طرحینه

طراحی داخلی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی باید به گونه ای طراحی شود که فرد با حضور در آن مکان استرس نگیرد. و محیطی آرام بخش باشد. در این مقاله نکاتی برای طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی ارائه می دهیم.

دکوراسیون مطب دندانپزشکی | دکوراسیون مطب دندانپزشکی کودکان : 

همه ی ما حداقل یک بار در طول زندگی خود به مطب دندانپزشکی مراجعه کرده ایم. حضور در این مکان برای همه نوعی استرس را به همراه دارد. اما با طراحی یک دکوراسیون ایده آل و اصولی می توان استرس حضور در این مکان را به حداقل رساند.

قبلا در مورد طراحی دکوراسیون مطب پزشکی صحبت کردیم. طراحی دکوراسیون مطب پزشکی و دندانپزشکی نیاز به توجه بیشتری دارد. با صرف هزینه های کم می توان دکوراسیون این فضا را به بهترین شکل ممکن طراحی کرد. دکوراسیون این بخش باید به گونه ای باشد که ؛ پاسخگوی نیازهای مراجعین باشد.

لازمه ی طراحی ایده آل برای دکوراسیون مطب دندانپزشکی ، آشنایی با یکسری اصول و ضوابط می باشد. در صورتی که به دنبال طراحی دکوراسیون این مطب هستید ، در ادامه با ما همراه باشید.

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

دیزاین داخلی مطب دندانپزشکی

دکوراسیون اتاق انتظار مطب یکی از بخش های مهم در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی می باشد. با استفاده از عناصری از قبیل : نور طبیعی (پنجره)، نور مصنوعی، تابلو هنری، چوب و طراحی سقف می توان دکوراسیون این بخش را به بهترین شکل ممکن طراحی کرد.استفاده از این عناصر در کنار یکدیگر باعث می شود ، استرس مراجعین کاهش یابد. در ادامه یکسری تصاویر در مورد دیزاین مطب پزشکی ارائه می دهیم.

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

نکات مهم در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

فاکتورهای مختلفی در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی موثر می باشند ، از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

1. رنگ

رنگ یکی از مهم ترین فاکتورها در طراحی دکوراسیون می باشد. استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی بسیار متداول می باشد. ترکیب رنگ سفید و زرد می تواند یک تعادل بسیار خوبی ایجاد کند.

رنگ در مطب دندانپزشکی
استفاده از لکه های رنگی در فضا می تواند دکوراسیون مطب را متحول کند.

رنگ در مطب دندانپزشکی

2. گل و گیاهان

استفاده از گیاهان و گل های آپارتمانی جلوه ی ویژه ای به محیط مطب می بخشد. و باعث می شود ، انرژی محیط دوچندان شود.

استفاده از گیاهان در مطب دندانپزشکی

3. استفاده بهینه از فضا

یکی از مهم ترین فاکتورها در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده بهینه از فضا می باشد. با استفاده از کابینت مطب می توان از فضای موجود استفاده ی بهینه تری داشت.

4. تابلو

در دکوراسیون مطب دندانپزشکی می توانید از تابلوهای افراد با چهره های شاد و خندان استفاده کنید. چهره هایی که دندان هایشان را به رخ می کشند و نشان دهنده رضایت مراجعین به این مطب می باشد.

تابلوی مطب دندانپزشکی

5. قفسه ها و اکسسوری ها

قفسه ها و اکسسوری ها محل مناسبی برای نمایش محصولات می باشند.

قفسه ها و اکسسوری ها در مطب دندانپزشکی

6. پارتیشن ها

در صورتی که فضای مطب کوچک باشد. با استفاده از پارتیشن اداری می توانید بخش های مختلف را از هم جدا کنید.

پارتیشن در مطب دندانپزشکی

7. وسایل تزئینی

با استفاده از وسایل تزئینی می توانید دکوراسیون شیک داشته باشید و در کاربر حس رضایت ایجاد کنید. چراکه تزئینات تاثیر زیادی در روحیه بیماران دارد.

وسایل تزئینی در مطب دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی کودکان

اکثر کودکام از مراجعه به مطب دندانپزشکی واهمه دارند. از این رو دکوراسیون این مطب باید به گونه ای باشد که کودکان احساس راحتی داشته باشند. در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی کودک می توان از طرح های کارتونی و استیکرها استفاده کرد. تا بتوان با کودک ارتباط موثری برقرار کرد.

مطب دندانپزشکی کودکان
علاوه بر آن با استفاده از رنگ های روشن می توان دکوراسیون مطب را زیر و رو کرد. و محیطی شاد برای کودکان طراحی کرد.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد دیزاین داخلی مطب دندانپزشکی توضیحاتی ارائه دادیم. لازم به ذکر است که بگوییم طراحی چنین دکوراسیونی نیاز به دقت و مهارت خاص دارد و توسط افراد متخصص در این حوزه انجام می شود. برای این کار می توانید از شرکت طرحینه کمک بگیرید.
این شرکت با در اختیار داشتن نیروهای متخصص شما در طراحی بهترین دکوراسیون یاری می کند.