طرحینه

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت – طراحی داخلی اتاق مدیریت لاکچری

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت ، ایده های برای طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت , طراحی داخلی اتاق مدیریت لاکچری و شیک در سال 2020 و 1400  : در مقالات قبلی در رابطه با اهمیت دکوراسیون اداری صحبت کردیم. و توضیح دادیم که توجه به دکوراسیون داخلی محیط اداری، به دلیل رفت و آمد ارباب رجوع، تاثیر بر روحیه کارکنان و عملکرد آن ها جایگاه ویژه ای دارد.

دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت ، به عنوان مهم ترین بخش یک سازمان یا شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی این بخش نیاز به دقت و حساسیت زیادی دارد. در ادامه این مقاله، در رابطه با طراحی داخلی اتاق مدیریت مفصل صحبت می کنیم.

دکوراسیون اتاق مدیریت

این دکوراسیون شامل بخش های مختلفی نظیر میز مدیر، میز کنفرانس ، کتابخانه اداری ،مبلمان و چیدمان آن ، جلو مبلی و …می باشد.

یکی از موارد مهم در طراحی اتاق مدیریت ، انتخاب کتابخانه می باشد. انتخاب کتابخانه، به سبک دکوراسیون شما بستگی دارد. بسته به ابعاد و فضای اتاق مدیریت و سلیقه خودتان ، می توانید یکی از سبک های دکوراسیون یا تلفیقی از هر دو را برای اتاق مدیریت انتخاب کنید.

سبک های دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت ، اهمیت زیادی دارد. بهتر است فضای اتاق مدیریت زیباتر و شیک تر از بخش های دیگر سازمان باشد.

انتخاب سبک دکوراسیون به فاکتورهای مختلفی از قبیل : ابعاد فضا، نورپردازی و سبک پلان ، نوع کسب و کار سازمان بستگی دارد. به عنوان مثال سبک دکوراسیون کلاسیک برای فضاهای کوچک مناسب نیست.

در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت ، توجه به سبک کاری اهمیت زیادی دارد. برای سبک کاری که نیازمند کارهای تیمی و تعامل بالا میان پرسنل باشد، بهتر است از سبک دکوراسیون اداری مدرن استفاده شود. این سبک هم کارایی بالایی دارد و هم نیاز به فضای کمتری دارد.

برای انتخاب سبک اتاق مدیریت باید به تم اتاق و رنگبندی آن نیز توجه کرد.

طرح های الهام بخش برای طراحی اتاق مدیریت

در طراحی داخلی دکوراسیون اداری یکی از مهمترین بخش ها دفتر کار مدیریت است . تمامی قرادادها و مراجعات به اتاق مدیریت ختم خواهد شد . از این رو باید به بهترین شکل دیزاین شود .

اتاق مدیریت محل کار مدیری شرکت می باشد و طراحی داخلی اتاق مدیریت باید تفاوت زیادی با بخش کارمندان و سایر افراد داشته باشد . بهترین قراردادها در بهترین و شیکترین اتاق های مدیریت بسته می شوند. در زیر تعدادی ایده برای طراحی اتاق مدیریت از سراسر دنیا جمع آوری کرده ایم . می توانید با بهره گیری از آنها اتاق خود را به بهترین شکل دیزاین کنید .

1 | شیک و ساده

استفاده از طرح چوب و آینه . سادگی اتاق مدیریت  و خلوت بودن میز مدیریت مدرن بخش مهمی از این مجموعه را به رخ می کشد . طراحی ساده در عین حال شیک و مدرن .

طراحی اتاق مدیریت

2 | اتاق مدیریت مدرن

استفاده از رنگ چوب سوخته در طراحی دیوار اتاق مدیریت به همراه کمد اداری شیک فزای یزرگ اتاق را بیشتر از بیش گسترده است . میز ساده و مدرن برای مدیریت نشان از لاکچری بودن دفتر کار دارد. تزیین با لوازم جانبی به ویژه گلدان های سفید به همراه یک آکواریوم دیواری جلوه زیبایی به آن بخشده است.

