طرحینه

درب پارکینگ جدید و مدرن – قیمت درب پارکینگ شیک و ساده 1401

جدیدترین مدل درب پارکینگ ساده و شیک با قیمت جدید سال 1401 , انواع درب پارکینگ فلزی , ریلی برقی و تاشو با ضمانت کامل محصول و خدمات پس از فروش :   تمامی درب های ساختمان باید امنیت و کیفیت بالایی داشته باشند در این میان برخی از درب ها مانند درب حیاط و پارکینگ علاوه بر امنیت باید ظاهر زیبایی داشته باشند زیرا تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی نمای ساختمان دارند.

در بیشتر ساختمان ها درب پارکینگ در خارج از ساختمان قرار می گیرد از این رو قسمتی از نما را به خود اختصاص می دهد به همین دلیل باید در انتخاب طرح و رنگ آن ها نکات زیادی توجه کنیم تا با نمای ساختمان متناسب باشد. در این قسمت به بررسی ویژگی درب پارکینگ و انواع آن می پردازیم.

درب پارکینگ چه ویژگی هایی دارد؟

درب پارکینگ

درب پارکینگ یکی از مهم ترین درب های هر ساختمان می باشد که باید امنیت بیشتری نسبت به سایر درب ها داشته باشد زیرا در قسمت بیرونی ساختمان قرار دارد همچنین تاثیر زیادی بر زیبایی ظاهری ساختمان دارد از این رو باید از لحاظ رنگ و طرح با سایر درب ها و نمای ظاهری ساختمان تناسب داشته باشد برای این کار برخی از افراد برای تمامی درب ها و پنجره های ساختمان از یک رنگ استفاده می کنند. علاوه بر این موارد درب پارکینگ ویژگی های دیگری نیز دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت بالایی داشته باشد.
 • در برابر ضربه مقاوم باشد.
 • طرح ساده تری نسبت به درب حیاط و ورودی داشته باشد.
 • باید وزن درب پارکینگ نسبتا سبک باشد تا راحت باز و بسته شود.
 • ایمنی بالایی داشته باشد.

انواع درب پارکینگ فلزی

درب های فلزی پارکینگ انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند از این رو باید طبق نیاز خود و مدل ساختمان نوع آن را تعیین کنید. از جمله پرطرفدار ترین درب های فلزی پارکینگ می توان به درب های کرکره ای، درب برقی و درب پارکینگ تاشو اشاره کرده که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم.

درب پارکینگ فلزی

درب پارکینگ کرکره ای

اگر پارکینگ شما کوچک می باشد و وسایل مختلفی در آن قرار می دهید درب کرکره ای می تواند بهترین گزینه برای شما باید زیرا طور کامل و به صورت رولی شکل در قسمت بالایی درب جمع شده و مجددا به حالت اول باز می‌گردد این ساختار باعث می شود فضای کمتری را اشغال کند و شما از فضای موجود در پارکینگ استفاده بهینه داشته باشید. درب های کرکره ای از آلومینیوم و فلزی ساخته می شود که نوع فلزی آن امنیت بالایی دارند.

درب پارکینگ کرکره ای

درب پارکینگ برقی

این نوع درب پارکینگ جز پرکاربرد ترین ها می باشد زیرا مزایای زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به قیمت مناسب آن، امنیت بالا و راحتی کار اشاره کرد. این نوع درب ها مصرف برق دارند و توسط ریموت کنترل باز و بسته می شوند.

درب‌های برقی به نسبت درب‌های قدیمی ساختمان با کمترین سختی و تنها با فشردن یک دکمه باز و بسته می‌شوند. از آن‌جا که این درها تنها توسط ریموت‌های مخصوص به همان درب باز و بسته می‌شوند از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. درب‌های برقی پارکینگ اغلب با درب ورودی ساختمان هم‌رنگ و یکدست هستند.

درب پارکینگ برقی

درب پارکینگ ریلی یا درب کشویی

اگر ساختمان ویلایی شما دارای پارکینگ بزرگی می باشد درب های ریلی می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند زیرا این نوع درب ها معمولا تا فضای 2 متر را برای ورود خودرو باز می کنند. در درب کشویی یا ریلی درب در مسیر چپ یا راست باز می شود، لنگه متحرک بر روی لنگه ثابت قرار می گیرد.

برای این منظور ریلی در مسیر حرکت درب روی زمین نصب می شود و موتور کشنده درب ابتدای لنگه ثابت نصب می شود که دولنگه درب را روی هم قرار دهد این نوع ساختار و نحوه کار باعث می شود که به این نام یعنی درب کشویی نام گذاری شوند. این نوع درب های ویژگی های مثبت زیادی دارند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فضای زیادی را اشغال نمی کنند از این رو شما می توانید از تمامی فضای پارکینگ استفاده کنید.
 • به راحتی باز و بسته می شود.
 • نسبتا سنگین و بسیار محکم و مقاوم می باشند.
 • امنیت بسیار بالایی دارند.
 • بسیار باصرفه می باشند و از صرف هزینه های اضافی جلوگیری می کنند.

انواع درب پارکینگ

همان طور که گفتیم امروزه انواع مختلف درب پارکینگ در بازار موجود می باشد که هر کدام ویژگی های خاصی دارند که این عامل باعث شده نوع کارایی آن ها نیز فرق داشته باشد. در حالت کلی درب های پارکینگ از نظر جنس و مدل با یکدیگر متفاوت می باشد که در ادامه به بررسی تمامی آن ها می پردازیم.

درب پارکینگ مدرن درب پارکینگ مدرن درب پارکینگ ویلایی درب پارکینگ ویلایی

درب پارکینگ از نظر جنس

1. درب پارکینگ فلزی

این نوع درب در کشور ما بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و بیشتر درب پارکینگ ها از نوع فلزی می باشند که خود این درب نیز دارای سه نوع درب پارکینگ آهنی، درب پارکینگ فولادی و درب پارکینگ آلومینیومی می باشد ولی قیمت درب آهنی نسبت سایرین نسبتاً پایین می باشد و مزایای زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به کیفیت بالا، مقاومت بسیار زیاد، بسته شدن به صورت خودکار اشاره کرد.

افرادی که قصد دارند درب پارکینگ خود را به صورت اتوماتیک کنند بیشتر از نوع آهنی استفاده می کنند. توجه کنید که مدل‌ها مختلف درب پارکینگ فلزی باید با ضد زنگ و رنگ نقاشی شوند تا در برابر شرایط جوی نیز مقاوم باشند. اگر هم به دنبال یک درب پارکینگ مدرن فلزی هستید، می‌توانید مدل‌های در پارکینگ فرفوژه را بررسی کنید. در پارکینگ فرفوژه چه تمام فرفورژه و چه به صورت ترکیب فرفورژه و فلز، علاوه بر زیبایی، مقاومت بسیار خوبی نیز دارد.

2. در پارکینگ چوبی

درب های چوبی زیبایی خاص خود را دارند به طوری که افرادی که به دنبال درب های زیبا و چشمگیر هستند ابتدا به سراغ درب های چوبی می روند ولی این نوع در ها مشکلات و حساسیت های زیادی نسبت به درب های دیگر دارد زیرا نگهداری آن ها کمی دشوار است و حساسیت بالایی نسبت به دماهای مختلف و رطوبت دارند. اگر این نوع درب را برای درب پارکینگ خود انتخاب کرده اید باید توجه کنید که برای افزایش طول عمر آن حتماً باید به طور مداوم آن را رنگ کنید و در انتخاب نوع چوب و کیفیت آن دقت زیادی به خرج دهید.

3. انواع درب پارکینگ فایبرگلاس

در پارکینگ فایبرگلاس در واقع از تلفیق یک قاب و درب آلومینیومی با فایبرگلاس ساخته می‌شود. فایبرگلاس نیز مانند آلومینیوم وزن کمی دارد. برخی دیگر از ویژگی‌های انواع درب پارکینگ فایبرگلاس شفافیت و مقاومت نسبتاً بالای آن است. اگر به دنبال یک نمونه درب پارکینگ کاملاً مستحکم و ایمن هستند، ممکن است این درب پارکینگ مدرن انتخاب چندان مناسبی نباشد.

درب پارکینگ از نظر مدل

درب ها علاوه بر جنس از نظر مدل نیز با یکدیگر متفاوت می باشند برخی از آن ها اتوماتیک و برخی غیر اتوماتیک می باشند که در این صورت مدل باز و بسته شدن آن ها نیز متفاوت خواهد بود. امروزه انواع درب های برقی وارد بازار شده اند که در ادامه به بررسی انواع آن ها می پردازیم.

1. درب پارکینگ تاشو

درب پارکینگ تاشو یک نمونه درب پارکینگ شناخته‌شده و معروف است. این درب پارکینگ ساده با طرح و ابعاد انواع ساختمان‌ها هماهنگ است. انواع درب پارکینگ تاشو در دو مدل تک درب و دو درب ساخته می‌شوند. در مدل تک درب، در پارکینگ به سمت بالا و در مدل دو درب، در پارکینگ از سمت چپ و راست باز می‌شود. این نوع درب ها مزایای زیادی دارند که از جمله آن ها می توان به باز و بسته شدن راحت و امنیت بسیار بالا اشاره کرد. جنس بیشتر درب های پارکینگ تاشو آلومینیوم می باشد که زیبایی های خاص خود را دارند.

2. درب پارکینگ زیر سقفی

این نوع درب پارکینگ موازی با سقف و به صورت کشویی باز و بسته می شود از این رو استفاده از آن فقط در پارکینگ هایی که سقف دار هستند ممکن می باشد. نام دیگر درب پارکینگ زیر سقفی درب گاراژی نیز می باشد که فضای ورودی را به طور کامل برای حرکت ماشین باز می کند.

3. درب پارکینگ کرکره‌ای

این نوع درب پارکینگ بیشتر از جنس استیل یا آلومینیوم می باشد که درب آلومینیومی می تواند مانند یک عایق صدا و حرارت عمل کند. درب پارکینگ کرکره ای به صورت رولی و به سمت بالا جمع می شود که این ساختار باعث می شود فضای بسیار کمی را اشغال کند و شما می توانید با نصب این نوع درب از تمامی فضای موجود در پارکینگ استفاده کنید. توجه کنید که اگر تاج درب ساختمان شما فضای کمی دارد درب پارکینگ کرکره ای بهترین گزینه برای شما خواهد بود. از این نوع درب بیشتر برای درب ورودی مغازه ها استفاده می کنند.

4. درب پارکینگ ریلی یا کشویی

درب پارکینگ ریلی یا همان کشویی ساختار پیچیده ای ندارد و از چپ به راست یا برعکس باز و بسته می شود و برای این کار نیاز به فضای زیادی ندارد. در این نوع درب به صورت کشویی بر روی ریل می لغزد و در دسته درب پارکینگ ریموت دار قرار دارد. درب ریلی مزایای زیادی دارد که از جمله آن می توان به وزن کم آن، تولید صدای بسیار کم، امنیت بالا، قیمت مناسب و تنوع در ظاهر آن اشاره کرد.

توجه کنید که اگر پارکینگ ساختمان شما روی سراشیبی قرار گرفته و فضای بزرگی ندارد درب پارکینگ ریلی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

نکاتی در رابطه با انواع درب پارکینگ

 • اگر فضای پارکینگ شما و عرض آن زیاد می باشد بهتر است از تعداد بیشتری درب کنار یکدیگر استفاده کنید زیرا درب های بزرگ و یکدست زمان زیادی باز و بسته شدن دارد که این مورد ممکن است باعث کاهش امنیت شود.
 • برای نصب انواع درب آهنی، ریلی، درب پارکینگ کرکره ای، درب پارکینگ فلزی و … باید از یک فرد متخصص و با تجربه در این حرفه کمک بگیرید تا با رعایت تمامی استانداردها انواع درب را نصب و راه اندازی کند. در صورت عدم رعایت استاندارد ها شما ممکن است بعداً با مشکل رو به رو شوید و احتمال خطر افزایش پیدا کند.
 • بهتر است برای افزایش امنیت بالای درب پارکینگ خود را با چراغ مختلف روشن کنید این کار باعث می شود محدوده پارکینگ شما روشن باشد و احتمال خطر کاهش پیدا می کند.
 • برای درب پارکینگ حتماً از متریال مقاوم استفاده کنید.
 • برای افزایش امنیت مخصوصاً در درب های اتوماتیک پارکینگ توصیه می کنیم حتماً از دزدگیر استفاده کنید.
 • انواع درب پارکینگ ریموت دار باعث بالا رفتن امنیت می شود زیرا درب بعد از خروج شما حتماً بسته می شود البته نکته ای که باید در این حالت توجه کنید این است که قبل از ترک پارکینگ حتماً باید از بسته شدن کامل درب مطمئن شوید.

سخن پایانی

درب پارکینگ اهمیت زیادی در هر نوع ساختمانی دارد زیرا علاوه بر امنیت بر نما و ظاهر ساختمان تأثیر بسیار زیادی دارد. امروزه درب پارکینگ در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام طرفدارهای خود را دارند و برای انواع ساختمان ها مناسب می باشند.

از جمله درب پارکینگ می توان به درب پارکینگ کرکره ای ، درب پارکینگ زیر سقفی و … اشاره کرد که در این بخش از طرحینه به بررسی هر یک از آن ها پرداختیم . اگر قصد انتخاب و خرید درب پارکینگ را دارید حتماً با ما همراه باشید زیرا با کسب اطلاعات مختلف درباره آن ها می توانید انتخاب درستی داشته باشید.