طرحینه

دکوراسیون سوپرمارکت در تهران ✔️ [ ایده هایی برای دکوراسیون سوپر مارکت 2021 ]

دکوراسیون سوپرمارکت در تهران ، دکوراسیون سوپر مارکت مدرن :
بدون شک همه ی ما برای خرید مایحتاج زندگی خود بارها به سوپرمارکت می رویم. در اینجا می خواهم سوالی از شما بپرسم . آیا طراحی داخلی سوپرمارکت ، تاثیری در میزان خرید شما دارد یا خیر؟

دکوراسیون سوپرمارکت

برخی از افراد بر این باورند که ؛ سوپرمارکت نیازی به طراحی دکوراسیون ندارد. باید بگویم که ؛ دیزاین داخلی سوپرمارکت ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

چیدمان یک سوپر مارکت تاثیر زیادی در جذب مشتری و افزایش درآمد دارد. اهمیت دیزاین سوپرمارکت ، در مورد مغازه های کوچک دوچندان می شود.

دکوراسیون سوپرمارکت

طراحی دکوراسیون سوپرمارکت ، بسیار حساس می باشد. استفاده از ایده های کاربردی و مدرن در دیزاین داخلی سوپرمارکت بسیار موثر خواهد بود. در ادامه این مقاله توجه شما را به دکوراسیون داخلی هایپرمارکت ها و سوپرمارکت ها جلب می کنم.

چیدمان سوپرمارکت

همانگونه ک قبلا نیز اشاره کردیم ، دکوراسیون مغازه و نحوه چیدمان آن تاثیر فوق العاده ای در رونق کسب وکار دارد.

در واقع یک چیدمان شیک ، تنوع رنگی در اجناس ، بسته بندی مدرن و نورپردازی مناسب تاثیر زیادی در جلب رضایت مشتری و افزایش خرید خواهد داشت.

با استفاده از یک استراتژی مناسب و رعایت اصول و قوانین طراحی دکوراسیون داخلی می توانید ، به یک تاجر موفق تبدیل شوید.

طراحی و اجرای دکوراسیون سوپرمارکت

سوپرمارکت ها جزو پرتردد ترین مغازه ها به شمار می روند. دکوراسیون این فروشگاه ها باید به گونه ای باشد که مشتریان بیشتری را جذب کند.
دکوراسیون داخلی سوپرمارکت ها وابسته به متراژ آن می باشد.

دکوراسیون سقف ، انتخاب مسیرهای حرکت ، تزئینات ، همه و همه به متراژ فضا بستگی دارند.

اولین قدم برای موفقیت در کسب و کار ، توجه به دکوراسیون ویترین مغازه می باشد. ویترین مغازه باید به گونه ای طراحی شده باشد که مشتری را به داخل مغازه جذب کند.

ایده های جالب در مورد طراحی داخلی سوپرمارکت ها

در مرحله اول از طراحی دکوراسیون سوپرمارکت ، یک طرح اولیه ای را رسم کنید. سپس به صورت مرحله ای کار خود را پیش ببرید.

دکوراسیون سوپرمارکت

• چیدمان اجناس

چیدمان اجناس جزو مهم ترین مراحل در دیزاین داخلی مغازه می باشد. با کمک پارتیشن مغازه می توان ، سوپرمارکت را قفسه بندی کرد و هر کدام از کالاها و اجناس را در محل مشخصی قرار داد.

از آنجایی که شیر و نان جزو نیازهای روزانه مشتریان می باشد . بهتر است این مواد را در انتهای فروشگاه قرار داد. تا مشتری از میان اجناس دیگر و راهرو عبور کند. با این کار مشتری با اجناسی که فروش بیشتری ندارند ، رو به رو می شود و احتمال خرید بالا می رود.

• توجه به دکوراسیون سمت راست مغازه

در دکوراسیون سوپرمارکت و مغازه های دیگر ، توجه به دکوراسیون سمت راست مغازه بسیار حائز اهمیت می باشد . چرا که 90 درصد مشتریان به محض ورود به مغازه به سمت راست نگاه می کنند. از این رو بهتر است اجناس ویژه و جذاب را در سمت راست بچینید.

