طرحینه

دکوراسیون مغازه پوشاک 2021 ⚡ [ ایده هایی برای دکوراسیون مغازه پوشاک ]

دکوراسیون مغازه پوشاک 2021 ، ایده هایی برای دکوراسیون مغازه پوشاک : در حال حاضر به دلیل تمایل به مد و مدگرایی و اهمیت بیشتر افراد به پوشش ، فروشگاه ها و مغازه های لباس جزو شلوغ ترین فروشگاه ها می باشند. این موضوع زمینه رقابت را برای صاحبان این مغازه ها داغ کرده است.

دکوراسیون مغازه پوشاک

همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم ، دکوراسیون مغازه تاثیر فوق العاده ای در جذب مشتری خواهد داشت. در واقع اولین چیزی که می تواند نظر یک مشتری را جلب کند. دکوراسیون فروشگاه یا بوتیک یا مغازه مربوطه می باشد.

دکوراسیون پوشاک مغازه

در ادامه این مقاله قصد داریم ، ایده هایی را برای طراحی دکوراسیون فروشگاه های پوشاک به شما معرفی کنیم. خواندن ادامه این مقاله خالی از لطف نخواهد بود. پس با ما همراه باشید.

اهمیت طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک

دیزاین مغازه ، در جذب مشتری و افزایش فروش تاثیر به سزایی دارد. پس طراحی دکوراسیون نیز به اندازه کیفیت و قیمت لباس ها اهمیت دارد.

دکوراسیون مغازه پوشاک

با یک دکوراسیون ایده آل می توانید ، فضایی بی نظیر در مغازه داشته باشید. با انجام این کار ، حتی افرادی که قصد خرید ندارند ، جذب فروشگاه شما می شوند.

دیزاین یک فروشگاه یا مغازه لباس باید به گونه ای باشد که همه اجناس در معرض دید باشند. تا مشتری به راحتی بتواند آن را انتخاب کند.

نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون فروشگاه لباس

چیدمان لباس ها باید به گونه ای باشد که مشتری احساس کند ، که به آن نیاز دارد. در دکوراسیون مغازه پوشاک ، علاوه بر چیدمان ، نورپردازی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

با یک نورپردازی خوب ، هم لباس ها زیبا به نظر می رسند ، هم ویترین مغازه و پوشاک عالی به نظر خواهد رسید.

دکوراسیون پوشاک مغازه

اهمیت نورپردازی در دکوراسیون فروشگاه

اولین چیزی که می تواند مشتری را به داخل مغازه جذب کند ، اجناس ، چیدمان آن و نورپردازی ویترین می باشد. پس همیشه به ویترین بیشتر توجه کنید. بعد از مدتی و به طور منظم ویترین خود را تغییر دهید.

بهترین و زیباترین اجناس را در ویترین بچینید. و به آراستگی آن اهمیت دهید.

نکته : در مغازه های کوچک ، با استفاده از نورپردازی روشن ، می توانید آن را بزرگ تر جلوه دهید.

اهمیت طراحی ویترین در دکوراسیون مغازه پوشاک

همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم ، طراحی ویترین مغازه از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. مهم ترین نکته در افزایش تعداد مشتریان ، حساسیت و خلاقیت می باشد.

لباس ها را به گونه ای بچینید ، که مشتری احساس کند ، نیازشدید به خرید دارد و جذب شود.

یک ایده جالب در دکوراسیون ویترین ؛ شبیه سازی ویترین و طراحی ایده آل آن می باشد.

اهمیت استفاده از کفپوش در طراحی داخلی فروشگاه لباس یا بوتیک

با استفاده از کفپوش ها می توان فروشگاه ها را از نظر زیبایی قدرتمند کرد. و هم مشتری به راحتی می تواند، در مغازه شما راه برود.

استفاده از کفپوش در دکوراسیون مغازه پوشاک ، زمانی که مغازه در رابطه با فروش کفش باشد ، اهمیت این موضوع دوچندان می شود. وقتی مشتری کفش را می پوشد و روی کفپوش راه می رود زیبایی کفش یشتر جلوه می دهد.

