طرحینه

درب ضد سرقت چینی ارزان قیمت 2022

قیمت درب ضد سرقت چینی ارزان : درب ضد سرقت چینی از جمله شناخته شده ترین مدل های درب ضد سرقت در بازار ایران می باشد. در کل باید بگوییم کشورهای ترکیه و چین کشورهایی هستند که از بزرگترین صادرکنندگان درب ضد سرقت به ایران محسوب می گردند. از کشورهای دیگری نیز درب های ضد سرقت به ایران وارد می گردد ولی در این میان کشورهای چین و ترکیه ازجمله کشورهای محبوب و بزرگ در بین تاجران ایرانی برای وارد نمودن درب های ضد سرقت می باشند.

علت محبوبیت درب ضد سرقت چینی در بازار ایران

مانند لوازم دیگر ، درب ضد سرقت چینی نیز که از کشور چین وارد می شود ، دارای قیمت پایین تری می باشد. همین امر باعث شده است تا این گونه از درب ها در بازار ایران بسیار پرطرفدار باشد ولی اخیرا به دنبال افزایش قیمت دلار این مزیت درمورد درب ضد سرقت چینی تقریبا از میان رفت و باعث شد تا خرید این گونه از درب ها در ایران کاهش پیدا کند.

با این وجود هنوز هم مشاهده می کنیم که در بازار خرید درب های ضد سرقت ، درب ضد سرقت چینی نیز به فروش می روند. در ادامه این مقاله می خواهیم ویژگی های درب ضد سرقت چینی را بررسی نموده و نیز تفاوت های آن را با درب های دیگر بیان نماییم.

درب ضد سرقت چینی

تفاوت های ظاهری درب ضد سرقت چینی با درب های ضد سرقت دیگر

اولین چیزی که همیشه از درب ها مشاهده می کنیم کیفیت ظاهری آن ها می باشد. وقتی از تفاوت های ظاهری درب های ضد سرقت چینی سخن می گوییم منظور ما تفاوت هایی است که در چهارچوب، لولا، رویه و نحوه نصب این گونه از درب ها به نسبت درب ترکیه و درب ایرانی وجود دارد.

1- چهارچوب

چهارچوب هایی که درب های ضد سرقت دارند معمولا به صورت تخت می باشند و از اختلاف کمی در بین سطوح بیرونی و لنگه درب برخوردار هستند. ضخامتی که چهارچوب مدل های چینی دارند حدودا 12 سانتی متر بوده و ورق آن ها 1 میلی متر می باشد. در مورد درب های ضد سرقت چینی باید گفت معمولا جنس پاشنه های آن را از ورق استیل ضد زنگ انتخاب می نمایند.

2- لولا و رویه درب

در درب ضد سرقت چینی معمولا نمی توان لولاها را مشاهده نمود؛ زیرا هم از داخل و هم از خارج پوشیده و مخفی شده اند. در مورد رویه درب ضد سرقت چینی می توان چنین بیان نمود که این رویه ها برخلاف درب های ضد سرقت ترکیه ای که از جنس ام دی اف با روکش طبیعی چوب و ام دی اف با روکش پی وی سی ساخته می شوند، فلز با رنگ کوره ای طرح چوب یا اچ دی اف رنگ شده مورد استفاده قرار گرفته است.

به همین دلیل باعث شده است تا درب های ضد سرقت چینی در مقایسه با درب های ضد سرقت ترکیه ای از زیبایی ظاهری منحصر به فردی بهره مند نگردند؛ به همین علت است که به برخی از آن ها درب ضد سرقت فلزی چینی نیز می گویند زیرا از روکشی تشکیل یافته است که از جنس فلز بوده و می تواند در برابر گرما، رطوبت و آتش عایق خوبی باشد. لنگه درب های چینی معمولا در ضخامت 8 سانتی متر موجود می باشند.