اتاق مدیریت مدرن3 | اتاق مدیریت لاکچری

طراحی دیوار اتاق مدیریت تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی دفتر خواهد داشت . استفاده از رنگ سیاه و چوبی در این طرح به همراه میز مدیریت مدرن حس آرامش خوبی به اتاق داده است.

دکوراسیون اتاق مدیریت

یک ایده دیگه با همان طرح دیوار .

دکوراسیون اتاق مدیر

و این …

دکوراسیون دفتر کار مدیریت

4 | اتاق مدیریت سفید و قهوه ای

در بیشتر طراحی های داخلی اداری استفاده از رنگ های سفید و قهوه ای متداول است . البته رنگ سفید برای مبلمان می تواند آرامش بخش باشد و از طرفی داشتن میز مدیریت چوبی در کنار مبلمان اداری بهترین کیفیت طراحی را تداعی خواهد کرد. برای داشتن دفتر کار جمع و جور و شیک می توانید از این ایده بهرمند شوید.

اتاق مدیریت سفید و قهوه ای

5 | طرح سفید و سیاه

اتاق مدیریت بسیار لاکچری و بزرگ . استفاده از رنگ بندی سفید و سیاه برای مبلمان اتاق مدیریت در اکثر طرح های مدرن دیده می شود .

طرح سفید و سیاه

6 | طرح خاکستری

استفاده از کاغذ دیواری طرح دار خاکستری و لوازم روشنایی شیک در این طرح یک اتاق مدیریت لاکچری برای سخت پسندها را ایجاد کرده است . مبلمان و میز اداری سفید در این طرح کاملا خود نمایی می کنند .

لوازم جانبی تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت و یا دکوراسیون داخلی اداری دارد . از تابلو , گلدان , چراغ های آویزان و پایه دار , قفسه کتاب , ال ای دی و … استفاده کنید .

طرح خاکستری

7 | سفید و قهوه ای تیره , تیره

ترکیب قهوه ای تیره  و سفید در طراحی دیوار اتاق مدیریت با سقف یکدست سفید با روشنایی مخفی هیجان را در این اتاق بیشتر نمایان می کند . مبلمان سیاه به همراه میز عسلی قهوه ای هم رنگ با قهوه ای دیوار به دقت بالای طراح اشاره دارد . فوق العاده است.

سفید و قهوه ای تیره

8 | اتاق مدیریت کلاسیک

یک طرح کلاسیک از اتاق مدیریت بسیار بزرگ که همه کاری می توانید داخلش انجام دهید . میز مدیریت بزرگ به همراه یک دست مبلمان قهوه ای روشن دیزاین کلاسیک خوبی را ارائه کرده است .

اتاق مدیریت کلاسیک

9 | کلاسیک بزرگ

اتاق مدیریتسایر طرح ها …

اتاق مدیریت بزرگ و مدرن

طراحی اتاق مدیریت لاکچری

طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

اتاق مدیریت لاکچری

اتاق مدیریت مدرن

ایده اتاق مدیریت

دکوراسیون اتاق مدیریت

 

ایده های برای دکوراسیون اتاق مدیریت

برای دکوراسیون اتاق مدیریت ایده هایی ارائه شده است. این ایده ها در طراحی داخلی اتاق مدیریت کمک زیادی خواهد کرد. برخی از ایده ها عبارتند از:

نورپردازی در اتاق مدیریت

یکی از موارد مهم در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت توجه به نورپردازی می باشد. برای زیبایی اتاق مدیریت ، نورپردازی باید دقیق و اصولی باشد. در صورت امکان ، بهتر است از نور طبیعی استفاده شود. در صورت نبود نور طبیعی می توان از نور مصنوعی برای روشنایی اتاق استفاده کرد. نور مصنوعی باید قابل تنظیم باشد، تا در موارد مورد نیاز بتوان آن را کم یا زیاد کرد.