اهمیت چیدمان اجناس و کالاها در دکوراسیون فروشگاه

شما باید کالاهای موجود در مغازه را طبقه بندی کنید و آن ها را در قفسه های جداگانه جای دهید. به عنوان مثال شلوار و لباس نباید در یک قفسه باشد.

برای قفسه بندی می توانید از پارتیشن مغازه استفاده کنید. با مشخص کردن یک مکان برای هر لباس ، زیبایی و آراستگی مغازه دو چندان می شود. و مشتری و خود شما دچار سردرگمی نخواهید شد.

بهره گیری از عنصر رنگبندی در دکوراسیون مغازه فروشگاه

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در دکوراسیون فروشگاه ها و مراکز خرید ، توجه به عنصر رنگبندی می باشد. رنگبندی در قابل نورخوشید جلوه ی بیشتری خواهد داشت.دکوراسیون مغازه پوشاک باید به گونه ای باشد که بتواند اعتماد مشتری را جلب کند.

ایده هایی در طراحی داخلی مغازه ها و فروشگاه ها

با بهره گیری از ایده های زیر می توانید بک دکوراسیون ایده آل طراحی کنید.
دکوراسیون مغازه پوشاک

• مغازه را خلوت کنید .

سعی کنید تا حد امکان ، از شلوغی فضا پرهیز کنید. مشتریان نسبت به مغازه شلوغ ، اصلا احساس خوبی نخواهند داشت. شلوغی مغازه آن را کوچک تر نشان می دهد. پس تا حد امکان باید مغازه را خلوت کرد.

• در نظر گرفتن محلی برای استراحت و نشستن

یک ایده ی جالب در دکوراسیون مغازه پوشاک در نظر داشتن محلی برای استراحت می باشد. برای این کار می توانید صندلی ها را در یک بخش از مغازه بچینید . مشتریان با نشستن هم می توانند استراحت کنند و هم کالاها را ببینند و نسبت به خرید تصمیم گیری کنند.

در واقع با انجام این کار مدت زمان حضور مشتری در مغازه زیاد می شود و همین موضوع نکته ی مثبتی در جهت افزایش احتمال خرید می باشد.

• توجه به گروه سنی مشتریان

به عنوان مثال در نورپردازی حتما گروه سنی مشتری را در نظر بگیرید. مثلا در فروشگاه لباس بچه گانه نباید از نورپردازی تیره استفاده کرد.

این موضوع در مورد دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه برعکس می باشد. برای لباس مردانه از نورپردازی تیره و کلاسیک می توانید استفاده کنید.

استفاده از این سبک نورپردازی برای لباس های مجلسی ، رسمی و اسپرت مناسب می باشد.

در فروشگاه لباس زنانه از رنگ و نورپردازی استفاده کنید تا بزرگ تر به نظر برسد.

• اجناس خرده ریز و مربوطه را در کنار هم بچینید.

با چیدن اجناس مربوطه می توانید میزان فروش را بالا ببرید. به عنوان مثال فردی که قصد خرید کفش را دارد .ممکن است بخواهد دمپائی طبی یا جوراب نیز بخرد .

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم در مورد دکوراسیون فروشگاه ، دکوراسیون مغازه پوشاک صحبت کنیم. گفتیم که مهمترین بخش طراحی داخلی یک مغازه ، ویترین آن می باشد. با یک طراحی ایده آل می توانید مشتریان بیشتری را به داخل مغازه جذب کنید.

در اینجا ایده هایی را برای راهنمایی بیشتر ارائه داده ایم. با بهره گیری از این ایده ها می توانید دکوراسیون ایده آل داشته باشید.

اجرای دکوراسیون یک کار تخصصی می باشد و باید توسط افراد متخصص انجام شود ، برای این کار می توانید از یک شرکت طراحی دکوراسیون کمک بگیرید.