طرحینه

دکوراسیون اتاق رخت شویی ، نحوه چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق رخت شویی

دکوراسیون اتاق رخت شویی ، نحوه چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق رخت شویی : 

اتاق رخت شویی قسمتی از خانه می باشد که ؛مخصوص رخت شویی و لباس شویی می باشد. بعضی از خانواده ها، طبق سلیقه قسمتی از خانه خود را برای کار های رخت شویی اختصاص می دهند. کارهایی از قبیل شست و شوی لباس، خشک کردن آن ها و … در این مکان انجام می شود.

دکوراسیون اتاق رختشویی

اتاق رخت شویی نیز مانند سایر قسمت های خانه ، نیاز به دکوراسیونی زیبا و چیدمانی مناسب دارد. ما در این مقاله به طور کامل به نحوه چیدمان و طراحی اتاق رخت شویی می پردازیم.

اتاق رخت شویی کجاست؟

برخی از خانواده ها ، قسمتی از خانه خود را مانند یک اتاق کوچک برای شست و شوی لباس، خشک کردن آن ها و قرار دادن ماشین لباس شویی در آنجا اختصاص می دهند.

دکوراسیون اتاق رختشویی

دکوراسیون اتاق رختشویی یکی از موضوعات مهم در طراحی دکوراسیون می باشد.

این کار باعث راحت انجام شدن کار های شست و شو می شود و دیگر لازم نیست برای خشک کردن لباس ها و … به دنبال جا بگردید. علاوه بر این ها در این مکان شما می توانید کمد لباس ها، کیف ها و کفش های خود را قرار دهید ، این کار باعث خلوت تر شدن اتاق ها و باز تر شدن فضای خانه شما می شود.

در بیشتر خانه می بینیم که ؛ ماشین لباس شویی در آشپزخانه قرار گرفته است و هیچ جای مشخصی برای شست و شوی لباس ها وجود ندارد این کار باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می شود. اگر شما هم قصد چنین کاری را دارید بهتر است این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا تصمیم درستی بگیرید.

معایب قرار دادن ماشین لباس شویی در آشپزخانه

در صورت قرار گرفتن لباس شویی در آشپرخانه ، احتمال آب گرفتگی در کف آشپزخانه افزایش پیدا می کند. در صورت استفاده از کفپوش های نا مناسب که در مقابل آب نفوذ نا پذیر نمی باشند.

این آب گرفتنی ممکن است در خانه های آپارتمانی برای سایر همسایه ها که ساکن طبقه های پایین می باشند دردسر هایی ایجاد کند. همچنین لباس شویی در آشپزخانه ظاهر زیبایی نیز ندارد و باعث نا مناسب شدن طراحی دکوراسیون آشپرخانه می شود.

دکوراسیون اتاق رخت شویی

اتاق رخت شویی ، نیز مانند سایر قسمت های خانه نیازمند یک چیدمان و دکوراسیون مناسب می باشد. خانواده هایی که یک اتاق مجزا را برای رخت شویی اختصاص داده اند، باید استاندارد هایی را در آن رعایت کنند.

دکوراسیون اتاق رختشویی

از جمله این اصول و قوانین می توان به نحوه قرار دادن وسایل اشاره کرد. اتاق رخت شویی ، نیازمند وسایلی از قبیل کابینت مخصوص قرار دادن وسایل شست و شو، کمد برای لباس ها، جارو برقی، ابزار تمیز کردن و … می باشد. همچنین در این اتاق باید قفسه های کافی در اندازه های مختلف برای قرار دادن انواع وسایل وجود داشته باشد.

چیدمان وسایل اتاق رختشویی

اول از همه چیز توجه کنید که وسایل موجود در اتاق رخت شویی و دکوراسیون  را طوری بچینید که ؛ فضای کافی برای حرکت باقی بماند و خلوت باشد.

حتماً برخی از وسایل را مانند جارو برقی و اتو را در یک کمد قرار دهید . وسایل مورد نیاز برای شست و شو را کابینت و یا قفسه های مشخصی جای دهید. توجه کنید که در این اتاق از سبد های مختلف استقاده کنید برای مثال ؛ لباس های کثیف را در سبد مخصوصی قرار دهید و یا قفسه ای برای لباس های شسته شده یا تا شده اختصاص دهید.

شما باید مناطقی را برای آویزان کردن لباس های شسته شده اختصاص دهید که دسترسی به آن راحت باشد. در دکوراسیون اتاق رختشویی این امکان وجود دارد که ؛ اتاق را با چند قفسه باز و جعبه برای چیزهای کوچک خانه مجهز کنید.

بهتر است که از درها هم استفاده کنید. هر اتاق مدرن شستشو باید فضای کافی برای ایستادن و شستن لباس داشته باشد. گاهی نیاز است ، لباس ها را جداگانه خیس کنید. ویژگی اصلی اتاق شستشو یک ماشین لباسشویی قابل اعتماد است که به صورت عمودی یا افقی قرار میگیرد.

چه وسایلی برای اتاق رخت شویی مورد نیاز می باشد؟

• ماشین لباس شویی برای شست شوی برخی از لباس ها

• انواع مواد شوینده

• اتو به همراه میز اتو

• لوازم دوخت و دوز مانند ماشین چرخ خیاطی برای تعمیر برخی از لباس ها در دکوراسیون اتاق رختشویی

• آویز لباس

• خشک کن

• در صورت لزوم رادیو و تلویزیون برای سرگرمی حین کار در اتاق

• صندل های مناسب برای نشستن

• کابینت ها و قفسه های مختلف برای نظم بخشیدن به فضا

محل مناسب برای اتاق رخت شویی

اتاق رخت شویی می تواند یک اتاق کوچک باشد. همچنین این قسمت بر اساس شرایط منزل ممکن است ؛ در زیرزمین گرم، زیر پله ها، در طبقه دوم، پارکینگ یا در اتاق زیر شیروانی قرار گرفته باشد.

برای انتخاب محل اتاق رخت شویی در منزل و دکوراسیون اتاق رختشویی باید عواملی مانند نزدیکی به تأمین آب و ارتباطات، سیستم تهویه مناسب، توانایی نصب پنجره ها برای هوادهی را در نظر بگیرید.

با توجه به این که ؛ اکثراً خانواده ها قسمتی که به عنوان اتاق رخت شویی انتخاب می کنند ، متراژ کمی دارد. باید در طراحی  و چیدمان این اتاق دقت زیادی به خرج دهید. زیرا ؛ با اندکی بی نظمی فضای اتاق شلوغ می شود، در چنین حالتی فضای کافی برای انجام کار ها را نخواهید داشت.

شما می توانید با هزینه بسیار کم و خرید وسایلی اندک یک محیط مرتب و با نظم ایجاد کنید . برای هر وسیله جای مشخصی تعیین کنید و از قفسه های مختلف برای قرار دادن وسایلی مانند مواد شوینده و … استفاده کنید. با این کار ها اتاق رخت شویی ظاهر بسیار زیبا و منظمی به خود می گیرد.