طرحینه

دستگیره پنجره دوجداره – قیمت جدید 1400 دستگیره پنجره دوجداره

دستگیره پنجره دوجداره – قیمت دستگیره پنجره دوجداره: استفاده کردن از دستگیره پنجره ، به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی، از اهمیت بالایی برخوردار است. از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده ساختمان، پنجره می باشد که از جمله وظایف آن تامین نور، گرما، تهویه هوا و از همه مهم تر زیبایی بخشی به ساختمان است.

امروزه به دلایل بسیاری ازجمله پرهزینه بودن انرژی های حرارتی و همچنین افزایش آلودگی های صوتی در سطح شهر ها، یکی از گزینه های مناسب برای رفع این مشکلات بزرگ، استفاده از پنجره دوجداره می باشد. بنابراین از مهم ترین ویژگی های پنجره دوجداره، صرفه جویی در مصرف انرژی به شمار می رود. در کنار آن، دستگیره نیز یکی از اجزای تشکیل دهنده پنجره UPVC بوده که دقت در انتخاب نوع و کیفیت و عملکرد و ساخت آن موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و بهتر شدن هوای منازل می شود.دستگیره پنجره دوجداره

انواع دستگیره پنجره دوجداره

این دستگیره ها خود انوداع متفاوتی دارند که عبارتند از:

دستگیره یک طرفه

یکی از پرکاربرد ترین دستگیره هایی که بیشتر در دسترس بوده و استفاده های زیادی می شود، دستگیره یک طرفه ساده است. در پنجره های دوجداره، این دستگیره ها در یک طرف بازشو قرار می گیرند و شامل دو دسته ساده و سکوئستیک می باشند.

دستگیره دو طرفه

در اکثر مواقع که بازشو پنجره ها از هر دو طرف باز شود، دستگیره های دو طرفه مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگیره ها به دلیل داشتن قیمت پایین تر، در برخی از پروژه های اکونومی نیز به کار می روند.

در قسمت بالای دستگیره پنجره دوجداره یک قفل قرار گرفته که باعث امنیت بیشتر آن شده است. ولی به علت باز شدن سریع این قفل بهتر است برای داشتن امنیت بهتر، از یک دستگیره سوئیچی یا دستگیره یک طرفه استفاده گردد.

دستگیره باریک دو طرفه

نوع ساخت و مکانیزم دستگیره باریک دو طرفه بسیار شبیه به دستگیره های دو طرفه است ولی یک تفاوتی که با هم دارند این است که در دستگیره باریک دو طرفه، محل پیچ و هندل دستگیره نازک می باشد. کاربرد این نوع از دستگیره ها در پنجره هایی است که معمولا به طرف بیرون باز می شوند و یا این که محلی که دستگیره نصب می شود در قسمت بیرونی آن قرار دارد.

دستگیره های هتلی

یکی از انواع دستگیره پنجره دوجداره، دستگیره هایی هستند که در هتل ها مورد استفاده قرار می گیرند. در هتل ها و مراکزی که به امنیت بیشتری نیاز دارند، از دستگیره هتلی استفاده می گردد. زیرا هم امنیت بیشتری دارد و هم از نظر ظاهری بسیار مناسب برای هتل می باشد. این نوع از دستگیره ها اهرم باز شو ندارند.

دستگیره مخفی

دستگیره های مخفی همان طوری که از نامشان پیداست به صورت مخفی برای پنجره های دوجداره ریلی، مخصوصا در پنجره هایی که به صورت کشویی دو ریلی هستند مناسب می باشند. در این توع پنجره ها هر دو لنگه به صورت کشویی باز می شوند. در این مواقع با وجود یک دستگیره دیگر، از باز شدن لنگه دیگر جلوگیری خواهد کرد.

