طرحینه

دکوراسیون حمام ایرانی | دکوراسیون حمام لوکس و جدید ایرانی

دکوراسیون حمام ایرانی | دکوراسیون حمام لوکس و جدید ایرانی :

دکوراسیون حمام یکی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون داخلی می باشد. یک حمام شیک ، لوکس و آرام می تواند خستگی یک روز پرمشغله را از جان به در کند. از این رو در دکوراسیون این بخش از منزل باید حساسیت به خرج داد تا به نتیجه ی مطلوب و رضایت بخش رسید.

دکوراسیون حمام ایرانی
وجود حمام در هر خانه ای حتی با ابعاد کوچک جزو ضروریات می باشد. حمام ها در مدل های خاص و منحصر به فردی اجرا می شوند. متناسب با متراژ فضای هر خانه و بودجه ی اختصاص داده شده ، می توان یک طراحی دکوراسیون حمام شیک داشت.

دکوراسیون حمام ایرانی

در حال حاضر ؛ به دلیل شرایط دشوار اقتصادی اکثر خانه ها کوچک می باشند و هر کسی از عهده ی داشتن خانه ی بزرگ بر نمی آید. کوچک بودن متراژ خانه و فضای مورد نیاز برای حمام دلیلی بر طراحی ساده حمام نمی باشد. شما می توانید لوکس ترین حمام را داشته باشید.

دکوراسیون حمام ایرانی

ما در شرکت طراحی دکوراسیون داخلی طرحینه دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک ایرانی و مدل حمام های شیک کوچک ایرانی را برای شما عزیزان ارائه می دهیم. ما در طرحینه به شما این اطمینان را می دهیم که از نتیجه ی کار رضایت کامل را داشته باشید.
لازم به ذکر است که بگوییم ما در طرحینه دکوراسیون حمام ایرانی با متراژ بزرگ را نیز طراحی می کنیم. و این کاملا به نیاز شما بستگی دارد.

در ادامه این مقاله قصد داریم ، ایده هایی برای طراحی دکوراسیون جذاب ارائه دهیم. ایده هایی که با کمک گرفتن از آن می توانید دکوراسیون حمام خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

اقدامات لازم برای طراحی دکوراسیون حمام لوکس ایرانی

قبل از شروع به طراحی حمام و ارائه ایده ، باید یکسری نکات را بدانید:

• اولین گام در طراحی دکوراسیون حمام لوکس  ، مشخص کردن نیازها است. بعد از مشخص شدن نیازها ، جای مخصوص برای هر وسیله طراحی می شود.

• نکته ی مهم دیگر در دیزاین حمام و دکوراسیون حمام ایرانی ، در نظر گرفتن متراژ فضا می باشد. تا دکوراسیون حمام کوچک به بهترین شکل ممکن ، با استفاده بهینه از فضا طراحی شود.

• نکته ی حائز اهمیت دیگر در نظر گرفتن بودجه می باشد. طراحی مد نظر باید با در نظر گرفتن بودجه شروع شود.

• برای دریافت نتیجه ی مطلوب از طراحی دکوراسیون حمام می توانید از یک فرد با تجربه و معمارداخلی و متخصص کمک بگیرید .

در ادامه ی این مقاله به معرفی ایده های جذاب در دکوراسیون حمام لوکس و جدید می پردازیم . شما می توانید با الهام گرفتن از این ایده ها یک حمام شیک ایرانی و جذاب داشته باشید.

ایده هایی برای دکوراسیون حمام ایرانی

قبل از معرفی ایده ها لازم به ذکر است که بگوییم ، شما از این ایده ها برای دکوراسیون سرویس بهداشتی نیز می توانید استفاده کنید:

1. استفاده از رنگ های روشن

در مورد حمام هایی با متراژ کوچک ، استفاده از رنگ های روشن شامل سفید و کرم بهترین انتخاب است. این رنگ ها لکه ها و کثیفی ها را به راحتی مشخص می کنند. و شما می توانید آن ها را تمیز کرده و حمامی دلباز و روشن داشته باشید.

استفاده از رنگ های روشن در حمام

در مورد حمام هایی با متراژ بزرگ ، استفاده از رنگ های تیره در کنار رنگ های روشن بسیار ایده آل خواهد بود.

2. جادوی آینه ها

از جادوی آینه ها در دکوراسیون حمام ایرانی غافل نشوید. شما با آینه می توانید فضای حمام تان را دلبازتر و صمیمی تر کنید. آینه ها با انعکاس نور ، فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهند. برای داشتن یک طراحی متفاوت می توانید ، آینه هایی با اشکال هندسی مختلف خریداری کنید.

