طرحینه

11 ایده کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری 

11 ایده کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری : پذیرایی یکی از مهم ترین بخش های هر منزل است که بانوان به دکوراسیون آن اهمیت خاصی می دهند. دکوراسیون این بخش از منزل نشان دهنده ی سلیقه ی بانوی منزل است و در هنگام ورود به منزل نظر افراد را به خود جلب می کند. با انجام یکسری اقدامات اولیه می توان فضای این بخش از منزل را متحول کرد.

قطعا استفاده از کاغذ دیواری یکی از ساده ترین اقداماتی که می توان به کمک آن دکوراسیون پذیرایی جلوه ی ویژه ای بخشید و آن را زیباتر و جذاب تر کرد. در ادامه به معرفی ایده های کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری می پردازیم، با ما همراه شوید.دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری

1- استفاده از کاغذ دیواری در کنار هنر قاب یا مجسمه سازی در پذیرایی

استفاده از هنر قاب یا مجسمه سازی در کنار کاغذ دیواری می تواند جلوه و زیبایی خاصی به فضای پذیرایی ببخشد. اگر کاغذ دیواری پذیرایی شما طرح شلوغی داشته باشد، بهتر است از آثار هنری استفاده نکنید، اما طرح یکنواخت کاغذ دیواری بعد از مدتی کسل کننده می شود. استفاده از آثار هنری قاب دار، تکه های مجسمه سازی و دیوار آویزها می تواند زیبایی کاغذ دیواری را دو چندان کنند.

با استفاده از تصاویر قاب شده، پوسته ها یا آثار هنری می توان نقطه ی کانونی جدیدی را روی دیوار ایجاد کرد. یکی از ایده های کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری این است که رنگ و سبک قاب های هنری باید با فضای کلی اتاق و کاغذ دیواری هماهنگ باشند. علاوه برآن سبک کاغذ دیواری باید با قاب های روی دیوار، طرح های هنری و فضای داخلی پذیرایی هماهنگ باشد.

2- استفاده از کاغذ دیواری متناسب با سبک و طرح پذیرایی

استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری ساده و بافت دار هرکدام به نوبه ی خود می توانند دکوراسیون هال و پذیرایی را تغییر دهند. کاغذ دیواری بایستی متناسب با سبک کلی اتاق باشد. با استفاده از کاغذ دیواری های براق در آشپزخانه می توان نور را در این فضا منعکس کرد و فضا را بزرگ تر از اندازه جلوه داد. استفاده از این روش به عنوان یکی از ایده های کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری در دیوارهای مخالف به دلیل بازتاب طرح های روی دیوار جذاب تر خواهد بود.

3- استفاده از طرح هایی با مقیاس بزرگ روی کاغذ دیواری پذیرایی

استفاده از یک کاغذ دیواری با طرح و نقاشی بزرگ در اتاق ساده بیش از اندازه به چشم می خورد. به جای آن می توان از یک کاغذ دیواری با طراحی داخلی سیاه و سفید در فضای مینیمالیستی استفاده کرد.

4- استفاده از کاغذ دیواری پارچه ای درپذیرایی

با استفاده از یک دیوارپوش پارچه ای می توان نمای دلخواه و زیبایی روی دیوار طراحی کرد. با استفاده از پارچه می توان رنگ و نقش و احساس نرمی را به دیوار پذیرایی افزود و این در واقع یکی از ایده های کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری می باشد. این کاغذ دیواری ها از نظر کیفیت در سطح بالایی هستند. نصب این نوع کاغذ دیواری کمی دشوار است و نیاز به تخصص دارد، از این رو باید با احتیاط نصب شود.

5- استفاده از دیوار آویز روی کاغذ دیواری پذیرایی

روی کاغذ دیواری پذیرایی می توان مجموعه ای از دیوار آویزها یا آثار هنری را به کار برد. در صورتی که کاغذ دیواری شما رنگ تندی داشته باشد یا دارای طرح پر زرق و برق باشد، می توانید از قاب عکس های ساده و منسجم استفاده کنید. همچنین شما می توانید با ترکیب آثار هنری آرایه ای از تغییرات زیبا را به وجود آورید. با استفاده از آویزهای دیوار تا نزدیک سقف می توانید فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان دهید. این یکی از ایده های کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری است که در مورد دکوراسیون پذیرایی کوچک بسیار کاربردی است.

6- استفاده از رنگ های چشمگیر در کاغذ دیواری پذیرایی

یکی از ایده های کاربردی در کاغذ دیواری پذیرایی این است که به طرح روی کاغذ دیواری نیز توجه کنید. شما می توانید از کاغذ دیواری با رنگ های روشن و پر رنگ برای برجسته سازی دیوار استفاده کنید. علاوه بر آن شما می توانید سقف را نیز کاغذ دیواری کنید. این ایده ها در دکوراسیون فضاهای کوچک بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

7- استفاده از کاغذ دیواری با طرح منظره ی خاص در پذیرایی و هال

یکی از از ایده های کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری این است که با استفاده از کاغذ دیواری با طرح منظره ی خاص می توان یک نقطه ی کانونی در پذیرایی ایجاد کرد. با استفاده از طرح منظره روی کاغذ دیواری شما احساس آرامش بیشتری خواهید داشت، خواه این طرح روی دیوار به صورت دستی کشیده شود و یا خواه به صورت دیوارپوش مورد استفاده قرار گرفته باشد.

8- استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی در دکوراسیون پذیرایی

از آنجایی که استفاده از سنگ یا چوب طبیعی به عنوان عنصر دکوراتیو روی دیوار هزینه زیادی دارد، می توانید با استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی با صرف هزینه ای اندک زیبایی را به دکوراسیون پذیرایی به ارمغان بیاورید. برای این کار کاغذ دیواری طرح چوب یا سنگ را می توانید انتخاب کنید.

9- استفاده از کاغذ دیواری با رنگ روشن و خیره کننده

یکی از از ایده های کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری این است که در دکوراسیون پذیرایی کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید. استفاده از رنگ های روشن به دیوار انرژی می بخشند. بعد از نصب کاغذ دیواری به رنگ روشن می توانید با استفاده از یک وسیله ی دکوری تضاد خلق کنید.

10- تعادل در به کارگیری کاغذ دیواری

برای اینکه یک طراحی ایده آل داشته باشید، باید تعادل را در نظر بگیرید. در زمان نصب کاغذ دیواری لازم نیست که همه ی دیوار ها را با کاغذ دیواری بپوشانید. شما می توانید چند دیوار را خالی بگذارید و سپس با رنگ مکمل کاغذ دیواری آن ها را نقاشی کنید.

11- استفاده از طرح های متنوع روی کاغذ دیواری

یکی از مهم ترین از ایده های کاربردی برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری توجه به طرح کاغذ دیواری است. در انتخاب طرح کاغذ دیواری بایستی به سایر عناصر موجود در دکوراسیون توجه کرد. طرح کاغذ دیواری باید به گونه ای باشد که به دکوراسیون فضای پذیرایی عمق ببخشد.

سخن پایانی

کاغذ دیواری یکی از مهم ترین عناصر دکوراتیو می باشد که می تواند زیبایی دکوراسیون پذیرایی را دو چندان کند. در انتخاب کاغذ دیواری ایده های مختلفی وجود دارد و شما می توانید متناسب با سلیقه ی خود بهترین انتخاب را داشته باشید. برای خرید کاغذ دیواری باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. برای انتخاب بهترین فروشگاه کاغذ دیواری می توانید از طرحینه کمک بگیرید، طرحینه بهترین فروشگاه ها را به شما معرفی می کند.