• دکوراسیون سمت چپ مغازه

اجناس گران قیمت را در قفسه های سمت چپ مغازه بچینید. چرا که مشتریان به این بخش نگاه طولانی تری دارند. کالاهای گران قیمت را در معرض دید مشتری بچینید و برعکس کالاهای ارزان را در قفسه های پایین تر قرار دهید.

• توجه به مرتبط بودن کالاها

یکی از نکات حائز اهمیت در دکوراسیون سوپرمارکت این است که ؛ کالاهای مرتبط با هم را در نزدیکی یکدیگر بچینید . از قرار دادن اجناس نامربوط در یک قفسه جدا خودداری کنید. چیدمان درست و اصولی ، مشتری را در پیدا کردن راحت اجناس کمک می کند.

مشتریان به ترکیب رنگ ، تنوع اجناس ، فضاسازی و زیبایی توجه بیشتری دارند. یک ترکیب رنگ مناسب می تواند اشتیاق مشتری را برای خرید بیشتر کند.

• استفاده از قفسه های شیک و مدرن

قفسه های زیبا و مدرن یا سنتی می توانند دکوراسیون مغازه شما را متحول کنند. پس از اهمیت این نکته غافل نشوید.

• نورپردازی

یکی دیگر از نکات مهم در دکوراسیون سوپرمارکت ، توجه به نورپردازی و وجود نورکافی در فضای سوپرمارکت و فروشگاه می باشد. استفاده از لامپ های رنگارنگ ، زیبایی قفسه و چیدمان آن را دوچندان کند.

• نظم و نظافت مغازه

نظم و نظافت کلی فروشگاه ، در دید مشتری بسیار تاثیرگذار می باشد. نظافت بر آرامش روحی و زیبایی محیط تاثیر مستقیمی دارد. اجناس فروشگاه باید تمیز ، مرتب و خالی از گرد و غبار باشند. تاحد امکان قفسه خالی و تمیز نشده وجود نداشته باشد.

• استفاده از علائم و نشانه ها

استفاده از علائم و نشانه ها در دکوراسیون سوپرمارکت به درک بهتر و صحیح مشتری در هنگام خرید و رفت و آمد از جلوی قفسه ها کمک می کند.

نام و مشخصه های محصول را در معرض دید مشتری قرار دهید. با این کار مشتری می تواند ارتباط بهتر و سریع تری با محصول برقرار کند و همین موضوع احتمال خرید را افزایش می دهد.

• ارتفاع قفسه ها

ارتفاع استانداردی که همه با راحتی می توانند آن را ببینند. حدود 120 تا 180 سانتی متر می باشد. این ارتفاع در واقع ارتفاع چشم و گردش ساده آن می باشد. این بخش از شعاع دید بهترین قسمت برای قرار دادن کالاهای هدف و اساسی می باشد.

بهتر است این بخش را به کالاهای اختصاصی و کمتر دیده شده اختصاص دهید.

• طراحی محیطی شاد و جذاب

محیط داخلی فروشگاه ، باید از نظر روحی به گونه ای طراحی شود که در شادابی و صمیمی بودن فضا ، تاثیر مثبتی داشته باشد. به کارگیری گرافیک تاثیر زیادی در میزان فروش خواهد داشت.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد دکوراسیون سوپرمارکت صحبت کردیم. و ایده هایی را در این رابطه ارائه دادیم. امیدواریم که مطالب ارائه شده در این مقاله ، بتواند شما را بهبود چیدمان فضای کاربری فروشگاه ، نحوه طراحی

دکوراسیون ، و جذب مشتریان بیشتر یاری کند.
لازم به ذکر است که بگوییم دیزاین داخلی سوپرمارکت یک کار تخصصی می باشد و باید توسط طراحان متخصص در این حوزه انجام شود.

برای انجام این کار می توانید از یک شرکت طراحی دکوراسیون کمک بگیرید. کارشناسان این شرکت ها آماده ی ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با یکی از شرکت های معتبر در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون تماس بگیرید.