طرحینه

دکوراسیون پذیرایی کوچک زیبا و شیک – نمونه طراحی پذیرایی کوچک ساده

دکوراسیون پذیرایی کوچک ساده و کلاسیک , طراحی داخلی پذیرایی و  حال زیبا و شیک , ایده های طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک به همراه عکس   : به دلیل گران بودن ملک و املاک ، اکثر خانه ها با متراژ کم ساخته می شوند. طراحی خانه های کوچک کاری دشوار است . ولی با استفاده از یکسری ترفند ها می توان فضایی بی نظیر و کاربردی طراحی کرد.

دکوراسیون پذیرایی کوچک

لازم به ذکر است که هزینه طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک کم تر می باشد . با رعایت یکسری اصول و نکات ، می توان این فضای کوچک را به یک فضایی خاص،شیک و مدرن تبدیل کرد.

ایده های کاربردی و خلاقانه در طراحی داخلی پذیرایی کوچک

ممکن است شما در طراحی داخلی پذیرایی کوچک منزل خود دچار سردرگمی شوید وبعد از اتمام طراحی از نتیجه کار رضایت نداشته باشید. با رعایت یکسری تکنیک های کاربردی و خلاقانه در دکوراسیون پذیرایی کوچک می توان فضایی منظم و آرام بخش طراحی کرد.

نمونه طراحی داخلی پذیرایی کوچک ساده و کلاسیک

دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک دکوراسیون پذیرایی کوچک ساده دکوراسیون پذیرایی کوچک ساده دکوراسیون پذیرایی کوچک ساده دکوراسیون پذیرایی کوچک ساده دکوراسیون پذیرایی کوچک ساده دکوراسیون پذیرایی ساده دکوراسیون پذیرایی ساده دکوراسیون پذیرایی ساده دکوراسیون پذیرایی ساده دکوراسیون پذیرایی شیک دکوراسیون پذیرایی شیک دکوراسیون پذیرایی شیک دکوراسیون پذیرایی شیک دکوراسیون پذیرایی شیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن

در طراحی داخلی پذیرایی کوچک ، می توان از انواع سبک ها استفاده کرد. بسته به طرح وسایل می توان از دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن استفاده کرد. و یک دکوراسیون لاکچری طراحی کرد.

نکاتی در طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

با رعایت یکسری نکات در دیزاین پذیرایی می توان فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان داد:

تهیه مبلمان

اولین گام برای طراحی ، تهیه وسایل مورد نیاز می باشد. مبلمان جزو اصلی ترین وسایل پذیرایی می باشد. مبلمان های کوچک، ظریف و جمع و جور برای پذیرایی با فضای کوچک ایده آل می باشند.

چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان در دکوراسیون پذیرایی کوچک از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بهترین مکان برای چیدن مبلمان روبروی نکته کانونی می باشد. مکان تلویزیون و شومینه به عنوان نکته کانونی در نظر گرفته می شود.
برای چیدمان فضای کوچک بهتر است از وسایل کاربردی استفاده کرد.

استفاده از رنگ های روشن و سفید

یکی از فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ های سفید و روشن می باشد. رنگ سفید در دیزاین پذیرایی کوچک ایده مناسبی می باشد. این رنگ ها فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهند.

میز تلویزیون

در صورت کوچک بودن فضای سالن پذیرایی می توان از میز تلویزیون دیواری استفاده کرد و تلویزیون را روی دیوار نصب کرد.
با نصب شلف دیواری تلویزیون در یک فضای مناسب و چیدن وسایل تزئینی در داخل قفسه ها می توان جلوه ی خاصی به پذیرایی بخشید.

استفاده بهینه از فضا

برای جلوگیری از شلوغی ، باید از فضا استفاده بهینه کرد. شلف دیواری و یا قفسه دیواری بهترین مکان برای چیدن وسایل دکوری و تزیینی در فضای پذیرایی می باشد.

نصب پرده ها

پرده ها یکی از المان های مهم در دکوراسیون پذیرایی کوچک هستند. برای بزرگ تر به نظر رسیدن فضای کوچک پذیرایی می توان از پرده های حریر یا توری ساده استفاده کرد و به صورت سراسری نصب کرد.

قاب عکس و تابلوهای هنری

استفاده از قاب عکس برای تزیین سالن پذیرایی بسیار ایده آل می باشد. می توان تابلوهای هنری و یا قاب عکس های افقی را روی دیوار پذیرایی نصب کرد. نصب افقی باعث می شود. حرکت چشم به صورت افقی باشد و فضا گسترده تر و بزرگ تر به نظر برسد.

جادوی آینه ها

تاثیر آینه ها برای بزرگ تر جلوه دادن فضاهای کوچک غیر قابل انکار می باشد. می توان آینه را در قسمتی از دیوار پذیرایی نصب کرد. آینه ها با انعکاس نور فضای اتاق را روشن تر و در نتیجه بزرگ تر نشان می دهند.

تاثیر نورپردازی در دکوراسیون پذیرایی کوچک

تاثیر نورپردازی در دیزاین پذیرایی کوچک غیرقابل انکار می باشد. تا حد امکان از نور طبیعی در سالن پذیرایی استفاده کنید.
نورپردازی مصنوعی باید به گونه ای باشد که فضای پذیرایی را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان دهد.
ترکیب نورهای سفید و آفتابی یک ایده ی مناسب برای طراحی نورپردازی سالن پذیرایی کوچک می باشد. با این ترکیب نور فضای پذیرایی دلبازتر و روشن تر می شود.

نتیجه گیری

در این مقاله ایده های برای طرحی دکوراسیون پذیرایی کوچک ارائه کردیم. با بهره گیری از این ایده ها می توانید یک دیزاین شیک و ایده آل برای فضای کوچک پذیرایی داشته باشید.