طرحینه

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل ، نکات قابل توجه در دیزاین پذیرایی مربع شکل

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل ، نکات قابل توجه در دیزاین پذیرایی مربع شکل : یکی از اساسی ترین نکته ها درطراحی دکوراسیون داخلی ، توجه و دقت در دکوراسیون پذیرایی می باشد.

دکوراسیون پذیرایی مربع

دیزاین پذیرایی بسته به ابعاد و شکل اتاق منحصر به فرد می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد دکوراسیون پذیرایی مربع صحبت کنیم. اگر پذیرایی شما به شکل مربع می باشد. در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل

شاید شما هم به دنبال بهترین طراحی ، برای دکوراسیون پذیرایی خود باشید. لازم به ذکر است که طراحی پذیرایی مربع شکل کمی دشوار می باشد . و باید دقت زیادی در این زمینه داشته باشید. یکی از نکات قابل توجه ، در طراحی دکوراسیون داخلی این است که برای داشتن یک دکور زیبا و جذاب باید از تمام فضا استفاده بهینه داشته باشید.

نکات قابل توجه در دیزاین پذیرایی مربع شکل

طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل یک کار تخصصی می باشد و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود . برخی از نکات قابل توجه در این رابطه عبارتند از:

چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان تابع یکسری دستورالعمل ها در طراحی داخلی می باشد. با رعایت دستورالعمل های چیدمان در فضای مربع شکل می توانید بهترین دکور را طراحی کنید. هیچ محدودیتی در انتخاب مبلمان برای اتاق مربع شکل ندارید. شما می توانید هم از طرح های کلاسیک و هم از طرح های مدرن استفاده کنید. هر یک از این طرح ها زیبایی خاصی به دکوراسیون شما خواهند بخشید.

در دکوراسیون پذیرایی مربع شکل چیدمان مبلمان می تواند به صورت یک خط ممتد در کنار هم باشد و یا اینکه به صورت زاویه دار و متفاوت در کنار هم باشد. هر کدام از این چیدمان ها جذابیت و زیبایی خاص خود را دارند. در صورتی که شما توانایی چیدمان مبلمان را نداشته باشید می توانید از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

مشخص کردن نکته کانونی

در دکوراسیون پذیرایی ، توجه به نکته کانونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. معمولا تلویزیون و شومینه باید در نکته کانونی قرار بگیرد. بعد از مشخص کردن نکته کانونی باید به شیوه اصولی و دقیق مبلمان را دقیقا روبه روی آن بچینید.

انتخاب نور و رنگ

انتخاب نور و رنگ در طراحی در دکوراسیون پذیرایی مربع شکل تاثیر زیادی دارد. ترکیب رنگ ها باید به گونه ای باشد که با یکدیگر هماهنگی داشته باشد ، تا زیباتر به نظر برسد.

در صورتی که ابعاد پذیرایی شما کوچک باشد، بهتراست از رنگ های روشن استفاده کنید. رنگ های روشن فضای کوچک را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهند. مزیت دیگر رنگ های روشن این است که محیط را زیباتر و جذاب تر نشان می دهند.

نورپردازی

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل ، توجه ویژه به نورپردازی می باشد. یک نوپردازی مناسب و عالی جلوه ی بی نظیری به پذیرایی شما می بخشد. در مورد خانه هایی با پنجره زیاد می توان از نور طبیعی استفاده کرد. در صورت امکان از هیچ پوششی برای پنجره ها استفاده نکنید. و یا از پرده های با رنگ روشن استفاده کنید. در صورت نبود پنجره می توانید از نور مصنوعی استفاده کنید. نور مخفی یا لوسترهایی با نور زیاد ایده ی مناسبی هستند.

ترکیب رنگ و نور

یکی از نکات اساسی در طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع انتخاب رنگ مناسب و نور کافی می باشد. بعد از طراحی پذیرایی توجه به این دو مورد بسیار اهمیت دارد. در صورت نیاز می توانید از طراحان داخلی در این زمینه کمک بخواهید.

نتیجه گیری

طراحی دکوراسیون پذیرایی مستطیلی و مربعی شکل کار دشواری می باشد. در مقاله قبلی در مورد دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل صحبت کردیم. و در این مقاله در مورد دکوراسیون پذیرایی مربعی شکل نکاتی ارائه دادیم. امیدواریم با توجه به این نکات یک طراحی ایده آل برای پذیرایی خود داشته باشید.