آینه ها در دکوراسیون حمام

3. روح بخشیدن به حمام با استفاده از گیاهان

شما می توانید از گیاهان آپارتمانی برای فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی‌ها استفاده کنید. این گیاهان مقاومت بالایی دارند. و در برابر رطوبت از بین نمی روند و می توانند جلوه ای ویژه به حمام شما ببخشند. با کمک این گیاهان می توان روح تازه ای به دکوراسیون حمام ایرانی بخشید و این محیط را به یک محیط پراز انرژی تبدیل کرد. محیطی که می تواند خستگی بعد از یک روز پرکار را از جان شما به در کند.

گیاهان در دکوراسیون حمام

4. نورگیر مناسب

عده ای براین باورند که محیط حمام نیازی به نورگیر طبیعی ندارد. دید به فضای داخلی حمام در ایران می تواند مشکل آفرین باشد. اما این تصور کاملا اشتباه می باشد. چرا که حمام نیز نیاز به نور طبیعی و تهویه مناسب دارد. شما می توانید برای حمام خود یک نورگیر کوچک طراحی کنید.

نورگیر در دکوراسیون حمام

5. طراحی قفسه و کمد برای حمام

نیاز به قفسه، طاقچه یا کمد در دکوراسیون حمام ایرانی برای قرار دادن وسایل مورد نیاز حمام کاملا مشهود است. این قفسه ها ، متناسب با فضای موجود در ابعاد و طرح های مختلفی ساخته و تولید می شوند . شما با کمک این قفسه ها می توانید یک حمام لوکس و شیک داشته باشید.

کمد حمام
در مورد حمام هایی با متراژ و ابعاد کوچک ، بهتر است از قفسه‌ها و طاقچه‌های توکار طراحی شود.

6. انتخاب بهترین کاشی

یک نکته ی مهم در طراحی دکوراسیون حمام ؛ انتخاب کاشی ها می باشد. در مورد حمام هایی با ابعاد کوچک بهتر است کاشی هایی با ابعاد بزرگ و طرحدار انتخاب شود.

کاشی کاری در حمام
و در مورد دکوراسیون حمام ایرانی با ابعاد بزرگ ، کاشی‌های طرحدار با ابعاد استاندارد مناسب خواهند بود. نصب این کاشی ها در دیوار پشت وان یا فضای دیگری آنجا را به یک نکته کانونی تبدیل می کند.

7. محل قرارگیری مبلمان حمام

نکته ی مهم دیگر در دکوراسیون حمام توجه به محل قرار گرفتن مبلمان می باشد. برای این کار قبل از شروع به طراحی محل قرارگیری مبلمان را مشخص کنید و با توجه به نیاز و متراژ فضا آن را در جای خود قرار دهید. با انجام این کار می توان حمام را در سریع تر زمان ممکن طراحی کرد.

8. استفاده از وان در دکوراسیون حمام ایرانی

یکی از مهم ترین لوازم در دکوراسیون حمام وان می باشد. وان نشان دهنده ی هویت یک حمام دارد. اگر ابعاد حمام شما بزرگ باشد و قابلیت استفاده از وان در آنجا وجود داشته باشد. حتما این کار را انجام دهید. وان ها به حمام شما هویت می بخشند و می توانند نقطه کانونی حمام شما باشند.

وان حمام

9. استفاده از تابلو برای تزیین حمام

در صورتی که حمام شما دیوارهای ساده ای داشته باشد و شما بخواهید آن را تزیین کنید. می توانید از تابلو استفاده کنید. تابلوها هزینه ی کمی دارند و در عین حال می توانند فضای حمام شما را به بهترین شکل ممکن تبدیل کنند.

تابلو برای تزیین حمام

10. استفاده از در شیشه ای برای جداسازی فضای دوش

در صورتی که شما در دکوراسیون حمام ایرانی نمی توانید از وان استفاده کنید یا ابعاد حمام شما کوچک است .می توانید از درهای شیشه ای استفاده کنید. با این کار می توانید محدوده دوش و شستشو فضای حمام جدا کنید و حمام را از حالت کوچک و دلگیر بودن خارج کنید.

در شیشه ای در دکوراسیون حمام

 سخن پایانی

ایده ها و نکاتی که در این مقاله اشاره کردیم ، قابل استفاده برای تمامی حمام ها و سرویس های بهداشتی هستند. شما می توانید متناسب با ابعاد حمام و بودجه ی خود بهترین مورد را انتخاب کنید.
برای داشتن یک حمام لوکس و جدید باید به فکر کفپوش ، کاشی یا تزیین دیوار دستشویی ایرانی باشید. شاید در نظر دکوراسیون حمام ایرانی چندان اهمیت نداشته باشد. اما این فضا نیازمند آرامش می باشد. از این رو نباید دکوراسیون داخلی و طراحی آن را پیش پا افتاده فرض کرد. در دکوراسیون این فضا باید ایده ها و نکات خلاقانه ای را اجرا کرد.