طرحینه

دکوراسیون اداری کوچک – ایده هایی برای دیزاین اداری کوچک و شیک

دکوراسیون اداری کوچک ، ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اداری کوچک : در مقالات قبلی در مورد دکوراسیون اداری لاکچری و مدرن صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم در مورد دیزاین محیط اداری با فضای کوچک صحبت کنیم. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

دکوراسیون اداری کوچک

دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری نیازبه تجربه و تخصص زیادی دارد. محیط اداری درعین رسمی بودن، باید جذاب نیز باشد، تا بتواند با مخاطبان مختلف ارتباط برقرار کند. دیزاین محیط تاثیر فوق العاده ای در جلب اعتماد مشتری دارد.

دفاتر اداری و محیط های شغلی ، برای بازدهی بیشتر باید به گونه ای طراحی شود که کارمندان در آن احساس راحتی داشته باشند. محیط اداره باید استاندارد و کاربرپسند باشد. برای طراحی دکوراسیون اداری کوچک، می توانید از یک شرکت بازسازی ساختمان کمک بگیرید.

اهمیت طراحی اداری

طراحی یک محیط کاری رابطه مستقیمی با عملکرد سازمانی دارد. یک طراحی اصولی و استاندارد رضایت کارمندان را به دنبال دارد و راندمان کاری آن ها را بالا می برد.

با یک طراحی مناسب می توان میزان مشارکت و کارهای تیمی کارکنان را افزایش داد و همین امر رضایت شغلی آن ها را به دنبال دارد. و کارفرما از فعالیت کارکنان نتیجه ی بهتری کسب خواهد کرد.
درواقع، طراحی اداری تاثیر مستقیمی بر روحیه کارمندان وبازدهی کار آن ها دارد. و به محیط اداری نظم و ساماندهی می بخشد.

با یک دیزاین اصولی در دکوراسیون اداری کوچک ،می توان از حداکثر فضا استفاده کاربردی کرد. با طراحی منحصر به فرد، دسترسی به آرشیوها و فایل های اداره آسان تر می شود.

تاثیر دکوراسیون اداری بر کیفیت دفتر کار

به منظور ارتقا کیفیت دفترکار ، باید به واسطه پنجره ها، جداره ها و پارتیشن ها ارتباط خاصی بین درون و بیرون یک محیط برقرار شود. استفاده از عنصرهای مختلفی همانند گل و گیاه ، آب نماها در این راستا ،می تواند ایده آل باشد.

صدای آب و استفاده از رنگ و طرح های متنوع ،محیط آرام بخشی را ایجاد می کند.

در طراحی دکوراسیون داخلی یک اداره باید به رنگ سازمان و اداره مورد نظر توجه داشت. با استفاده از مبلمان می توان ، تنوع خاصی در دکوراسیون اداری کوچک ، اعمال کرد.

برای طراحی آرگونومی مبلمان، باید محیط کار را با انواع صندلی ها ، کامپیوتر و متریال های دیگرتطابق داد. در انتخاب این وسایل باید محیط کاری، نیاز و سلامت کارکنان را مد نظر قرار داد. تا به اهداف متعدد شرکت و محیط اداری دست یافت.

مراحل طراحی دکوراسیون اداری

برای دیزاین اداری، ابتدا پلان فضا کشیده می شود. و سپس بزرگ یا کوچک بودن آن مورد بررسی قرار می گیرد. هرکدام از این پلان ها مزیت ها و معایب خاص خود را دارند.

با بررسی پلان ها یک چینش مناسبی طراحی می شود. در مقاله طراحی دکوراسیون اداری در مورد پلان ها توضیحات کافی ارائه داده ایم.

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اداری کوچک

طراحی دکوراسیون فضای کوچک کار سختی می باشد و نیاز به دقت و حساسیت بیشتری دارد. در ادامه ایده هایی برای طراحی ارائه می دهیم:

رنگ آمیزی

اولین و مهم ترین کار در طراحی دکوراسیون ادرای کوچک ، انتخاب رنگ می باشد. برای دکوراسیون اداری با فضای کوچک می توانید از رنگ های روشن و سفید استفاده کنید. استفاده از رنگ های روشن فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهد.

