طرحینه

دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل ، نکات قابل توجه در دیزاین پذیرایی مستطیل

دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل ، نکات قابل توجه در دیزاین پذیرایی مستطیل : شکل اتاق و ابعاد آن ، تاثیر مستقیمی روی طراحی دکوراسیون پذیرایی دارد. پذیرایی می تواند به شکل مستطیل یا مربع باشد.

دکوراسیون پذیرایی مستطیل

طراحی دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل و مربعی کمی دشوارتر می باشد و نیاز به دقت و حساسیت بیشتری دارد. در این مقاله در مورد دکوراسیون مستطیل شکل توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

پذیرایی مستطیل شکل ترکیب دو دیوار بلند و دو دیوار کوتاه می باشد. در طراحی پذیرایی مستطیل باید دقت و وسواسیت بیشتری به خرج داد.

هر گونه اشتباه در چیدمان ، پذیرایی شما را شبیه به یک راهرو یا فضایی عریض خواهد کرد که اصلا مورد پسند نخواهد بود.

نکته ی حائز اهمیت در دکوراسیون داخلی این است که ؛ با استفاده بهینه از فضای موجود، بتوان یک فضای مرتب طراحی کرد.

نکات قابل توجه در دیزاین پذیرایی مستطیل شکل

ممکن است ، طراحی دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل ، برای شما یک معضل باشد. و شما در دیزاین منزل خود به مشکل برخورد کنید. در اینجا یکسری نکاتی ارائه کرده ایم که می توانید یک دیزاین عالی برای پذیرایی خود داشته باشید.

• انتخاب رنگ دیوار

همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم، انتخاب رنگ تاثیر فوق العاده ای در دکوراسیون داخلی دارد. در دکوراسیون مستطیل شکل باید از رنگ های روشن استفاده کرد.

استفاده از رنگ تیره برای دیوارها ، منجر به غلبه شدن آن به محیط می شود. و فضای دلگیری ایجاد می کند.

رنگ های کرمی، سفید، بژ و یا خاکستری روشن انتخاب ایده آلی برای فضاهای مستطیل شکل می باشند. این رنگ ها با انعکاس نور در فضای اتاق آن را بزرگ تر و جذاب تر نشان می دهند.

• نور پردازی

تاثیر نور طبیعی در دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل برای روشن تر کردن و بزرگ تر نشان دادن فضا غیر قابل انکار می باشد. تا حد امکان از هیچ پوششی برای پنجره ها استفاده نکنید. تا نور در اتاق جریان داشته باشد.
با تعبیه ی چند روشنایی در اتاق ، در شب می توان نورهای مصنوعی استفاده کرد.

• تقسیم بندی فضا

در صورتی که اتاق باریک تر و کشیده تر باشد. می توانید فضای اتاق را تقسیم بندی کنید. تقسیم بندی نواحی مختلف نظیر دفتر کار، فضایی برای گپ و گفتگو فضای پذیرایی را زیباتر و شیک تر جلوه می دهد.
تقسیم بندی فضا باید برحسب نیازتان باشد. با استفاده از فرش، پارتیشن، پرده می توان فضا را به بخش های مختلفی تقسیم کرد.

• چیدمان مبلمان

یکی از فاکتورهای اساسی در دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل ، نحوه چیدمان مبلمان می باشد. شما می توانید اتاق پذیرایی را به دو بخش تقسیم کنید. در یک بخش مبلمان و در بخش دیگر میز نهارخوری بچینید.

مبلمان های ال شکل، باریک و کم حجم انتخاب ایده آلی برای فضاهای مستطیلی شکل هستند.
در پذیرایی های مستطیل شکل می توان مبلمان را روبه روی نکته کانونی نظیر تلویزیون چید.

• چیدمان عمودی

طراحی عمودی فضا ، دکوراسیون مناسبی برای فضاهای مستطیل شکل خواهد بود. پرده های سراسری از کف تا سقف، قفسه ها و کنسول های طویل بهترین انتخاب خواهد بود.

بهتر است ، تابلوهای هنری و عکس های نصب شده روی دیوار به صورت عمودی باشد. با این کار شکل مستطیلی اتاق کمتر به نظر خواهد رسید.

• چیدمان کارا، مرتب و منظم

یکی از فاکتورهای اساسی در دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل مرتب و منظم بودن فضا می باشد. اتاق های مستطیل شکل تا حدامکان باید مرتب و منظم و کارا باشند. و هیچ گونه شلوغی و درهم ریختگی نداشته باشند. از این رو بهتر است آیتم های اضافه را حذف کنید.

وسایل را در جای مناسب قرار دهید. و از قرار دادن مبلمان و وسایل اضافه خود داری کنید. مبلمان و لوازم چندمنظوره انتخاب مناسب و بهینه ای برای این فضاها می باشد.

• نرم کردن گوشه های تیز اتاق

شما می توانید از اشکال دایره ای برای گوشه ها وزوایا استفاده کنید. میزهای عسلی، آباژورها و گلدان‌ها برای این فضاها ایده آل خواهند بود.

نتیجه گیری

طراحی دکوراسیون پذیرایی مستطیل و مربعی شکل کار دشواری می باشد. ما در این مقاله در مورد دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل توضیحاتی ارائه دادیم. در مورد دکوراسیون پذیرایی مربع شکل در مقاله ای جداگانه صحبت کرده ایم.