استفاده از رنگ ها

یکی از اساسی ترین معیارهای طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ می باشد. رنگ ها تاثیر فوق العاده ای در ذهن مخاطب دارند. از این رو با انتخاب یک رنگ مناسب می توان حس خوبی را به عوامل، پرسنل و ارباب رجوع انتقال داد. استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت، به ارباب رجوع حس اعتماد می دهد. و جلسات مذاکره و تصمیم گیری ها با آرامش برگزار می شود.

انتخاب مبلمان

یکی از فاکتورهای اصلی در دکوراسیون اتاق مدیریت ، انتخاب مبلمان می باشد. یک مدیر ساعات زیادی را روی صندلی مشغول به کار می باشد. پس انتخاب مبلمان و صندلی راحت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. صندلی و میز کاری مدیر باید راحت باشد، تا بعد از ساعات کاری زیاد احساس خستگی بیش از حد نکند.

در انتخاب مبلمان به ابعاد اتاق توجه کنید. در صورت محدود بودن فضای اتاق مدیر می توانید ، با انتخاب میزهای اداری، فضای اتاق کنفرانس و اتاق مدیریت را باهم ادغام کنید. این کار هم هزینه کمتری دارد و هم فضا را زیباتر می کند.

استفاده از مبلمان راحتی

در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت می توان فضایی برای نشستن ارباب رجوع در نظر گرفت . و از مبلمان راحتی برای این فضا استفاده کرد. این کار فضای اتاق مدیر را از حالت رسمی بودن خارج می کند، وزیبایی خاصی به آن می بخشد.

قفسه ها و فایل ها در دکوراسیون اتاق مدیریت

با نصب قفسه ها و فایل ها در دیوار اتاق مدیریت می توانید ؛ اسناد ، برگه ها و مدارک را به طور منظم سازماندهی کنید. چیدمان باید به نحوی باشد که دسترسی به مدارک آسان تر باشد. بهتر است ، جنس فایل ها و قفسه ها از جنس میز اداری باشد.

چیدمان مبلمان در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

در صورتی که ابعاد اتاق مدیریت بزرگ باشد. می توانید فضای اتاق مدیریت را به دو قسمت تقسیم بندی کنید. قسمتی را برای جلسات و انجام کارهای جدی اختصاص دهید. و قسمتی را برای فضای دوستانه در نظر بگیرید و مبلمان های راحتی را در این قسمت بچینید.

انتخاب میز مدیریت

میزهای اداری و مدیریتی تنوع زیادی در بازار دارد. شما بر حسب بودجه و سلیقه خود می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در انتخاب میز باید ابعاد اتاق را در نظر بگیرید. میزهای مدیریتی باید در مقایسه با میزهای دیگر بزرگ تر باشند و جزئیات بیشتری داشته باشند. چرا که در میزهای مدیریتی وسایل زیادی باید قرار بگیرد. میزهایی که فایل ها و کشوهایی زیادی دارند و شبیه کتابخانه هستند، انتخاب مناسبی خواهند بود.

لوازم دکوری اتاق مدیریت

استفاده از لوازم دکوری ، تابلوهای هنری در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت ، آن را از حالت رسمی و خشک بودن خارج می کند. و زیبایی خاصی به این فضا می بخشد.

دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت کوچک

توجه به ابعاد اتاق مدیریت در طراحی دکوراسیون آن بسیار اهمیت دارد. گاهی در کنار مدیر شخص دیگری نیز در کارها به او کمک می کند.

در صورت کوچک بودن فضای اتاق ، باید میز مدیریت را کوچک انتخاب کرد. تا جا برای میز شخص دوم نیز وجود داشته باشد. و یا اینکه میز مدیریت باید به اندازه ای بزرگ باشد که دو نفر همزمان بتوانند روی آن کار کنند.

نتیجه گیری

طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت کار چندان راحتی نمی باشد. طراح اتاق مدیریت باید با تمامی موارد بالا آشنایی کامل داشته باشد. تا یک محیط کاری تاثیرگذار و مفیدی طراحی کند.