طرحینه

درب حیاط ساده , شیک و مدرن + قیمت جدید 1401

جدیدترین مدل درب حیاط با قیمت استثنایی را در طرحینه می توانید پیدا کنید . مدل های شیک و ساده , مدرن و لاکچری تنوع قیمتی بالا :   یکی از عوامل تأثیر گذار بر زیبایی حیاط درب آن می باشد که باید با نمای ساختمان و قسمت ورودی آن متناسب بوده و استحکام بالایی داشته باشد. امروز درب ها تنوع بسیار زیادی دارد و انواع مختلف آن ها از جمله درب‌های آهنی و فلزی، چوبی، فایبر گلاس، درب استیل و … وارد بازار شده اند که شما می توانید طبق سلیقه و نوع ساختمان خود درب مورد نیاز برای حیاط را خریداری نمایید.

برای درب حیاط بیشتر از درب های فلزی و آهنی استفاده می کنند زیرا مهم ترین مورد در انتخاب درب حیاط مقاومت آن می باشد که درب های آهنی و فلزی نیز مقاومت بالایی دارند. برای آشنایی بیشتر با درب حیاط ما در این قسمت به بررسی انواع درب حیاط می پردازیم.

انواع مختلف درب‌ ورودی حیاط

درب حیاط درب حیاط شیک و ساده درب حیاط مدرن درب حیاط درب حیاط شیک و ساده

همان طور که گفت شد امروزه انواع مختلف درب ورودی حیاط تولید و وارد بازار می شوند که هر کدام ویژگی های مختلفی دارند و افراد باید در نظر گرفتن برخی موارد مانند نوع ساختمان، نوع نمای ساختمان، سلیقه، نوع آب و هوای منطقه و … درب حیاط خود را انتخاب کنند. اگر می خواهید انتخاب صحیحی داشته باشید باید با انواع درب حیاط و ویژگی همه آن ها آشنایی کامل داشته باشید به این منظور در ادامه انواع درب حیاط را برای شما آورده ایم.

1. درب های چوبی حیاط

یکی از انواع درب هایی که برای حیاط مورد استفاده قرار می گیرد درب های چوبی می باشند. این نوع درب ها ظاهر بسیار زیبایی دارند و بیشتر در ساختمان های جنوبی استفاده می شوند. دلنشینی و زیبایی درب های چوبی افراد را به سمت خود جذب می کنند ولی بهتر است بدانید این نوع درب ها امنیت نسبتاً کمی نسبت به درب های دیگر دارد و از آنجایی که درب حیاط باید امنیت و استحکام بالایی داشته باشد درب های چوبی کمتر از درب های دیگر برای حیاط و قسمت بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

2. درب‌ های استیل حیاط

یکی دیگر از انواع درب هایی که برای حیاط مورد استفاده قرار می گیرد درب های استیل می باشند. از این نوع درب ها بیشتر برای حیاط، پارکینگ، باغ و درب ویلا استفاده می کنند که نیاز به مراقبت زیادی دارد و در برخی آب و هوا کیفیت خود را از دست می دهند از این رو ممکن است اگر برای درب حیاط استفاده شود عمر کمتری داشته باشد.

3. درب حیاط آهنی و فلزی

اگر به دنبال یک درب باکیفیت و مقاوم هستید درب های آهنی بهترین گزینه برای شما خواهند بود. این نوع درب های حیاط امنیت بسیار بالایی دارند و از آنجایی که تنوع زیادی نیز دارند افراد می توانند به راحتی طبق سلیقه خود درب مورد نیاز را تهیه کنند. از جمله مزیت درب های آهنی مقاومت بالایی آن ها در مقابل ضربه و فشار می باشد همچنین در شرایط آب و هوایی مختلف کیفیت خود را از دست نمی دهند بنابراین طول عمر بالایی دارند.

