طرحینه

بهترین درب ضد سرقت ایرانی + لیست قیمت جدید 1401

درب ضد سرقت ایرانی ارزان، بهترین مارک درب ضد سرقت ایرانی، قیمت درب ضد سرقت ایرانی، قفل درب ضد سرقت ایرانی، ارزان ترین درب ضد سرقت، قیمت درب ضد سرقت ایرانی 1400:  امروزه با توجه به امنیت بیشتری که درب های ضد سرقت برای اماکن مختلف به وجود می آورند، در مقایسه با درب های دیگر در زمینه تجهیزات ساختمانی بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. درب ضد سرقت به ما کمک می کند تا امنیت ساختمان خود را به مراتب بیشتر حفظ نماییم.

درب های ضد سرقت انواع مختلفی دارند که هریک دارای مزایای مخصوص به خود هستند و می توانند امنیت را برای شما به ارمغان بیاورند. علاوه بر آن قیمت درب های ضد سرقت براساس نوع آن ها ممکن است متفاوت باشد. ابعاد و طرحی که درب های ضد سرقت دارند به گونه ای است که می توانند در برابر حوادت مختلف و هر گونه تخریب، دستکاری و اهرم نمودن از خود مقاومت فوق العاده ای نشان دهند و همچنین توانایی آن را دارند که تا حد زیادی از منزل در برابر سرقت و نیز ورود سارقان محافظت نمایند.

ابعاد درب های ضد سرقت وارداتی و ایرانی

درب های ضد سرقتی که در اوایل سال 1380 به ایران وارد شدند دارای طرح های بسیار ساده ای بودند ولی امروزه این درب ها را در انواع و اقسام مختلف تولید می نمایند. در این میان بهتر است درباره ابعاد این گونه از درب ها اطلاعات بیشتری داشته باشید. در کل درباره عرض درب های ضد سرقت می توان گفت این عرض بستگی به نوع درب دارد و ممکن است متفاوت باشد. برای مثال به این نکته باید توجه کنید که ابعاد استانداردی که درب های ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی دارند از تفاوت های اساسی برخوردارهستند که در ادامه مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

انواع درب های ضد سرقت ایرانی و ویژگی های آن ها

بهترین درب ضد سرقت ایرانی

درب های ضد سرقت انواع مختلفی دارند که ازبین آن ها می توان به درب های ضد سرقت آپارتمانی، ویلایی و لابی اشاره کرد که بیشتر آن ها از جنس فولاد و آلومینیوم و یا از جنس چوب و فایبر گلاس هستند. یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام طراحی یک درب ضد سرقت باید در نظر داشته باشیم، استحکام و مقاومت درب می باشد. درب های ضد سرقتی که از چوب یا فلز ساخته می شوند می توانند به عنوان بهترین انواع درب های ضد سرقت مورد استفاده قرار گیرند.

قفل درب ضد سرقت ایرانی

چنانچه قفلی که بر روی درب ضد سرقت فلزی به کار برده می شود ارتقا یافته باشد، قفل روی آن هم باید به همان نسبت قوی تر شود. اگر این گونه تصور می کنید که هر گونه درب فولادی قوی می باشد، سخت در اشتباهید و باید به دنبال دری باشید که فولادی بوده و دارای امنیت بالاتری باشد و همچنین از لولایی تشکیل شده باشد که قابلیت تنظیم شدن را نیز داشته باشد. این گونه از درب ها را می توان به سادگی و با در نظر گرفتن انعطاف ساختمانی که درب در آن قرار گرفته است تنظیم نمود ولی در مورد لولاهای جوش داده شده این قابلیت وجود ندارد.

یکی از نشانه های داشتن یک درب ضد سرقت خوب، بسته شدن آن می باشد که ممکن است به سادگی و یا به سختی بسته شود. یک درب ضد سرقتی که قرار است سال ها به کار ببریم باید به آسانی و بدون هیچ گونه سروصدایی و نیز بدون فشار زیاد بسته گردد. امروزه این مشخصات به قدری مهم هستند که تولیدکنندگان سعی می کنند آن را در تولیدات خود به نحو احسن اعمال نمایند.

