طرحینه

روش نوین در بازسازی منزل , راهنمای بازسازی منزل قدیمی

روش نوین در بازسازی منزل ، بازسازی منزل به روشهای مدرن  : امروزه موضوع بازسازی ساختمان به دلیل محدود بودن منابع و فضا در شهرها بسیار پراهمیت شده است. بازسازی ساختمان یعنی تغییر قسمت هایی از آن و اضافه کردن قسمت های دیگر می باشد. یکی از روش های اصولی برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل و خارج شدن از یکنواختی بهره گیری از روشهای نوین در بازسازی منزل می باشد.
استفاده از روش مدرن در بازسازی منزل یعنی بهره گیری از طرح ها و الگوهای بازسازی در ساختمان های اروپایی و آمریکایی می باشد. در این روش از بازسازی از المان ها و اجزای مدرن استفاده می شود.

روش نوین در بازسازی منزل

هدف از بازسازی منزل

بازسازی منزل به دلایل مختلفی انجام می شود، برخی از این دلایل عبارتند از:

  • با بازسازی منزل کیفیت زندگی اعضای خانواده بالاتر می رود.
  • با بازسازی ارزش منزل برای فروش یا اجاره بالا می رود.
  • با بهره گیری از روش های اصولی بازسازی ساختمان می توان مصرف انرژی را بهینه سازی کرد.
  • بازسازی، ساختمان را ذر مقابل بلاهای طبیعی ایمن می کند.
  • آشپزی در آشپزخانه ای پر از نور و دلباز برای مادر خانوادهخ لذت بخش خواهد بود.

روشهای جدید در بازسازی منزل

بازسازی منزل به دو روش صورت می گیرد: روش کلاسیک و روش نوین. در این نوع بازسازی روش های قدیمی کنار گذاشته می شود و از روش های جدید و نوین در بازسازی منزل استفاده می شود.
برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در روند بازسازی منزل به شکل نوین، بایستی بازسازی منزل توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. تا از قوانین و اصول آن آشنا بوده و زمان و هزینه را هدر ندهد. و در کوتاه ترین زمان ممکن بتوان به نتیجه رسید.

نکات مهم بهره گیری از روش نوین در بازسازی منزل

استفاده از روش های تازه در بازسازی منزل به معنی خداحافظی با شلوغی های قدیمی می باشد. روش های قدیمی که در بازسازی رنگ و طرح دیوارها یکی می شد. در روش نوین از رنگ آمیزی و کاغذ دیواری های مختلف استفاده می شود و هر کدام از دیوارها رنگ و طرح خاصی خواهند داشت. و برای تزئین قسمت های مختلف از پوشش های مختلف استفاده می شود.
کفپوش ها نیز  در بازسازی منزل به شکلی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.در روش های قدیمی بیشتر از سرامیک استفاده می شد. این در حالی است که در روش های نوین بیشتر از پارکت و پارکت لمینت استفاده می شود.

انواع مختلف روش نوین در بازسازی

روش تیلت آپ

این روش بعد از جنگ جهاین دوم ابداع شد.استفاده از این روش در بازسازی و نوسازی ساختمان از سرعت بالایی برخوردار می باشد. ودر معماری و بازسازی ساختمان بسیار حائز اهمیت می باشد. در این روش از دیورای ها بتنی بزرگ که در کارگاه قالب گیری و ساخته شده، استفاده می شود. این دیوار ها توسط ماشین های حمل و نقل سنگین به محل آورده شده و نصب می شوند. استفاده از این روش سرعت بالایی دارد. ولی عیل آن این است که امکان شکاف بین دیوارها وجود دارد.

روش متال استود و وود استود

این روش از بازسازی ساختمان نیز از سرعت بالایی برخوردار است و در کوتاه ترین زمان ممکن با صرف انرژی کمتر می توان به هدف رسید.
در این روش اسکت اصلی ساختمان با استفاده از چوب یا مصالح فلزی در کارگاه ساخته می شود و با ماشین‌ های سنگین حمل و نقل به محل آورده و نصب می شود.

مزایا و معایب استفاده از روش مدرن در بازسازی منزل

این روش باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. چراکه در این روش بخش بسیار بزرگی از ساختمان از پیش ساخته می شود .در این روش عملیات گود برداری و بتن ریزی انجام می شود، سپس دیوار های از پیش ساخته نصب می شوند. در مرحله بعدی نوبت به سقف می رسد.

عملیات بازسازی در این روش از بازسازی صورت گرفته می شود.

در روش نوین بازسازی منزل 60 درصد از اجزای ساختمان در کارگاه یعنی آماده می شود.

امروزه شرکت های مختلفی از روش نوین در بازسازی ساختمان استفاده می کنند. شما می توانید به یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه مراجعه کنید. با کارشناسان جلسه ی مشاوره ای داشته باشبد و پاسخ سوالاتتان را از آن ها بپرسید. مشاورین آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.