چه نوع دربی برای حیاط مناسب می باشد؟

با توجه به مقایسه انجام شده در این مطلب، درب فلزی یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای درب حیاط است. درب‌های فلزی با توجه به تنوع بالایی که دارند برای انواع حیاط‌های خانه مناسب هستند. حیاط‌های بزرگ اغلب به عنوان پارکینگ‌ ماشین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند بنابراین نیازمند دربی بزرگ و ایمن هستند. درب‌های فلزی دو لنگه بهترین انتخاب برای درب حیاط‌های بزرگ و درب پارکینگ هستند. از این درب می‌توانید به عنوان درب اتومات و برقی ورودی حیاط نیز استفاده کنید.

برای حیاط‌های کوچک می‌توانید از درب‌های فلزی تک لنگه و یا یک و نیم لنگه استفاده کنید. درب‌آهنی حیاط ایمنی ساختمان شما را حفظ می‌کند و با مقاومت و دوام بالایی که دارد آرامش خیال شما را فراهم می‌سازد. درب‌های فلزی تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ دارند و شما با توجه به سلیقه‌تان می‌توانید درب موردنظر را سفارش دهید.

بررسی انواع درب های حیاط

همان طور که گفته شد درب حیاط انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند که برای خرید باید به تمامی ویژگی آن ها از جنس گرفته تا نوع باز و بسته شدن توجه کنید تا درب مناسب حیاط شما باشد. مهم ترین ویژگی که درب حیاط باید داشته باشد کیفیت و استحکام بالای آن می باشد. در ادامه به بررسی انواع درب حیاط و تمام ویژگی های آن ها می پردازیم برای کسب اطلاعات زیاد با ما همراه باشید.

درب حیاط تک لنگه لولایی

بیشترین دربی که برای حیاط مورد استفاده قرار می گیرد درب تک لنگه لولایی می باشد که همه این آن را با نام نفر رو میشناسیم در اکثر ساختمان ها این نوع درب در جنس های مختلف از جمله فلزی (آهنی) آلومینیومی، چوبی و … وجود دارد که هر کدام ویژگی هایی دارند. برای این که درب بتواند پاسخ گوی نیاز شما باشد باید مزایا و معایب آن را بدانید همچنین با توجه به شرایط آب و هوایی، نوع ساختمان، نوع مدل ساختمان و رنگ آن درب مدنظر را انتخاب کنید. اگر می خواهید درب حیاط تک لنگه لولایی زیباتر به نظر برسد باید با رنگ و طرح نمای ساختمان سازگاری داشته باشد این نوع درب می تواند باعث زیبایی ساختمان نیز شود.

درب حیاط دولنگه لولایی (درب ماشین رو)

درب حیاط دولنگه لولایی در محل ورود ماشین به ساختمان نصب میگردد. این درب بسته به ساختمان که جنوبی یا شمالی باشد تفاوت هایی دارد، ولی اصل و اساس هر دو به یک صورت می باشد. درب ماشین رو که درب پارکینگ هم محسوب می گردد به‌طور عمومی فلزی ساخته می شود. درب فلزی حیاط دو لنگه از سه قسمت تشکیل شده است.

قیمت اول چهار چوب درب و قسمت دوم و سوم لنگه های درب می باشد. اکثر درب های دولنگه و درب های حیاطی و ویلایی به جک برقی تجهیز می گردند تا عبور و مرور به سهولت ‌ انجام گردد. درب حیاط دو لنگه ویلایی توسط دو عدد جک باز و بسته شده و می‌توان به تعداد دلخواه ریموت کنترل با سیستم برقی درب مچ کرد. این گونه درب در ساختمان های چند طبقه و دارای تعداد واحد زیاد بسیار پرکاربرد می باشد. ظاهر و طرح درب حیاط ماشین رو با توجه به سلیقه های متفاوت با شکل و شمایل متفاوت طراحی و تولید می گردند.

درب حیاط ریلی

در برخی از ساختمان ها که درب های بزرگی دارند زمانی که از درب دو لنگه استفاده شود ورود و خروج دچار مشکل می شود در درب ها در محیط ایجاد مزاحمت می کنند در این صورت بهترین گزینه درب های ریلی می باشند زیرا این نوع درب ها در حین باز و بسته شدن فضایی را اشغال نمی کنند. نحوه کار درب حیاط ریلی نیز اینگونه می باشد که درب با اندازه مورد نظر به صورت یکپارچه طراحی و تولید میگردد، یک ریل یک تکه و با کیفیت در پایین درب تعبیه شده و بالای درب نیز یک ریل راهنما جهت حرکت در یک راستای منظم نصب میگردد.

