طرحینه

آشنایی با تنوع رنگ بندی درب ضد سرقت 0 تا 100

رنگ بندی درب ضد سرقت ، رنگ آمیزی درب ضد سرقت ، درب ضد سرقت سفید یا قهوه ای؟ ، بهترین رنگ درب ضد سرقت، انواع رنگ بندی درب ضد سرقت ، درب ضد سرقت دو رنگ: رنگ بندی درب های ضد سرقت در بازار آن چنان که مورد انتظار است تنوع زیادی ندارد و انواع درب های ضد سرقت در بازار وجود دارند که معمولا در رنگ های محدودی می باشند اما می توان درب های ضد سرقت را به طور دلخواه رنگ آمیزی نمود.

یک نکته مهم در انتخاب درب ضد سرقت این است که حتما باید با فضای داخل منزل وهم فضای بیرون از منزل تناسب داشته باشد. این موضوع به قدری مهم است که باعث می شود بیشتر مشتریان در مورد رنگ بندی درب ضد سرقت موجود در بازار دچار شک و تردید نشوند و بتوانند به راحتی رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایند.

انواع رنگ بندی درب ضد سرقت

انواع درب های ضد سرقتی که در بازار وجود دارد عبارتند از: درب ضد سرقت ترک ، درب ضد سرقت ایرانی و درب ضد سرقت چینی. در کل می توان گفت که رنگ بندی موجود در بازار برای همه این درب ها از دو رنگ سفید و قهوه ای شامل دو رنگ سفید و قهوه ای می باشد.

رنگ بندی درب ضد سرقت

1- درب ضد سرقت قهوه ای

می توان گفت که یکی از پرفروش ترین انواع درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران رنگ قهوه ای می باشد. درب ضد سرقت قهوه ای از طیف رنگ های بسیار متنوعی تشکیل شده است، با توجه به هم خوانی داشتن با انواع دکوراسیون منازل مورد انتخاب بسیاری از مشتریان بوده است.

یکی دیگر از مزایایی که این رنگ از درب های ضد سرقت دارند این است که آلودگی که در فضای بیرون به وجود می آید بر روی آن زیاد مشخص نمی شود. بنابراین این گونه از درب ها برای فضاهایی که رفت وآمد و یا گرد وخاک در آن زیاد است بهترین گزینه می باشد.

2- درب ضد سرقت سفید

درب ضد سرقت سفید بالاترین فروش را در بازار بعد از درب ضد سرقت قهوه ای دارد؛ این رنگ مخصوصا در مورد مبلمان مدرن بسیار هم خوانی دارد، اما یک مشکل مهمی که این درب ها دارند این است که در طولانی مدت احتمال کثیف شدن در مورد آن ها وجود دارد.

برای ساختن درب های ضد سرقت سفید، یک ورق فولادی ضخیم را مورد استفاده قرار می دهند که همین امر باعث می شود این درب ها به عنوان عایق صوت و گرما عمل نمایند.

درب ضد سرقت سفید طلایی از جمله درب های ضد سرقت سفید است که معمولا برجستگی و یا فرو رفتگی در روی آن به رنگ طلایی بوده و رنگ زمینه درب سفید رنگ است.

3- درب ضد سرقت دو رنگ

برخی از درب های ضد سرقت دارای رنگ ترکیبی از این دو رنگ هستند. به این شکل که یک بخش از در به رنگ سفید بوده وبخش دیگر به رنگ قهوه ای می باشد. این رنگ از درب ضد سرقت از تنوع بسیار بالایی برخوردار است ومی تواند انتخاب بسیار مناسبی برای منازل و فضاهای دیگر باشد.

رنگ بندی فلز درب های ضد سرقت

بخش فلزی درب های ضد سرقت یعنی همان جایی که دورتا دور لنگه در است، باید به گونه ای باشد تا در موقع باز و بسته نمودن در و یا ضربه های احتمالی دچار آسیب نشود. به همین دلیل است که فلز درب های ضد سرقت فلزی را با رنگ های پودری الکترواستاتیکی رنگ می نمایند و به همین دلیل از مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و هوازدگی برخوردارند.

