طرحینه

دکوراسیون اتاق مشترک دو کودک – طراحی داخلی اتاق مشترک دختر و پسر نوجوان

دکوراسیون اتاق مشترک دو کودک ، ایده هایی برای دکوراسیون اتاق مشترک دو کودک: در مقالات قبلی در مورد دکوراسیون اتاق دخترانه و دکوراسیون اتاق پسرانه ایده هایی ارائه کردیم. در این مقاله قصد داریم در مورد دکوراسیون اتاق مشترک دو کودک صحبت کنیم. اگر شما هم برای کودکان خود یک اتاق مشترک در نظر گرفته اید، پس در ادامه ما را همراهی کنید. ما در اینجا ایده هایی برای اتاق مشترک دو پسر، اتاق مشترک دو دختر و اتاق مشترک یک دختر و یک پسر ارائه کرده ایم.

دکوراسیون اتاق مشترک دو کودک

اهمیت توجه به دکوراسیون اتاق مشترک دو کودک

با توجه به فضای محدود خانه های امروزی ، بسیاری از خانواده ها برای کودکان خود یک اتاق مشترک در نظر می گیرند. اشتراک گذاری اتاق برای هیچ کس خوشایند نیست. از این رو والدین مسئولیت مهمی در این رابطه دارند.برای طراحی اتاق مشترک دو کودک باید راهکارهای خلاقانه ای داشته باشید تا بتوانید اتاق را برای هر دو به یک فضای آرام و دلچسب تبدیل کنید.

دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر

طراحی اتاق مشترک برای دختر و پسر دشوار می باشد. چرا که دختران و پسران روحیات و علایق مختلفی دارند. معمولا پسرها به اتومبیل علاقه مندند و در مقابل دخترها به عروسک علاقه زیادی دارند. این تفاوت ها به این معنی نیست که این دو نمی توانند یک اتاق مشترک داشته باشند.

ایده های طراحی داخلی اتاق خواب مشترک خواهر و برادر

در این بخش از وبسایت طرحینه تعدادی طرح و مدل جدید اتاق خواب مشترک آورده ایم می توانید از این ایده ها الهام بگیرید و طراحی خود را برای اتاق فرزندانتان تکمیل کنید :

اتاق مشترک کودک اتاق مشترک کودک اتاق مشترک کودک اتاق مشترک کودک اتاق مشترک کودک اتاق مشترک کودک دکوراسیون اتاق مشترک کودک دکوراسیون اتاق مشترک کودک دکوراسیون اتاق مشترک کودک دکوراسیون اتاق مشترک کودک دکوراسیون اتاق مشترک کودک طراحی اتاق خواب مشترک طراحی اتاق خواب مشترک طراحی اتاق خواب مشترک طراحی اتاق خواب مشترک طراحی اتاق خواب مشترک دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر اتاق مشترک اتاق مشترک اتاق مشترک کودک اتاق مشترک کودک

از جمله ایده های مناسب برای دیزاین اتاق مشترک دو کودک دختر و پسر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

استفاده از رنگ های خنثی

در چنین اتاقی می توان از رنگ خاکستری به عنوان پس زمینه و از رنگ های سبز، زرد، بنفش و بژ به عنوان رنگ های مشترک در تزئینات، کاغذ دیواری و پرده ها استفاده کرد.

تقسیم بندی اتاق یا پارتیشن بندی اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق مشترک دو کودک اگر اتاق بزرگ باشد، می توان اتاق را به دو قسمت مساوی تقسیم کرد. و برای قسمت مربوط به دختر از ایده های دکوراسیون اتاق دخترانه و برای قسمت مربوط به پسر از ایده های دکوراسیون اتاق پسرانه استفاده کرد.

استفاده از پارتیشن برای تقسیم بندی

در صورت وجود فضای کافی می توان با استفاده از تقسیم بندی کنید. با این کار هر کودک فضای منحصر به فرد خود را خواهد داشت.

تخت خواب

برای اتاق مشترک می توانید از تخت خواب های دو طبقه، تخت های عمود برهم، تخت های موازی با یک پارتیشن میان آن ها استفاده کنید . برای ایجاد حریم خصوصی می توانید از تخت های جداگانه در گوشه ای از اتاق استفاده کنید.

مبلمان و میز و صندلی

تفاوت در ابزارهای بازی و مطالعه یکی از موضوعات مهم در دکوراسیون اتاق مشترک دو کودک با دو جنس مخالف می باشد. از این رو در صورت امکان بایستی فضا را با پارتیشن جدا کرد. از مبلمان و میز و صندلی هم اندازه ولی غیر هم شکل استفاده کرد. و هر کدام از کودکان برای خود قفسه و کمد منحصر به فردی داشته باشند.

طراحی اتاق مشترک دو دختر یا دو پسر

طراحی اتاق مشترک دو کودک هم جنس کار نسبتا راحتی می باشد. و تنها موضوعی که اینجا اهمیت دارد، توجه به اختلاف سنی این دو کودک می باشد.

از جمله ایده های مناسب برای اتاق مشترک دو کودک هم جنس عبارتند از:

  • تقسیم بندی فضا
  • استفاده از مبلمان های مشابه برای هر دو کودک
  • استفاده از تخت خواب های دو طبقه یا جداگانه
  • رنگ بندی، تزئینات و چیدمان می تواند با در نظر گرفتن علایق و سلیقه های هر دو صورت بگیرد.
  • برای دو کودک هم جنس می توان از کاغذ دیواری یا پوستر دیواری با طرح های دخترانه یا پسرانه استفاده کرد.

توجه به اختلاف سنی کودکان در طراحی اتاق مشترک

یکی از موضوعات بسیار مهم در دیزاین و دکوراسیون اتاق مشترک دو کودک توجه به اختلاف سنی این دو کودک می باشد. در طراحی باید روحیات و خلقیات هر دو کودک را در نظر گرفت. در صورتی که کودکان اختلاف سنی کمی داشته باشند ، طراحی راحت تر خواهد بود. ولی در صورت اختلاف سنی زیاد باید به نیازهای هر دو توجه کرد.