طرحینه

جدیدترین مدل دستگیره کمد دیواری – قیمت جدید 1400

جدیدترین دستگیره کمد دیواری با قیمت مناسب , خرید انواع دستگیره کمد دیواری و کابینت آشپزخانه از بزرگترین مرکز فروش آنلاین یراق آلات کابینت و کمد در تهران : دستگیره ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه اغلب برای کمد دیواری و کابینت استفاده می شوند  و کاربردهای بسیاری دارند و باعث زیباتر شدن محیط آشپزخانه یا اتاق می شوند. از نظر شکل و نوع نیز به چند دسته دکمه ای، ریلی، مخفی، منحنی، لاکچری و خطی تقسیم بندی شده اند. اگر شما هم به دنبال خرید دستگیره کمد دیواری و کابینت هستید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

چگونه مناسب ترین دستگیره را تشخیص دهیم؟

شاید از خود بپرسید که چه نوع دستگیره هایی برای کابینت و کمد دیواری شما مناسب است؟ در این مورد باید به دو اصل کارایی و زیبایی توجه کافی را داشته باشید. یعنی دستگیره ای که انتخاب میکنید باید کاربرد و کیفیت خوبی داشته و در عین حال زیبا هم باشد. در ضمن باید نسبت به کمد دیواری یا کابینتی که دارید دستگیره را بسنجید و ببینید که کدام نوع بیشتر به مدل کمد و کابینت شما می آید.

انواع دستگیره کمد دیواری

این دستگیره ها انواع مختلفی دارند که برخی از آنها عبارت اند از: دستگیره های کمد ریلی ، منحنی ، دکمه ای ، خطی ، مخفی و لاکچری.

دستگیره کمد دیواری دستگیره کمد دیواری دستگیره کمد دیواری

دستگیره کمد ریلی

این مدل برای کمدهای کشویی مناسب است چرا که برای باز و بسته کردن آن دیگر نیازی به عقب و جلو کشیدنش نداریم. لبه ی این دستگیره ها چون که به راست و چپ کشیده می شوند به شکل ایستاده روی ام دی اف قرار گرفته اند. در ضمن این دستگیره ها به صورت عمودی نصب می شوند تا از قوس دار شدن درب کمد دیواری به نحوی جلوگیری کنند.

دستگیره های ریلی از جنس شمش آلومینیومی هستند و در بازار با متراژهای دو هزار و سه هزار میلی متری موجود می باشند.

دستگیره های طلایی هم جزو مدل ریلی هستند که یکی از محبوب ترین مدل های موجود بازار می باشند و بخاطر طراحی بسیار زیبا و خیره کننده خود طرفداران بسیاری در میان مردم پیدا کرده و در بیشتر خانه ها به چشم میخورند.

دستگیره های خطی و کاربرد های آن

این دستگیره ها را به صورت عمودی یا افقی و به حالت یک خط با دو یا چند پیچ روی کمدهای دیواری نصب می کنند. دستگیره های خطی اگر چه طراحی ساده و در عین حال زیبایی دارند اما گزینه خوبی برای کسانی که از وسایل فانتزی خوششان می آید نیست و همچنین روی کمد دیواری های ام دی اف جلوه بسیار زیبایی دارند.
دستگیره های خطی بخاطر بافت ساده خود باز و بسته کردن کشو ها را دچار مشکل نمیکنند و برای اکثر کشو ها از این دستگیره ها استفاده می کنند.

دستگیره های دکمه ای

این دستگیره ها از قدیمی ترین و سنتی ترین نوع دستگیره ها هستند که بیشتر در کابینت ها و کمد دیواری های قدیمی استفاده میشدند. پس اگر جزو افرادی هستید که حال و هوای وسایل قدیمی و سادگی را دوست دارید این دستگیره ها بهترین گزینه هستند.

دستگیره های منحنی

این دستگیره ها تقریبا جزو دستگیره های خطی به حساب می آیند و تنها تفاوت آنها انحنای داخلشان است. نحوه نصب این دستگیره ها با دستگیره های خطی یکی است یعنی با دو یا چند پیچ روی کمد دیواری نصب می شوند که نوع کمد دیواری شما نیز بسیار حائز اهمیت است.

در صورتی که کمد دیواری ساده دارید دستگیره های ساده را بکار گیرید و با انتخاب دستگیره های مجلل نظم و ظاهر کمد دیواری را بهم نریزید. برای کمد دیواری های ام دی اف بهتر است از دستگیره های منحنی مشکی یا طلایی رنگ استفاده کنید.

دستگیره های مخفی

از زیباترین و به روزترین مدل های دستگیره، دستگیره های هیدن یا مخفی می باشند که علاقمندان زیادی داشته و مناسب کمد دیواری و کابینت های مدرن و شیک هستند و سه نوع دارند:

دستگیره های مغناطیسی-مکانیکی

در این نوع با توجه به ابزار استفاده شده لزومی به دستگیره نیست و تنها با یک فشار کوچک درب کمد یا کشو به آسانی باز می شود.

دستگیره های یکپارچه

دستگیره های یکپارچه یک شیب کوچک در قسمت داخلی درب کابینت یا کشو دارند که با قرار دادن دست خود در این قسمت میتوانیم درب را باز یا بسته کنیم.

دستگیره های بیرونی

بیشتر در کشوهای پایینی از این نوع دستگیره ها استفاده می شود به این صورت که به قسمت بالایی کشو متصل می شود و با بخش کوچکی از آن که نمایان است باید درب را باز و بسته کنیم.

این دستگیره ها همگی ظاهر متفاوت و بسیار زیبایی دارند که کار را برای همگی آسان می کنند و در زیر برخی از فواید و معایب این نوع دستگیره ها را میبینیم:

کاربرد ها و فواید :

  • ظاهر بینظیر و بی اندازه زیبا
  • همیشه ترند روز خواهند بود
  • افزایش امنیت وسایلی که داخل کمد، کشو یا کابینت با این دستگیره گذاشته می شوند
  • قفل های پنهانی که امنیت را دوچندان می کند

عیب ها و مشکلات :

  • تمیز کردن آنها کمی سخت و زمان بر است
  • هزینه های نسبتا زیاد
  • بیشتر برای خانه های گران قیمت بکار گرفته می شوند

قیمت دستگیره کمد دیواری

آخرین سوالی که پیش می آید قیمت دستگیره هایی است که قصد تهیه کردن آن را دارید. با توجه به وضعیت امروز مملکت قیمت همه چیز جزو اولویت های خرید است. در مورد دستگیره نیز چنین است اما هر روز بر تنوع این محصولات افزوده می شود و بنابراین پیشنهاد میکنیم که دستگیره هایی با قیمت مناسب تهیه کنید تا در صورتی که قصد تعویض آن را داشتید بدون هیچ مشکل و حسرتی آن را تغییر دهید. به طور معمول هم اگر دستگیره ای با کیفیت بسیار بالا و زیبایی خاص میخواهید پس به فکر هزینه بالایش نیز باشید.