ها در قسمت جلویی میز مدیریت چیده می شوند. مبل ها ضمن داشتن استاندارد و حفظ اعتبار مجموعه ، باید از زیبایی ویژه ای برخوردار باشند. از این رو مدیران باید در زمان خرید آن دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند و به یکسری نکات توجه نمایند.
در ادامه این مقاله قصد داریم ، در مورد خرید مبلمان توضیحات بیشتری ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید. .

نکات مهم در خرید مبلمان اداری

در حال حاضر مبلمان ها از تنوع بسیار زیادی برخوردارند. مبل ها در انواع متفاوت از از نظر جنس، رنگ، طرح، ابعاد در بازار موجود می باشند.

خرید مبلمان اداری

مبلمان ها از لحاظ جنس روکش به انواع چرمی، مخمل و دیگر روکش ها تقسیم بندی می شوند. معمولا استفاده از مدل های چرمی در محیط های اداری رایج تر می باشد. زیرا این دسته از مبل ها با انواع مختلف دکوراسیون اداری هماهنگی دارند و جلوه ی زیبایی به محیط می بخشند. علاوه بر آن روکش چرمی بسیار رسمی تر و اداری تر می باشد. از این رو در زمان خرید مبلمان اداری به این نکته توجه کنید.

• مبلمان اداری و مبلمان خانگی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

مهم ترین تفاوت مبل های مخصوص محیط کاری با مبلمان خانگی این است که ؛ مبل هایی با طرح سلطنتی ، منبت کاری، کاناپه وغیره جزو این دسته از مبل ها نخواهند بود.
علاوه بر آن ، محیط اداره در مقایسه با محیط منزل ابعاد کوچک تری دارد. از این رو طراحی مبل های محیط کاری به گونه ای است که برای محیطی با فضای کوچک تر مناسب تر می باشند.
از این رو در زمان خرید مبلمان اداری مهم ترین نکته این است که توجه کنید مبل ها فضای کمتری را اشغال کنند. علاوه بر آن این مبل ها باید وزن کمتری داشته باشند. تا جابه جایی آن ها راحت تر باشد.

• در ساخت و تولید مبل اداری از چه متریال هایی استفاده می شود؟

در ساخت این دسته از مبلمان ها از بهترین متریال ها استفاده می شود. چرا که این مبل ها باید به مدت طولانی مورد استفاده قرار بگیرند. از این رو کیفیت در این مبل ها حرف اول را می زند. در ساخت این مبلمان ها از چوب هایی مرغوب و بادوام استفاده می شود.

• در زمان خرید مبلمان اداری تعداد را مشخص کنید.

مشخص کردن تعداد مبلمان مورد نیاز؛ یکی از مهم ترین مسائلی است که باید در زمان خرید به آن دقت کرد. چراکه این محصولات می توانند در انواع یک نفره، دونفره و سه نفره باشند.
تعداد مبلمان اداری مورد نیاز با در نظر گرفتن فضای محیط اداری یا فضای سالن انتظار می تواند ، متفاوت باشد.

• مبل ها باید به راحتی جابه جا شوند.

یکی دیگر از موضوعات حائز اهمیت در مورد مبلمان اداری ، این است که این مبل ها باید به راحتی جا به جا شوند. مبل ها می توانند ثابت یا قابل حمل باشند. پس در زمان خرید مبلمان اداری به این نکته توجه کنید.
مبل های ثابت ، مجهز به پایه های استوانه ای ثابت هستند . در مقابل مبل های متحرک نیز مجهز به پایه های چرخ دار می باشند. به عنوان مثال ، صندلی اداری چرخ دار یکی از انواع مبل های متحرک مبلمان اداری می باشد. این صندلی ها معمولا در کنار میز کار یا کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرند.
استفاده از مبل های ثابت در بخش هایی مثل لابی و اتاق انتظار که نیاز به جابه جایی نیست ، مناسب تر می باشند.

• مبل های مخصوص محیط کاری باید ارگونومیک باشند.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در زمان خرید مبلمان اداری در نظر داشتن آرگونومی آن می باشد. مبل ها باید استاندارد باشند و آگونومی مناسبی داشته باشند. با در نظر گرفتن این نکات می توان سلامتی کارکنان شرکت را تضمین کرد. توجه کنید که صندلی ها باید به گونه ای باشند که کارمندان احساس خستگی نکنند و راندمان کاری آن ها بالا رود.
مبلمان اداری غیر استاندارد می توانند ، آسیب دیدگی و بیماری های فیزیکی در کارکنان را افزایش دهند. تحقیقات نشان داده است که مبلمان آرگونومی بازده کاری کارکنان را 15 درصد افزایش می دهد. و هزینه خرج شده برای این مبلمان ، در طی یک سال به شما بازگردانده می شود.

