طرحینه

درب اتاق خواب جدید و شیک در انواع مدل مدرن و کلاسیک 2022

درب اتاق خواب و تمامی درب های داخلی ساختمان ظاهر و جنسی متفاوت با سایر قسمت های ساختمان دارند زیرا کارایی آن ها نیز متفاوت می باشد. امروزه درب اتاق خواب های بسیار متنوعی وارد بازار شده اند که هر کدام از آن ها ویژگی های مختلفی دارند به طوری که پاسخگوی تمامی نیازها و سلیقه ها هستند. اگر قصد انتخاب و خرید درب اتاق خواب را دارید حتماً ابتدا با تمامی مدل های آن آشنا شوید سپس خرید انجام دهید. ما در این قسمت به بررسی انواع درب اتاق خواب می پردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

انواع درب اتاق خواب

درب اتاق خواب جدید

همان طور که گفته شد درب اتاق خواب ها انواع مختلفی دارد که بیشتر آن ها از نظر متریال و نحوه ساخت با یکدیگر متفاوت می باشند. انواع درب اتاق خواب شامل درب روکش پی وی سی، درب اچ دی اف و درب ABS می باشد که هر کدام ویژگی ها و کارایی های مختلفی دارد و برخی از آن ها ضدآب می باشند. در ادامه به بررسی این نوع درب ها می پردازیم.

1. درب اتاق خواب روکش پی وی سی

یکی از انواع درب های اتاق خواب درب اتاق خواب روکش پی وی سی می باشد که یک کلاف چوب روس و دو پنل ام دی اف تشکیل شده اند که روکش pvc توسط دستگاه ممبران روی درب وکیوم می شود. این نوع درب ها تنوع زیادی در طرح و رنگ دارند زیرا در آن ها انواع روکش یعنی روکش های بلوط، افرا، گردو، سفید و طلایی و … استفاده می شود و شما به راحتی می توانید طبق سلیقه خود روکش مد نظر را انتخاب کنید همچنین بهتر است بدانید این نوع درب ها علاوه بر انواع روکش انواع مدل نیز دارند و به سه دسته برجسته، منبت و سی ان سی تقسیم می شود.

شما می توانید این نوع درب ها را با استفاده از چسب مخصوص و وکیوم در برابر رطوب عایق کنید و یک درب پی وی سی ضدآب بسیازید که در این صورت می توانید از آن ها برای درب سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده کنید. اگر به دنبال یک محصول شیک و زیبا برای خانه خود هستید درب های پی وی سی می تواند بهترین گزینه برای شما باشند.

2. درب اتاق اچ دی اف

درب های اچ دی اف اتاق خواب یا همان پیش ساخته محصولاتی هستند که به علت قیمت مناسب مورد توجه انبوه سازان و مصرف کنندگان قرار گرفته است. این محصول از یک کلاف چوب روس تشکیل شده است و داخل آن به وسیله شبکه هانی کام مستحکم شده است. درب های اچ دی اف دارای طرح های محدودی هستند. این محصول را می توان در کارخانه رنگ کرد و یا روی آن روکش پرس شود.

بسیاری از افراد برای مدیریت هزینه این درب را به شکل خام سفارش داده و در خانه رنگ می کنند. مجموعه سام درب نیز امکان فروش این محصول به صورت رنگ شده و خام را دارا می باشد. از آنجایی که این نوع درب ها در برابر رطوبت مقاوم نیستند به همین دلیل نمی توان از آن ها برای حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد و بیشتر برای درب اتاق خواب و سایر اتاق های ساختمان که با رطوبت در ارتباط نیستند مورد استفاده قرار می گیرد.

3. درب ABS

درب های ABS کاملاً ضدآب می باشند در حقیقت روکش هایی که این درب ها دارند باعث شده تا این درب ها با سایر درها متفاوت باشد. از آنجایی که این نوع درب ها در مقابل رطوبت مقاوم هستند بیشتر برای درب های سرویس بهداشتی و حمام مناسب می باشند همچنین استحکام و ماندگاری بالایی نیز دارند که باعث شده بیشتر مورد توجه قرار گیرند و افراد برای سایر قسمت های ساختمان مانند اتاق خواب ها نیز از در ABS استفاده کنند.