درب توسط چرخ های استاندارد بر روی ریل سوار شده و به راحتی بر روی ریل حرکت می کند. باز شدن درب ریلی همانند درب لولایی میتواند به صورت دستی و یا به صورت برقی انجام پذیرد. با نصب یک موتور و دنده شانه ای درجه یک و استاندارد میتوان به راحتی درب ریلی را با فشردن دکمه ریموت باز و بسته کرد. در حالت کلی درب حیاط ریلی مزایای زیادی دارند و شما می توانید از آن ها به راحتی در ساختمان های مختلف برای درب خروجی استفاده کنید.

درب حیاط تلفیقی درب تو درب

در برخی فضاها نمی توان برای درب ورودی افراد و خودرو درب های جداگانه ای قرار داد به این شکل که به جای درب های نفر رو و ماشین رو از یک درب استفاده می شود در چنین حالت هایی از درب های تلفیقی درب تو درب استفاده می شود به این شکل که در داخل یک درب حیاط دو لنگه یک درب تک لنگه قرار می دهند. این نوع درب ها مزایای بسیار زیادی دارند ولی مهم ترین نکته ای که باید در آن ها توجه کرد ظرافت تولید و استحکام آن می باشد زیرا این نوع درب ها باید قدرت کافی برای نصب جک برقی داشته باشند. توجه کنید که باید همه درب های حیاط امنیت و استحکام بالایی داشته باشند از این رو باید در حین خرید درب کیفیت را بیشتر از همه موارد مورد توجه قرار دهید.

انواع درب حیاط فلزی ساده

درب حیاط فلزی جز پر استفاده ترین درب ها می باشند که برای بیشتر ساختمان ها از این نوع درب ها استفاده می کنند. درب های حیاط فلزی در ۴ نوع یعنی تک لنگه، دو لنگه و یک و نیم لنگه و ریلی در ابعاد استاندارد ساخته می شوند که در ادامه به بررسی ویژگی های انواع درب های حیاط فلزی می پردازیم.

• درب تک لنگه یا درب نفررو فلزی

از این درب های بیشتر برای عبور و مرور افراد استفاده می کنند و ارتفاع آن ها بین 210 تا 250 سانتیمتر و عرض آن ها 70 تا 120 سانتیمتر می باشد. بهتر است بدانید از این نوع درب ها بیشتر برای ورودی ساختمان های جنوبی استفاده می کنند.

• درب یک و نیم لنگه فلزی

این نوع درب ها برای استفاده در مکان هایی مانند ادارات، ساختمان های مسکونی، درب های ورودی تالار، مکان های تجاری و … مناسب می باشند. ارتفاع درب‌های یک و ‌نیم لنگه، مشابه درب‌های تک لنگه و بین 210 تا 250 سانتیمتر و عرض این درب‌ها بین 130 تا 180 سانتیمتر می‌باشد.

• درب دولنگه فلزی

ارتفاع درب دولنگه فلری بین 220 تا 400 سانتیمتر می‌باشد که بیشتر مناسب استفاده برای درب لابی، درب ورودی سالن‌های کنفرانس و سالن‌های اداری و درب باغ و درب ویلا و درب پارکینگ ماشین یا درب ماشین‌رو و درب حیاط می‌باشند.

نحوه انتخاب مدل درب حیاط

همان طور که می دانید درب حیاط جز قسمت بیرونی ساختمان می باشد و تأثیر زیادی بر زیبایی آن دارد از این رو باید در انتخاب مدل و رنگ آن دقت زیادی به خرج دهیم. تمامی یراق‌آلات، قفل، دستگیره‌ها و قطعات فرفروژه، از اکسسوری‌های مدل درب فلزی حیاط محسوب می‌شوند. یکی از راه‌های افزایش جلوه و جذابیت درب ورودی حیاط، تلفیق درب با گل‌های تزئینی فرفورژه روی درب است. گل‌های فرفورژه از جنس چدن بوده و از مقاومت بالایی برخوردار هستند که با رنگ آمیزی به صورت پتینه کاری، زیبایی منحصر به فردی را به درب فرفوژه می بخشد.