مشخصات درب ضد سرقت ایرانی استاندارد و خوب

در این بخش از مقاله به معرفی مشخصات بسیار مهمی درب های ضد سرقت ایرانی می پردازیم:

 • درب های ضد سرقت ایرانی دارای دوربین چشمی با زاویه دید بالا هستند.
 • در این گونه از درب ها زنگ داخلی به کار رفته است.
 • درب های ضد سرقت ایرانی از دستگیره هایی تشکیل شده اند که از جنس آلومینیوم بوده و کیفیت رنگ بالاتری دارند.
 • از مشخصات بارز و مهم درب های ضد سرقت ایرانی قابلیت تنظیم شدن لولاها می باشد.
 • رنگ هایی که در مورد درب های ضد سرقت ایرانی استفاده می شوند استاتیک بوده و قبل از مرحله رنگ آمیزی جرم گیری شده اند و به همین دلیل از دوام بسیار بالایی برخوردارند. علاوه برآن به دلیل این که این درب ها چندین مرحله رنگ کاری می شوند دارای کیفیت و دوام بسیار بالایی هستند.
 • از مشخصات بارزی که درب های ضد سرقت دارند درباره کیفیت و نحوه بسته شدن آن ها می باشد. کیفیت بسته شدن درب های ضد سرقت به طور مستقیم با کیفیت واقعی این درب ها ارتباط دارد و هر چقدر که این درب ها راحت و بدون سر وصدا بسته شوند از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و حتی این گونه از درب ها می توانند با فشار کم انگشتان دست نیز بسته گردند.

ویژگی های درب ضد سرقت استاندارد ایرانی

درب ضد سرقت ایرانی دارای استانداردهای زیر می باشد:

 • شکافی که بین درب و چهاچوب وجود دارد نباید از 4-5 میلی متر بیشتر باشد. در صورتی که شکاف بزرگتر باشد باز کردن درب توسط یک میله خمیده بسیار راحت تر انجام خواهد گرفت.
 • چهارچوب درب های ضد سرقت ایرانی از جنس فولاد نرم بوده و دارای ضخامت 18 الی 24 سانتی متر و نیز به قطر 1.8 میلی متر است. پوششی که چهارچوب و درب دارد از نوع رنگ الکترواستاتیک کوره ای و کاملا مکانیزه می باشد.
 • لنگه درب دارای ضخامت 7 سانتی متر و قطر ورق 1.5 میلی متر است.
 • همه چهارچوب ها از نوار دزدگیر تشکیل شده اند که در دور تا دور محیط لنگه درب با برش فارسی بدون موج در محل متصل شده اند.
 • به منظور داشتن خاصیت عایق صدا و گرد و غبار و پر شدن فضای خالی بین ام دی اف از یک نوار دزدگیر دور تا دور لنگه یا چهارچوب استفاده شده است.
 • ورقی که در چهارچوب استفاده شده است، ورقی با ضخامت حداقل 105 میلی متر بوده که رنگ کوره ای الکترواستاتیک در مورد آن به کار رفته است.
 • لولای به کار رفته در درب ضد سرقت باید به گونه ای باشد که بتواند به راحتی تنظیم گردد و این توانایی در لولا جوش دیده نمی شود.
 • در داخل درب ها سر تا سر 3 تکه ورق یک میل به صورت سینوسی به کار برده شده است و قیدهای افقی آن به منظور استحکام بیشتر لنگه درب می باشد و با استفاده از یونولیت داخل لنگه ها کاملا پر می شود.
 • درب ضد سرقت بهتر است که به وسیله بتن و یا پلاستوفوم پر گردد اگرچه پر کردن با پلاستوفوم هزینه بیشتری را در بر دارد ولی در عوض امنیت بیشتری را به ارمغان می آورد.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد درب ضد سرقت ایرانی، قیمت درب ضد سرقت ایرانی و مشخصات این درب توضیحات تکمیلی ارائه دادیم. امیدواریم با خواندن این مقاله در مورد درب ضد سرقت اطلاعات لازم را کسب کرده باشید و بتوانید به راحتی بر حسب نیاز خود بهترین نوع درب را انتخاب کنید.

اگر به دنبال خرید درب ضد سرقت ایرانی هستید، پیشنهاد ما به شما این است که به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید. برای پیدا کردن بهترین فروشگاه درب ضد سرقت ایرانی می توانید از طرحینه کمک بگیرید. طرحینه معتبرترین فروشگاه های درب ضد سرقت را به شما معرفی می کند.