طرحینه

دکوراسیون اتاق خواب کوچک – ایده های برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک، ایده های برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک : دکوراسیون اتاق خواب یکی از موضوعات مهم در تعمیرات ساختمان می باشد. اتاق خواب محلی برای آرامش می باشد. از این رو در طراحی آن باید خلاقیت بیشتری به خرج داد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این موضوع اطلاعات بیشتری ارائه دهیم.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک
ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

توجه به دکوراسیون اتاق خواب در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت می باشد. وسایل و چیدمان اتاق خواب در عین سادگی باید جذاب هم باشد.

ممکن است اتاق شما ابعاد کوچکی داشته باشد. کوچک بودن اتاق دلیلی بر عدم زیبایی آن نیست. ما در این مقاله ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک ارائه می دهیم تا شما به راحتی بتوانید این فضای کوچک را به طور هوشمندانه طراحی کنید.

برخی از این ایده ها عبارتند از:

• استفاده از رنگ های خفیف و روشن

استفاده از رنگ سفید برای یک اتاق خواب کوچک بسیار کاربردی خواهد بود. این رنگ، فضای اتاق شما را از شلوغی دور می کند و آن را بزرگ تر نشان می دهد.

رنگ سفید نبود دیوارهای بزرگ و روشنایی پنجره را جبران می کند. ممکن است شما از سرد و بی روح شدن اتاق واهمه داشته باشید.

باید بگوییم که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک پوشاندن دیوار سفید با لایه هایی از انواع سایر بافت ها و طرح های سفید-بر-روی-سفید می تواند این مشکل را برطرف کند. به عنوان مثال شما با نصب یک لامپ کرومی در گوشه ای از تخت خواب یک اتاق شیک خواهید داشت.

• قراردادن تخت خواب در گوشه ای از اتاق خواب

سبک طراحی اکثر اتاق خواب ها به این شکل است که تخت خواب در مرکز دیوار قرار می گیرد. اما در مورد اتاق خواب کوچک باید بگوییم که ؛بهتر است تخت خواب در گوشه ای از اتاق خواب جای بگیرد. با این کار هم فضای استراحت دنج تر است و هم اتاق بزرگ تر به نظر می رسد.

• استفاده از تخت های ساده و مدرن

تخت های کتیبه دار برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک انتخاب مناسبی نمی باشد. چرا که چند سانتی متر فضای بیشتر در اتاق کوچک حیاتی خواهد بود.
بالای تخت های ساده و مدرن می توانید از تابلوها و قاب عکس های کوچک و جذاب استفاده کنید.

• نصب کاغذ دیواری

شما می توانید یکی از دیوارهای اصلی که در معرض دید می باشد را انتخاب کرده و آن را کاغذ دیواری کنید. دیوار بالای تخت خواب ،بهترین مکان برای نصب کاغذ دیواری می باشد.

در انتخاب کاغذ دیواری باید دقت زیادی کرد. از انتخاب طرح های ریز و شلوغ بپرهیزید. طرح های درشت کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک فوق العاده خواهد بود.

• قفسه های دیواری

قفسه های دیواری یک راه حل کاربردی برای طراحی اتاق خواب کوچک می باشد. این قفسه ها می تواند به عنوان کتابخانه،میز تحریر،محلی برای قرار دادن وسایل دکوری، قاب عکس و… استفاده شود.

• ایجاد قفسه ها در داخل دیوار

شما می توانید در بازسازی اتاق خواب ، قفسه ها را از داخل دیوار ایجاد کنید. لازم نیست قفسه ها عمق زیادی داشته باشند. این قفسه ها برای قرار دادن برخی از وسایل دکوری و خرده ریزها بسیار ایده آل خواهند بود.

• چیدمان عمودی

یکی از نکات قابل توجه در دکوراسیون اتاق خواب کوچک ، چیدمان عمودی برای استفاده بیشتر از فضا می باشد. شما می توانید از تخت خواب هایی که بالای میز کار یا کتابخانه هستند ، استفاده کنید.

• استفاده از فضای زیر تخت خواب

استفاده از تخت خواب هایی که زیر آن ها کشو می باشد. انتخاب فوق العاده ای برای ایجاد فضای اضافی در اتاق خواهد بود.

• استفاده از آینه

از جادوی آینه ها غافل نشوید. آینه ها با بازتاب نور فضای بزرگ تری ایجاد می کنند. با قرار دادن آینه در اتاق خواب نور طبیعی آن دوبرابر می شود. و اتاق کوچک شما بزرگ تر و دلبازتر دیده می شود.

نتیجه گیری:

در این مقاله در مورد اهمیت دکوراسیون اتاق خواب کوچک در طراحی داخلی توضیحاتی ارائه دادیم. در مورد دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و پسرانه در مقالات جداگانه ای مفصل توضیح داده ایم.