اگر به دنبال درب مقاوم و قیمت مناسب هستید این نوع درب ها بهترین گزینه برای شما خواهند بود بهتر است بدانید اسکلت درب های ضد آب ABS مانند درب های روکش پی وی سی است و برای مقاومت، درون آن از یک شبکه هانی کام استفاده شده است از این رو برای درب اتاق خواب نیز مناسب می باشد تنها ویژگی منفی که درب ABS دارد عدم تنوع زیاد در طرح می باشد.

خرید درب اتاق خواب

خرید درب اتاق خواب

درب اتاق خواب بر دکوراسیون خانه تأثیر زیادی دارد و علاوه بر کیفیت حتماً باید زیبا و متناسب با سایر وسایل خانه باشد زیرا ابعاد زیادی از فضای داخلی خانه را به خود اختصاص می دهد. امروزه درب های اتاق خواب از نظر جنس، طرح و رنگ تنوع زیادی دارند از این رو افراد می توانند به راحتی درب مدنظر خود را انتخاب کنند. درب اتاق خواب نیز باید مانند سایر در ها ویژگی هایی داشته باشد ولی مهم ترین آن ها تناسب طرح و رنگ آن با دکوراسیون خانه می باشد زیرا این قسمت از خانه مانند برخی از قسمت ها مانند درب حیاط نیاز به امنیت و استحکام زیادی ندارد.

یکی از عواملی که حتماً باید در حین انتخاب درب اتاق خواب به آن توجه کنیم سبک دکوراسیون خانه می باشد. بهتر است بدانید دکوراسیون داخلی خانه شامل کف پوش، گچ بری، دیوارپوش، نما، کف ساختمان، پرده ها، فرش ها، مبلمان و … می شود که برای زیبایی خانه همه آن ها باید از لحاظ رنگ و طرح متناسب باشند. درب اتاق خواب نیز جز مواردی می باشد که تاثیر زیادی بر دکوراسیون خانه دارد از این رو باید متناسب با آن ها انتخاب شود. برای درک بهتر این موضوع و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دکوراسیون منزل در ادامه به انواع درب براساس سبک دکوراسیون منزل می پردازیم.

1. درب های سنتی

این نوع درب ها همان درب های معمولی می باشند که مدل و طراحی خاصی ندارند و بیشتر از شیشه های رنگی در سایز های مختلف و چوب طبیعی ساخته می شوند. از این نوع درب ها بیشتر در خانه های قدیمی استفاده می شود اگر وارد یک خانه سنتی و قدیمی شوید حتماً این نوع درب را مشاهده خواهید کرد.

2. درب های مدرن

این نوع درب ها امروزه بیشتر در بازار دیده می شوند و تنوع بسیار زیادی دارند. در بیشتر خانه های مدرن و جدید این مدل در ها را مشاهده خواهید کرد زیرا با دکوراسیون خانه های امروزی سازگاری زیادی دارد. مدل های درب مدرن شامل کلاسیک، مدرن، مدرن امروزی، روستیک، صنعتی و… می شود و از آنجایی که تنوع زیادی دارند پاسخ گوی تمامی نیازها و سلیقه ها می باشند.

تنوع درب اتاق خواب

درب اتاق خواب از نظر جنس و مدل انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند برای مثال برخی از آن ها استحکام بسیار بالایی دارند و برخی در رنگ های مختلفی تولید می شوند برای آشنایی بیشتر با انواع درب اتاق خواب و ویژگی های آن ها به بررسی انواع درب اتاق خواب و کیفیت آن ها می پردازیم اگر قصد انتخاب و خرید درب اتاق خواب را دارید حتماً با ما همراه باشید.