دستگیره چفت موشکی

دستگیره چفت موشکی نوعی از دستگیره پنجره دوجداره است. در برخی از پنجره هایی که دسترسی به آن ها تا حدودی سخت است، از دستگیره های موشکی استفاده می گردد. دستگیره های چفت موشکی کاربردهای فراوانی دارند مثلا در پنجره های کلنگی و سایبانی و … مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد پنجره های موشکی به گونه ای است که مانند یک چفت عمل کرده و به وسیله ضامن، پنجره را بسته نگه می دارد و همینطور با آزاد کردن ضامن، باعث باز شدن لنگه می شود.

دستگیره درب سرویسی

از این دستگیره ها معمولا در درب سرویس های بهداشتی استفاده می شود زیرا در این گونه درب ها نیاز است که از سمت داخل چفت شوند. از خصوصیات دستگیره درب سرویسی این است که از دو جهت باز و بسته می شوند و یک چفت در سمت داخل داشته که می توان آن را در صورت نیاز قفل نمود.

تعویض دستگیره پنجره دوجداره

برای این که بتوانیم دستگیره پنجره دولایه را تعویض کنیم، بایستی آن را در وضعیت 90 درجه بگذاریم تا برای باز شدن آماده گردد. سپس کاور را با چرخاندن به چپ یا راست از دستگیره جدا کرده و به وسیله یک پیچ گوشتی مناسب، پیچ های اتصال را باز می کنیم. بعد از این که پیچ ها را باز کردیم، می توانیم دستگیره را به طور کامل خارج نماییم. در پایان نیز بعد از کشیدن و خارج کردن دستگیره، دستگیره جدید را با زاویه 90 درجه در جای خود می گذاریم.

قیمت دستگیره پنجره دوجداره

همانند سایر یراق آلات، قیمت دستگیره نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد، مثلا کیفیت آن، طراحی و نوع باز شو، یراق آلات داخلی آن، رنگ و قفل دستگیره از جمله مواردی هستند که در قیمت دستگیره ها موثرند. بهترین راه خرید دستگیره ها این است که به جای این که بخواهیم دستگیره هایی ارزان قیمت و بی کیفیت بخریم که هم موجب ضرر شده و هم خرید مجدد دستگیره را به دنبال دارد، به دنبال محصولی باشیم که دارای برند معروف بوده و کیفیت خوبی را در بر داشته باشد.

البته باید به این نکته توجه کنیم که چون دستگیره ها جزء مهمی از یک پنجره هستند و استفاده زیادی از آن ها می شود، باید علاوه بر در نظر گرفتن کیفیت دستگیره پنجره دوجداره، باید به خوبی بتوانیم از آن ها نگهداری کنیم و فشار زیادی بر آن ها وارد نکرده و در جهت نادرست نچرخانیم. عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند از جمله اهرم دستگیره، نقاط پرچ دستگیره، فنر و صفحه اصلی دستگیره، زهوار جای پیچ دستگیره، پروفیل و عایق بندی دستگیره و… که در کیفیت دستگیره ها تاثیر می گذارند.

برای خرید بهترین کیفیت دستگیره ها باید به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید. طرحینه شما را در پیدا کردن بهترین فروشگاه ها یاری می کند.

کلام آخر

دلایل زیادی برای نصب درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی وجود دارد، که مهم ترین آن ها عایق بندی صوتی و حرارتی بالا، همچنین بازشوی مدرن، آسان و جذاب می باشد. به یاد داشته باشید که یراق آلات به کار برده شده در پنجره دوجداره در نحوه کار کرد آن تاثیر فوق العاده ای دارد و مانند پروفیل ها مهم هستند. دستگیره پنجره دوجداره نیز از جمله یراق آلاتی هست که می توان گفت یکی از پر کاربرد ترین جزء یک پنجره می باشد. به همین دلیل در انتخاب یک دستگیره مناسب باید نهایت دقت را به عمل آوریم تا بتوانیم بهترین دستگیره را با توجه به کیفیت، کارایی و عملکرد آن انتخاب کنیم.