انتخاب مبلمان وچیدمان مبلمان

در طراحی دکوراسیون ادراه با فضای کوچک، باید درانتخاب میز، صندلی و مبلمان دقت بیشتری داشته باشید. رنگ مبلمان باید با رنگ دیوار و سایر وسایل هماهنگ باشد. زیبایی دکوراسیون اداری کوچک ، تاثیر فوق العاده ای در روحیه و راندمان کاری کارمندان خواهد داشت.

در محیط اداری با فضای کوچک، باید از میز اداری و صندلی اداری ظریفی استفاده شود تا علاوه بر زیبایی، فضای کمتری نیز اشغال کند.

میز کنفرانس شیشه ای

طبیعتا ، در یک اداره با متراژ کم تعداد کارمندان نیز کمتر می باشد. از این رو تعداد مدیران نیز کمتر خواهد بود. و می توان از میز کنفرانس کوچک چهار نفره استفاده کرد.
میز کنفرانس شیشه ای ، فضای کوچک را بزرگ تر از حد معمول نشان می دهد.

کاغذ دیواری

در دکوراسیون اداری کوچک ، توجه به رنگ دیوارها و کاغذ دیواری بسیار مهم می باشد . در دکوراسیون اداری ، معمولا از کاغذ دیواری های رسمی استفاده می شود و خبری از کاغذ دیواری با طرح های گل دار و الگوهای شلوغ نمی باشد.

پارتیشن اداری شیشه ای

وجود حریم شخصی برای کارمندان، از نظر تمرکز و راندمان کاری بالا، بسیار حائز اهمیت می باشد. استفاده از پارتیشن اداری شیشه ای می تواند از کوچک تر دیده شدن فضا جلوگیری کند.

قفسه بندی

در محیط اداره با متراژ کم، بهتر است به جای کتابخانه از شلف و قفسه بندی روی دیوار استفاده شود. استفاده از کتابخانه در دکوراسیون اداری کوچک ، فضا را کمتر می کند.

میز اداری چند منظوره

در فضای کوچک می توان از دکوراسیون اداری مدرن استفاده کرد. برای استفاده بهینه از فضا بهتر است از میزهای اداری چند منظوره و یا مبل و نیم ست اداری چند منظوره استفاده کرد.

نورپردازی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون اداری ، نورپردازی می باشد. در فضاهای کوچک ، از نورها و لامپ هایی که فضا را بزرگ تر نشان می دهد، استفاده می شود.

به عبارت دیگر، در دکوراسیون اداری کوچک ، از نورپردازی سه بعدی استفاده می شود. نورهای مخفی و لامپ های هالوژنی تاثیر زیادی در بزرگ نشان دادن فضا خواهد داشت.

طراحی دکوراسیون دفترکار کوچک

رنگ آمیزی دیوار؛ یکی از فاکتورهای مهم در دیزاین دفترکار کوچک می باشد. چرا که ؛ رنگ بر محیط غالب می شود. در فضاهای کوچک بهتر است از رنگ های روشن نظیر سفید، زرد و کرم استفاده شود.

در این دکوراسیون ، رنگ مبلمان و سایر وسایل بهتر است تیره باشد. چراکه تضاد زیبایی خاصی به محیط می بخشد.

در دکوراسیون اداری کوچک ، میز مدیر، صندلی اداری، کمد و فایل‌ها، مبل یا مبلمان میزبان در گوشه ای از اتاق که فضا بزرگ تر به نظر برسد، قرار داده می شود.
در فضای اداری کوچک باید تجمیع مبلمان و وسایل را در نظر گرفت. چراکه ؛ گاهی اوقات لازم می شود، شخص دیگری هم در اتاق حضور داشته باشد. میزهای اداری را باید به گونه ای انتخاب کرد که همزمان دو نفر بتوانند روی آن کار کنند.