در حین خرید درب حیاط باید به چه نکاتی توجه شود؟

  • اولین موردی که در حین خرید درب حیاط باید توجه شود مقاومت آن مقابل ضربه و همچنین طول عمر آن در شرایط آب و هوایی مختلف می باشد. برخی از درب ها در شرایط آب و هوایی مختلف زود آسیب می بینند و طول عمر آن ها کاهش پیدا می کنند در این رو باید در حین خرید به جنس درب توجه زیادی شود.
  • یکی از مواردی که در حین خرید باید توجه شود نوع رنگ آمیزی درب می باشد در گذشته درب‌های فلزی ساختمان بدون رنگ ساخته شده و در محل نصب به وسیله رنگ‌های روغنی، رنگ آمیزی می‌شوند. این موضوع علاوه برکثیفی اطراف ساختمان و کیفیت پایین رنگ، تا زمان خشک شدن رنگ، دغدغه رفت و آمد عابرین را هم در پی دارد. همچنین استفاده از این رنگ‌ها، هر ساله نیاز به تجدید داشته و بر هزینه‌های رنگ آمیزی می‌افزاید. امروزه درب های فلزی تولید می شود که دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشند از این رو نیازی به رنگ آمیزی سالانه ندارند همچنین در مقابل ضربه و خش بسیار مقاوم می باشند این عمر باعث می شود که کیفیت اولیه درب حفظ شود و با گذشت زمان تغیر رنگ ندهد و عمر طولانی داشته باشد.
  • امنیت از دیگر مواردی می باشد که اهمیت زیادی برای درب حیاط دارد از این رو در حین خرید حتما باید به آن توجه شود. برای این کار شما باید درب را از یک تولید کننده معتبر تهیه کنید و از کیفیت آن ها مطمئن شوید همچنین برای افزایش ایمنی درب حیاط شما می توانید یک قفل کمکی نیز برای درب اضافه کنید. توجه کنید که درب حیاط باید ارتفاع بلندتری داشته باشد تا امنیت آن نیز بیشتر شود.
  • یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام خرید درب به آن توجه کنید مدل و طرح و رنگ آن می باشد. برای این که درب باعث زیبایی ساختمان شما باشد باید متناسب با سایر قسمت های ساختمان از جمله نما باشد از این رو باید در حین انتخاب و خرید درب حیاط علاوه بر استحکام باید به زیبایی و طرح و رنگ آن نیز توجه کنید.

بررسی قیمت درب حیاط

قیمت درب ها طبق ویژگی هایی که دارند متفاوت می باشند. برای مثال دنبال یک درب مقاوم برای حیاط بزرگ خود می باشید قطعا باید هزینه بیشتری نسبت به حیاط کوچک پرداخت کنید زیرا ابعاد درب، کیفیت و طرح و رنگ آن از جمله عوامل تأثیر گذار در قیمت درب حیاط می باشند. برخی از درب ها کیفیت پایینی دارند همچنین بسیار ساده هستند از این رو قیمت آن ها نیز پایین تر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درب حیاط و قیمت آن شما می توانید از شرکت های معرفی شده در  طرحینه  کمک بگیرید.

سخن پایانی

یکی از عوامل تأثیر گذار بر زیبایی ساختمان و نمای آن درب ورودی ساختمان می باشد هر چه درب زیبا و متناسب با نما باشد به همان میزان باعث زیبایی ساختمان می شود علاوه بر زیبایی درب حیاط باید استحکام و امنیت بالایی نیز داشته باشد به همین دلیل در حین انتخاب و خرید درب حیاط، درب پارکینگ و درب نفر رو باید به نکات زیادی از جمله تناسب رنگ و طرح آن ها با نما و یکدیگر و مقاومت بالا در مقابل ضربات مختلف و … توجه شود.

امروزه انواع درب های حیاط وارد بازار شده اند که شما می توانید طبق نیاز خود درب مورد علاقه خود را انتخاب کنید برای انتخاب صحیح شما باید اطلاعات کافی درباره درب های مختلف داشته باشید.