درب PVC، HPL،HDF

یکی از انواع درب هایی که برای اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد درب های PVC، HPL،HDF می باشد که طول عمر این نوع درب ها معمولاً کم است ولی در صورت مراقبت و نگهداری مناسب تا چند سال کارایی مفید دارند. یکی از پراستفاده ترین انواع درب، درب پی وی سی می باشد که زیبایی و جنس نسبتاً خوبی در مقایسه با محصولات دیگر دارد. این درب ها معمولا روی چهارچوب آهنی نصب می شوند.

درب هایکلاس

اگر به دنبال زیبایی خاصی هستید درب های هایکلاس بهترین گزینه برای شما خواهند بود زیرا این نوع درب ها بیشتر برای فضاهای مدرن مناسب هستند و باعث زیبایی محیط می شوند. ویژگ منفی که این نوع درب ها دارند خش پذیری بسیار بالای آن ها می باشند به همین دلیل نیاید ضربه زیادی به آن ها وارد شود و به محافظت زیادی نیاز دارند.

درب تمام چوب

از قدیم تا به الان درب های چوبی برای خانه ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند زیرا چوب طبیعی آن ها باعث می شود خانه دلنشین به نظر برسد. این نوع درب ها اکثراً از چوب طبیعی، قاب های تونیک چوبی و الوار منظم ساخته می شوند که ظاهری جذاب پ زیبا دارند. توجه کنید که برای افزایش طول عمر درب های چوبی باید آن ها را هر چند سال یک بار رنگ کنید.

در هنگام خرید درب اتاق خواب باید به چه عواملی توجه کنید؟

در هنگام خرید درب اتاق خواب باید به نکات زیادی توجه کنید تا انتخاب درستی داشته باشید از جمله موارد که در هنگام خرید درب اهمیت دارند عبارت اند از:

  • جنس درب متناسب با مکان مورد استفاده شما باشد.
  • از لحاظ رنگ و طرح متناسب با دکوراسیون منزل شما باشد.
  • به منظور تعویض درب اتاق خواب اندازه های دقیق طول و عرض مورد نیاز است از این رو باید ارتفاع و پهنای درب را به وسیله یک متر و به صورت دقیق اندازه گیری کنید.
  • بیشتر درب ها راست بازشو هستند ولی اگر اتاق خواب شما به گونه ای می باشد که فضا برای چپ باز شو می باشد حتما در حین خرید به این نکته توجه کنید و درب چپ بازشو انتخاب کنید.
  • اگر درب برای اتاق خواب کودک انتخاب می کنید حتماً به این نکته توجه کنید که استحکام بالایی داشته باشد و لک های ایجاد شده توسط کودک به راحتی پاک شوند.

قیمت درب اتاق خواب

از آنجایی که درب اتاق خواب تنوع زیادی دارد قیمت آن ها نیز یکسان نمی باشد و قیمت های مختلفی دارند. عوامل زیادی بر قیمت درب اتاق خواب تأثیر گذار می باشند که از جمله آن ها می توان به جنس، کیفیت و در حالت کلی ویژگی و اجزای تشکیل دهنده درب اشاره کرد. برخی از درب ها به دلیل داشتن کیفیت بالا عمر طولانی نیز دارند از این رو قیمت آن ها نیز بالاتر می باشد. در درب های چوبی اگر درب از چوب باکیفیت و مرغوب ساخته شود قطعا قیمت زیادی خواهد داشت.

درب اتاق اچ دی اف طول عمر پایینی داند و ظاهر آن نیز چندان دل نشین نمی باشد از این رو قیمت آن ها نیز پایین تر می باشد اگر به دنبال یک درب اتاق خواب ارزان هستید این نوع درب ها بهترین گزینه برای شما خواهند بود. در حالت کلی درب های اتاق خواب تنوع نسبتاً زیادی ندارند ولی براساس کیفیت و طول عمر آن قیمت هر کدام متفاوت می باشند.