طرحینه

ایده طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان بزرگسال 2021

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان بزرگسال ایرانی , جدیدترین ایده های طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک , اتاق خواب دخترانه لاکچری 2021 :  یکی از موارد مهم در طراحی داخلی توجه به دیزاین اتاق خواب می باشد، چرا که همه ی ما بیش از یک سوم عمر خود را در اتاق خوابمان هستیم. طراحی این بخش از منزل باید به گونه ای باشد که ، هم از فضا استفاده بهینه شود و هم محیط آرام بخشی داشته باشد.

در بازسازی اتاق خواب کودک جنسیت اهمیت ویژه ای دارد.هدف ما در این مقاله تمرکز بر روی دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه می باشد. دختران معمولا روی دیزاین اتاق خود بسیار حساس می باشند، لذا دکوراسیون این بخش نیاز به دقت زیادی دارد. ما در این مقاله یکسری نکات در رابطه با طراحی اتاق خواب دخترانه به شما ارائه می دهیم.

در طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه جوان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در مورد طراحی اتاق خواب دخترانه باید وسواسیت بیشتری به خرج داد. در اتاق دخترانه معمولا از رنگ های صورتی، بنفش، قرمز و آبی استفاده می شود. استفاده از هر کدام از این رنگ ها می تواند جلوه ی ویژه ای به اتاق ببخشد.

دختران معمولا توجه ویژه ای به لوازم دکوری، آثار قدیمی و هنری و وسایل مورد علاقه خود دارند. از این رو بهتر است قسمتی از اتاق را برای این موراد در نظر گرفت. استفاده از باکس ها و شلف های دیواری ساده می تواند ایده ی خوبی باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

استفاده از وسایل ساده برای طراحی اتاق خواب دخترانه زیبا

استفاده از وسایل ساده برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل از ویژگی های سبک دکوراسیون مدرن می باشد. با وسایل ساده می توان یک طراحی داخلی فوق العاده زیبا برای بخش های مختلف منزل نظیر پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه داشت. در واقع با استفاده از وسایل و تزئینات ساده می توانید یک دکوراسیون لاکچری برای اتاق خواب داشته باشید.

استفاده از وسایل ساده در دیزاین اتاق خواب دخترانه یک ایده جالب و مدرن است که نیازی به صرف هزینه های سنگین ندارد.

ایده برای دکوراسیون اتاق دخترانه

اگر دنبال ایده های شیک برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه هستید . در اینحا یکسری ایده های الهام بخشی از اتاق خواب دخترانه را از بهترین طراحان  جمع آوری کرده ایم می توانید بررسی کنید . تمامی طرح ها کاملا مرسوم و مدرن بوده و نه تنها بچه ها را راضی می کنند بلکه والدین نیز از این طرح ها خوششان آمده است.

اتاق خواب یک دختر مکان امنیت و آرامش او از دنیای خارج از منزل است . جمع آوری یک طرح خوب و منسجم برای اتاق خواب دخترانه کار بسیار دشواری نیست . نکته اصلی در دیزاین اتاق خواب دخترانه این است که فضای اتاق خواب باید انعطاف پذیر و قابل تغییر باشد . استفاده از رنگ ها و عناصر برجسته می تواند با بزرگ شدن دختر کوچک شما طرح و ایده شما را تکمیل کند . بنابراین در انتخاب تختخواب , کمد لباس و دراور ها کاملا منطقی عمل کنید و روند تغییر سن کودک را در نظر بگیرید .

در طراحی ایده خود بهتر است پارچه ، نور ، کارهای هنری و لوازم جانبی مناسب ، رنگ ، الگو و جلوه های جادویی برای تکمیل طراحی داخلی اتاق خواب دختر خود استفاده کنید . برای ایده گرفتن بهتر است از ایده هایی که در زیر است استفاده کنید:

طراحی اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

تزیین اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق دخترانه

اتاق خواب دخترانه

دیزاین اتاق خواب دخترانه

تزیین اتاق دخترانه

ایده اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق دخترانهطراحی دکوراسیون اتاق خوابطرحینه

تم صورتی اتاق دخترانهتم قرمز اتاق دخترانهتم سفید و خاکستریتم آبی اتاق خواب دخترانهاتاق خواب دخترانه مشترکاتاق خواب دخترانه مشترکتم صورتی و سفیددکوراسیون اتاق خواب دخترانهطرحینهطراحی داخلی اتاق خواب دخترانه

ایده های خلاقانه در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

1- استفاده از تمام رنگ‌ ها

برای اتاق خواب دخترانه می توان از رنگ های روشن برای قسمت های مختلف اتاق از بالش تا دیوارها استفاده کرد. در صورت استفاده از طیف تند رنگ ها، برای جلوه بیشتر می توان یک عنصر رت به طور مرتب تکرار کرد. رنگ ها یک فاکتور مهم در هر طراحی هستند.

