طرحینه

رنگ مولتی کالر – کاربرد رنگ مولی کالر – مزایای رنگ مولتی کالر و معایب آن

رنگ مولتی کالر ، کاربرد رنگ مولی کالر ، مزایا و معایب آن: این رنگ جز رنگ های مدرن و جدید می باشد. امروزه برای رنگ آمیزی مکان های مختلفی از این نوع رنگ استفاده می شود.
این رنگ ها بسیار تزیینی می باشند زیرا به صورت ترکیبی از چند رنگ دیده می شود . این عامل باعث می شود این رنگ ها توجه افراد زیادی را به خود جلب کند.

رنگ مولتی کالر

با کمک این رنگ می توان بیش از 40 طرح متنوع ایجاد کرد. همچنین برای رنگ آمیزی سطوح مختلفی از جمله گچی، سیمانی و … می توان از این رنگ ها استفاده کرد.

این رنگ ها به دو نوع مولتی کالر و مولتی اکسپت دسته بندی می شوند.

رنگ مولتی کالر

ویژگی های رنگ مولتی کالر

در این قسمت ویژگی های این رنگ و کاربرد آن را به طور کامل توضیح می دهیم.

این رنگ بر خلاف دیگر رنگ ها بوی خاصی ندارد ، زیرا برای استفاده از آن به هیچ گونه حلال و ترکیبات نفتی نیاز نیست.

از این رو می توان از این رنگ برای نقاشی مکان هایی که تهویه مناسب ندارند نیز استفاده کرد. این رنگ در نقاشی ساختمان بسیار کاربرد دارد.

از دیگر ویژگی هایی که این رنگ دارد مات بودن آن می باشد که این عامل باعث شده است پوشش دهی مولتی کالر بالا رود و موج و نواقص سطح مد نظر برای رنگ آمیزی را به خوبی پوشش دهد.
با توجه به ساختاری که رنگ مولتی کالر دارد می توان از این رنگ برای مکان های پر رفت و آمد و شلوغ استفاده کرد زیرا ذره های معلق را هوا را جذب نمی کند.

مولتی کالر چه مزایایی دارد؟

از مزایای مهم این رنگ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- مهم ترین مزیتی که این رنگ دارد سرعت اجرای ان می باشد، شما می توانید در کمترین زمان ممکن ساختمان و سطح مورد نظر خود را رنگ کنید.

2- کاملاً قابل شستشو می باشد و خیلی راحت می توانید آن را با آب و مواد شوینده تمیز کنید.

3- پوشش دهی بسیار بالایی دارد.

4- بوی خاصی ندارد.

5- خیلی سریع خشک می شود.

6- رنگ مولتی کالر تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی دارد از این رو برای تمامی سلیقه ها مناسب می باشد.

7- مقاومت بالایی در مقابل ضربه دارد.

8- در صورت آسیب به راحتی ترمیم می شود.

9- ضد حساسیت می باشد.

مولتی کالر چه معایبی دارد؟

1- هزینه این رنگ نسبت به سایر رنگ ها نسبتاً زیاد است.

2- برای استفاده از این رنگ نیاز به دستگاه و تجهیزات دارید و مانند سایر رنگ ها نمی توانید برای رنگ آمیزی سطحی از قلمو استفاده کنید.

3- با توجه به این که این رنگ بافتی برجسته دارد نمی توان از روی آن از رنگ های روغنی و پلاستیکی استفاده کرد.

کاربرد های رنگ مولتی کالر

با توجه به ویژگی هایی که مولتی کالر دارد از آن می توان در فضاهای مختلفی استفاده کرد به طور مثال به توجه به این که این رنگ پوشش دهی بالایی دارد .

رنگ مولتی کالر

از این رنگ می توان برای نقاشی خانه، لوازم خانگی مانند کابینت ها، پارکینگ ها، هتل ها، سینماها، بیمارستان ها، مدارس و … استفاده کرد.

بهتر است توجه کنید که از رنگ می توانید بر روی سطوح مختلفی از قبیل سطح گچی، چوبی، آهنی و … استفاده کنید زیرا مولتی کالر خاصیت پوشش دهی و چسبندگی بالایی دارد.

نحوه استفاده از مولتی کالر

برای استفاده از رنگ مولتی کالر ابتدا سطح مورد نظر را باید به خوبی تمیز کنید ، تا هیچ گونه چربی و آلودگی نداشته باشد و حتماً باید کاملاً خشک باشد. سپس قوطی حاوی رنگ را به خوبی تکان دهید ؛ تا اگر قسمتی از رنگ ته نشین شده باشد ؛ مخلوط شود.

فقط برای این کار دقت کنید که به هیچ وجه نباید از جسم خارجی مانند قلمو استفاده کنید. بعد از این کار رنگ را با دستگاه و تجهیزات مخصوص به قسمت مورد نظر اسپری کنید.

همان طور که گفته شد این رنگ خیلی سریع خشک می شود از این رو زمان اجرای آن بسیار کم است.

رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر