طرحینه

درب یو پی وی سی- خرید درب یو پی وی سی

درب یو پی وی سی- خرید درب یو پی وی سی: درب های یو پی وی سی نوعی از درب های دوجداره می باشند که در ساختار آن ها ماده یو پی وی سی به کار برده شده است. به کار بردن درب های دوجداره یو پی وی سی در ساختمان هایی که نو ساز هستند مناسب بوده و در کنار پنجره های یو پی وی سی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از درب ها در مقایسه با درب های آهنی و آلومینیومی استحکام و مقاومت بیشتری داشته و در رنگ ها و طرح های مختلفی متناسب با سلیقه مشتریان به بازار عرضه می شوند. درب های دوجداره یو پی وی سی به دلیل استحکامی که دارد دارای امنیت بالاتری نیز بوده و به همین دلیل نیز طرفداران بیشتری هم دارد.درب یو پی وی سی

انواع درب های یو پی وی سی

درب های یو پی وی سی انواع متفاوتی دارند که عبارتند از: 

درب تک لنگه

در محل هایی از مناطق مسکونی و یا اداری مثلا در دکوراسیون بالکن ها، دکوراسیون سرویس بهداشتی، به دلیل داشتن خصوصیاتی از قبیل عایق بودن و ضد آب بودن، استفاده از درب های تک لنگه بسیار توصیه می شود، همچنین درب های تک لنگه دارای انواع رنگ های سفید و در طرح چوب موجود می باشند که در هر دو سمت آن دستگیره به همراه قفل سوییچی به کار برده شده است.

درب دولنگه یا فرانسوی

در مکان هایی که برای حمل بار و یا وسایل نیازمند عرض بازشو بیشتری هستند، استفاده از درب های دوجداره یو پی وی سی دو لنگه مناسب می باشد. همچنین به عنوان درب های اصلی ساختمان اداری، تجاری، ورزشی و یا در مکان های پزشکی مانند درمانگاه ها و بیمارستان ها می توان به کار برد. طراحی این درب ها به گونه ای است که دستگیره اصلی بر روی لنگه اصلی قرار داشته و یک لنگه دیگر نیز به منظور باز و بسته کردن قرار داده شده است. از قفل های سوییچی کلید خور نیز در این مدل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

درب های یو پی وی سی مدل سرویسی

در رختکن ها و فضا های سرویس و حمام بهترین گزینه استفاده از درب های سرویسی می باشند، این درب ها به گونه ای تولید شده اند که یراق آلات به کار رفته در آن به شکلی است که فقط از سمت داخل قابل قفل کردن هستند، همچنین درب های مدل سرویسی خاصیت ضد آبی داشته و در طراحی دکوراسیون حمام  و استخرهای عمومی و رختکن ها بسیار مناسب می باشند.

نکات مهم قبل از خرید درب یو پی وی سی دوجداره

به دلیل عبور و مرور مکرر افراد و همچنین وسایلی که قرار است از درب وارد یا خارج شود بهتر است در هنگام خرید درب های دوجداره یو پی وی سی، حتما عرض بازشو آن مورد محاسبه و بررسی قرار گیرد و به این نکته توجه شود که انواع تک لنگه کوچک، بزرگ و یا دولنگه به کار گرفته شود.

نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که یراق آلاتی که در ساختار این گونه درب ها به کار می رود باید بر اساس میزان تردد و وزن لنگه ها، آن ها را انتخاب کرد. درب های ورودی که تردد بالایی دارند باید از یراق آلاتی با کیفیت خیلی بالا استفاده کرد.

استفاده از تریشلدهای آلومینیومی در درب های ورودی که تردد بالا دارند ضروری است، که معمولا در آستانه درب به جای پروفیل 6 سانتی متری قرار می گیرد. این تریشلد ها دارای ارتفاع 1 سانتی متری می باشند که از نظر پاخور بودن و عبور مرور ویلچر بسیار حائز اهمیت می باشند.

استفاده از درب های دوجداره یو پی وی سی به عنوان درب های سرویس های بهداشتی مدارس و یا سرویس های بین راهی مناسب می باشند زیرا به عایق شدن 100درصدی نیازی ندارند. برای خرید درب یو پی وی سی می توانید از طرحینه کمک بگیرید. طرحینه بهترین شرکت های فروش درب های یو پی وی سی را به شما معرفی می کند.

موارد استفاده از درب های دوجداره یو پی وی سی

این درب ها گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در بالکن ها و یا تراس ها و همچنین مناسب برای نصب در پله ها و راهروها و سرویس های بهداشتی و حمام می باشند. علاوه بر آن می توانیم در ورودی های ساختمان و لابی ها و همچنین در حیاط نیز آن ها را به کار ببریم.

ویژگی های درب های دوجداره یو پی وی سی

درب های یو پی وی سی به دلیل داشتن زیبایی و ظرافت و همچنین داشتن خاصیت عایق بودن که در مقابل حرارت مقاوم می باشد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. عایق بودن این درب ها باعث منع ورود و خروج سرما و گرما می شود، به دلیل دارا بودن شبکه های توخالی در پروفیل های یو پی وی سی، این درب های دوجداره به بهترین عایق برودتی و حرارتی تبدیل شده اند.

تحقیقات انجام گرفته در مورد درب های یو پی وی سی ثابت کرده اند که در ساختمان هایی که از این نوع درب ها استفاده کرده اند تا 40 درصد باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شده و از هدر رفتن آن جلوگیری نموده اند.

درب های دوجداره یو پی وی سی دارای وزن سبک بوده و در برابر تغییراتی مانند تغییرات آب و هوایی و همچنین تغییرات دمایی و آتش سوزی و … تغییر شکل نداده و مقاومت می کنند. استفاده از درب های دوجداره یو پی وی سی بدون محدودیت بوده و به دلیل تنوع بالا در طرح ها و شکل های مختلف، این گونه درب ها به شکل های یک لنگه، دولنگه و مدل فرانسوی مورد استفاده عموم قرار گرفته است.

چگونگی باز و بسته شدن درب های دوجداره یو پی وی سی

درب های یو پی وی سی تنها با فشار دادن به طرف چهارچوب درب، بسته می شوند ونیازی به حرکت دستگیره ندارند. با فشار دادن درب به طرف چهارچوب، زبانه قفل با حالت فنرمانند به طور موقت بسته می شود. که در این حالت درب یو پی وی سی به طور نیمه بسته باقی مانده و باعث عبور جریان هوا و گرد و غبار و سر و صدا می شود.
اگر بخواهیم درب به طور کامل بسته شود لازم است دستگیره آن را به سمت بالا فشار دهیم. در این صورت لنگه بازشوی درب به سمت چهارچوب کشیده شده و با گرفته شدن درزهای بین لنگه و فریم، درب به طور کامل بسته خواهد شد.