2- طراحی جالب و کاربردی

با استفاده از صندلی های راحت با رنگ هایی شاد، جذاب و شکل جالب می توان یک اتاقی شاد و جذاب طراحی کرد. قرار دادن جعبه ای روی میز مطالعه برای قراردادن خرده ریزها می تواند ایده ی جالبی باشد.

3- قدرت فوق العاده ای رنگ ‌ها

رنگ ها تاثیر فوق العاده ای در دکوراسیون داخلی منزل دارند.برای اینکه رنگ اتاق حالت خشک و سرد نداشته باشد، می توان یک ایده جالب به کار برد. مثلا شما می توانید با استفاده از نوار نقاشی مربع هایی با ابعاد متنوع روی دیوار رسم کنید و سپس درون این مربع ها را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید.

4- دکوراسیون مناسب برای دختران بزرگ تر

اتاق خواب در عین زیبایی باید کاربردی هم باشد. مبلمان سفید برای سنین بالا مناسب خواهد بود.
با بزرگ تر شدن دختران می توان ملافه‌ ها ، لوازم تزیینی و همچنین رنگ دیوارها را مطابق با سلیقه خود آن ها تغییر داد. در مورد لوازم کابینت ها و قفسه ها می توان مجلات و لوازم آرایشی را جایگزین عروسک و اسباب بازی کرد.

5- بهره گیری از سبک خاص

برای داشتن یک سبک خاصی از طراحی می توان وسایل قدیمی و نو را با هم ترکیب کرد. به عنوان مثال روتختی هایی که در آن ها از اول اسم برای تزیین استفاده شده است، سبکی قدیمی و کلاسیک دارند. استفاده از رنگ قرمز برای حاشیه آن می تواند آن را به سبکی خاص و مدرن تبدیل کند.
بهتر است رنگ پرده ها وطرح بالش ها با هم همخوانی داشته باشد. برای مشخص شدن طرح پارچه، پرده ‌ها از ارتفاع بالا و نزدیک به سقف آویزان کنید.

6- فضای هنری با نوشته ای روی دیوار

با نوشتن شعر زیبا بر روی دیوار ، می توانید فضای اتاق را هنری کنید.
با استفاده از عکس برگردان های مخصوص دیوار می توان به راحتی این کار را انجام داد. نکته ی قابل توجه این است که برای واضح تر دیده شدن کلمات رنگ نوشته ‌ها باید با رنگ دیوار متضاد باشد.

7- تقسیم بندی اتاق

اتاق را برای کارهای خاص ، تقسیم بندی کنید. قرار دادن یک نیمکت دنج و راحت کنار پنجره می تواند برای مطالعه کردن، مکان مناسبی باشد. قرار دادن یک میز کوچک وسط اتاق خواب برای دورهمی های دوستانه یا مطالعه ایده جالبی می باشد. قفسه‌ ها ، اسباب ‌بازی ‌ها و کتاب‌ ها را در یک مکان جمع کنید.

8- استفاده از طرح های گلی

از گذشته استفاده از طرح های گل در میان دختران رایج بوده است. می توان از طرح ای گلی با رنگ‌ های روشن و همچنین طرح‌ های چاپی زیبا و جالب استفاده کرد.

9- استفاده از پرده ها

می توان با استفاده از پرده ها برای تخت، سایبان درست کرد. برای این کار پارچه باید از سمت طول و عرض تخت آویزان شود. گوشه ها به هم دوخته شده و با نوار بسته شود. و در مرحله آخر باید گوشه های پرده را به سقف پیچ کرد.

10- به کارگیری وسایل قدیمی در دکوراسیون

می توان با وسایل قدیمی یک دکور عالی طراحی کرد. به عنوان مثال اگر شما یک میز قدیمی دارید، می توانید آن را رنگ کنید و یک آینه به آن اضافه کنید. این میز می تواند کاربردهایی مختلفی داشته باشد. با قرار دادن یک صندلی و تزیین آن با وسایل زیبای دخترانه کارتان تکمیل می شود.

دکوراسیون اتاق دخترانه