ابعاد درب ضد سرقت چینی

درب ضد سرقت چینی دارای چهارچوبی با ضخامت حداکثر 105 در 210 سانتی متر می باشند که البته می توان گفت عرض مفید آن ها بین 90 تا 92 سانتی متر می باشد. ولی به این معنی نیست که همه درب های ضد سرقت چینی در همین اندازه تولید می شوند و ممکن است متفاوت باشند. ابعاد درب ضد سرقت را با در نظر گرفتن استاندارد شرکت های مختلف تولید می نمایند.

تفاوت های فنی درب های ضد سرقت چینی

از مهم ترین تفاوت هایی که می توان برای درب های ضد سرقت چینی و درب های دیگر در نظر گرفت، همین مسئله تفاوت های فنی می باشد. درب های چینی از نظر کیفیت ازجمله کم کیفیت ترین درب های ضد سرقت در بازار می باشند. همین نبودن کیفیت باعث شده است که ممکن است دیگر نتوان این درب ها را درب های ضد سرقت نام گذاری نمود.

لایه های تشکیل دهنده درب ضد سرقت چینی

درب ضد سرقت چینی معمولا از سه لایه تشکیل یافته اند؛ از مهم ترین ویژگی درب ضد سرقت ، لایه مرکزی این سه لایه می باشد. این لایه که از صفحات فولادی با ضخامت یک تا دو میلی متر ساخته شده است، این وظیفه را دارد که در برابر ضربه هایی که احتمال دارد سارقان به وسیله دیلم بر آن وارد نمایند از خود مقاومت نشان دهد.

اما در مورد درب های ضد سرقت ارزان می توان چنین گفت که در این درب ها هم به جای فولاد از صفحات فلزی با استقامت کمتر استفاده شده است و هم دارای ضخامت صفحات کمتر از یک میلی متر می باشند. بهترین درب های ضد سرقت ارزان چینی ضخامت 0.8 میلی متر را دارند.

قفل ضد سرقت

مهم ترین نکته ای که در درب ضد سرقت باید وجود داشته باشد، کیفیت قفل های ضد سرقت آن می باشد. هرچقدر که کیفیت درب ضد سرقت بالاتر باشد و نیز دارای مقاومت بالایی باشد ولی قفل ضد سرقت مناسبی در مورد آن به کار نرفته باشد، با درب های معمولی تفاوت چندانی نخواهند داشت.

درباره قفل درب های ضد سرقت مدل چینی این نکته وجود دارد که زبانه های قفل از هر چهار طرف به چهارچوب وارد می شوند. این موضوع می تواند به عنوان عاملی باشد که خاصیت ضد سرقت بودن این درب ها را بالاتر ببرد. در درب های چینی معمولا یک قفل شب بند، چشمی و زنگ توکار به کار رفته است.

لولای درب

لولای درب یکی از بخش های درب می باشد که سارقان می توانند با باز نمودن آن ها درب را از جایش درآورده و به ساختمان وارد شوند. درب های ضد سرقت ارزان چینی بعد از گذشت مدتی به علت عدم استفاده از لولاهای مناسب و قوی، حالت افتادگی به خود می گیرند و این نشان می دهد لولاها دیگر نمی توانند وزن درب ضد سرقت را تحمل نمایند.

با وجود این که درب های ضد سرقت چینی دارای وزن نسبتا پایی تری نسبت به درب های ضد سرقت دیگر دارند، اما ممکن است دچار مشکل شوند. می توانیم از این موضوع نتیجه بگیریم که لولاهایی که درب های ضد سرقت ارزان دارند از کیفیت بهتری برخوردار نیستند و نمی توانند در برابر دزدان از خود مقاومت نشان دهند. ولی در مورد درب چینی باکیفیت می توانیم بگوییم که نه تنها لولاها دارای کیفیت مناسبی هستند، بلکه این گونه از درب ها از چهار لولا تشکیل یافته اند تا بتوانند به راحتی وزن درب را تحمل کرده و درب از رگلاژ خارج نگردد.