بهتر است رنگ فلز درب ضد سرقت به رنگ صورتی باشد تا هم با درب ضد سرقت و هم با رنگ چهارچوب متاسب باشد. رنگ های سفید و مشکی می توانند به عنوان بهترین رنگ مورد استفاده قرار گیرند زیرا می تواند با بیشتر رنگ های مختلف هماهنگ شود.

آیا رنگ کردن درب ضد سرقت امکان پذیر است؟

به دلیل این که ذائقه ایرانی در مبلمان و همچنین در انتخاب رنگ درب ضد سرقت محدود می باشد، رنگ بندی درب های ضد سرقت به مواردی که در بالا به آن ها اشاره نمودیم محدود می گردد که البته می تواند پاسخ گوی بیشتر مشتریان باشد، در این میان ممکن است برخی از شما به دنبال رنگ هایی باشید که در محدوده تولید درب های ضد سرقت نباسد و ما می توانیم این خب خوش را به شما بدهیم که امکان تغییر رنگ درب ضد سرقت و رنگ کردن روکش درب ضد سرقت وجود دارد.

مراحل رنگ آمیزی درب ضد سرقت

اگر قصد رنگ آمیزی درب ضد سرقت را دارید، به مراحل رنگ آمیزی که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم، اشاره می کنیم:

  • به منظور رنگ نمودن درب ضد سرقت، ابتدا آن را از لولای خود جدا نمایید. به هیچ عنوان تلاش نکنید تا درب را در جای خود رنگ آمیزی کنید زیرا هم باعث می شود کیفیت رنگ آمیزی پایین بیاید و هم این که ممکن است برای برطرف نمودن رنگ هایی که در حین رنگ آمیزی بر روی دیوار برخورد کرده است متحمل زحمت فراوان شوید.
  • درب را بر روی یک سطح صاف و یا پایه قرار دهید تا عمل رنگ کاری به سادگی صورت پذیرد.
  • برای جلوگیری نمودن از رنگ خوردگی دستگیره و قفل، آن ها را از درب جدا نمایید.
  • در مرحله بعدی باید به این نکته توجه کرد که سطح درب صاف و بدون هیچ گونه برجستگی باشد. به همین دلیل لازم است تا به وسیله یک سمباده به پاک نمودن آن اقدام کنید تا آماده رنگ کردن باشد.
  • برای یکنواخت کردن سطح درب ضد سرقت، بهتر است آن را با یک پارچه مرطوب پاک نماییم.
  • در این مرحله نوبت به رنگ کردن درب ضد سرقت می رسد. ممکن است مجبور شوید برای این که درب یکدست شود، عمل رنگ کردن را در دو الی سه مرحله تکرار کنید.

نکات مهم رنگ آمیزی درب ضد سرقت

چنان چه درب لکه دارد، به کار بردن سمباده و پارچه ممکن است کافی نباشد و باید به سراغ تمیزکننده های مخصوص برویم.
اگر می خواهیم درب را با بیشتر از یک رنگ رنگ آمیزی نماییم، باید قبل از هر چیزی درب ضد سرقت را با یکی از رنگ های مورد نظر خود رنگ کنیم. در مرحله بعدی بخش هایی که قصد داریم به همان رنگ بماند را با چیزی بپوشانیم بخش های دیگر را که مد نظر داریم شروع به رنگ کردن نماییم.

تمیز کردن درب ضد سرقت

اگر می خواهیم درب ضد سرقت ما تمیز بماند، بهتر است هر هفته به وسیله دستمال نرم و مرطوب اقدام به تمیز نمودن آن کنیم. به علاوه می توانیم با استفاده از اسفنج و ظرف آب و صابون، درب مورد نظر خود را تمیز نماییم، البته باید گفت که شیشه پاک کن هم می تواند برای تمیز کردن درب ضد سرقت بسیار مناسب باشد.

در صورتی که قصد داریم درب را به صورت کامل تمیز نماییم، می توانیم از محلول های شیمیایی نیز استفاده کنیم، اما در مورد استفاده از این گونه از محلول ها ابید دقت فراوان داشته باشیم تا درب ضد سرقت آسیب نبیند. در این مورد می توانیم از یک متخصص در این زمینه نیز کمک بگیریم.