• در زمان خرید به سبک مبلمان توجه کنید.

نکته ی دیگری که در زمان خرید مبلمان اداری باید له آن توجه کرد ، سبک دکوراسیون می باشد. دکوراسیون اداری دفاتر مدام در حال تغییر و به روز شدن ، می باشد. طرحی ممکن است ، تا مدتی محبوبیت داشته باشد و بعد از آن خسته کننده و کسل کننده شود. از این رو در زمان مبلمان اداری باید سبک آن را مد نظر قرار دهید. همچنین شما می توانید در زمان خرید به نکات زیر توجه نمایید :
• در زمان خرید رنگ های تیره را انتخاب کنید. انتخاب سبک های مدرنی می تواند ایده آل باشد ، این سبک ها با گذر زمان از مد نمی افتند.

• در زمان خرید مبلمان اداری ، مبل هایی با طراحی متقارنی را انتخاب کنید.

• رنگ های پایه (تک رنگ یا نهایتا دو رنگ) می توانند ، بهترین انتخاب باشند.

• در زمان خرید مبلمان سعی کنید فضا را در نظر داشته باشید و از فضا به نحو احسن استفاده کنید.

انواع مبلمان از نظر سبک

مبلمان اداری از نظر سبک به دسته های زیر تقسیم بندی می شود:

• لوکس

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم ، مبلمان جزو وسایل مهم یک اداره می باشد. و تاثیر زیادی در جذب ارباب رجوع خواهد داشت. از این رو یک انتخاب مبلمان لوکس و درجه یک برای محیط کاری از اهمیت زیادی برخورداراست.

• مدرن

در زمان خرید مبلمان اداری می توانید مبل هایی با سبک مدرن بخرید. از انجایی که محیط اداره مکانی پر رفت و آمد و رسمی می باشد. مبلمان های ساده و مدرن می توانند انتخاب ایده آلی باشند. با انتخاب رنگ های تیره می توان رسمی بودن محیط را حفظ کرد. علاوه بر آن رنگ های تیره در محیط پر رفت و آمد زود کثیف نمی شوند.
مبلمان اداری با روکش های چرمی باعث می شود محیط لوکس و لاکچری بنظر برسد.

• کلاسیک

اگر شما جزو دسته افرادی هستید که به سبک دکوراسیون کلاسیک علاقه مند هستید . می توانید با انتخاب مبلمان های کلاسیک جلوه ی خاصی به محیط کاری خود ببخشید. نکته ی حائز اهمیت در خرید مبلمان اداری این است که ؛ مبلمان شما باید با المان های دیگر در محیط هماهنگ باشد.

خرید مبلمان محیط کاری

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه ها و مراکز خرید مبلمان های مختلفی که از لحاظ جنس، طرح، رنگ، ابعاد و دیگر امکانات را مشاهده کرده و نسبت به خرید اقدام کنید. در زمان خرید مبلمان حتما دکوراسیون محیط اداری را مد نظر قرار دهید. علاوه بر دکوراسیون به استاندارد بودن آن و هماهنگی بودن آن با سایر رنگ ها و المان ها نیز توجه کنید.
کیفیت یکی از فاکتورهای مهم در تعیین هزینه مبلمان می باشد. هرچقدر کیفیت کار بالاتر باشد ، به طبع آن قیمت مبلمان اداری نیز بیشتر خواهد بود. توصیه ما به شما این است که زمان خرید مبلمان اداری به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت نکنید. چرا که بالا رفتن راندمان کاری کارمندان می توان هزینه ها را جبران کرد.
طبقه بندی مبلمان ، تعداد فایلینگ اداری همه و همه در تعیین هزینه آن تاثیر خواهد داشت.

مبلمان اداری ارزان

در محیط اداری اولین صحنه ای که می تواند باعث جذب ارباب رجوع و مشتریان شود ، ظاهر محیط می باشد. برای همین محیط اداری باید جذاب و زیبا باشد. از این رو می توان نتیجه گرفت که ، خرید مبل ارزان قیمت اصلا ایده ی خوبی نیست چرا که کیفیت ظاهر محیط کاری شما را پایین خواهد آورد.