طرحینه

ساخت ویلا در باغ – طراحی ویلای سنتی در باغ – اصول طراحی ویلا در باغ

ساخت ویلا در باغ – طراحی ویلای سنتی در باغ – اصول طراحی ویلا  : 

همه ی ما خواهان گذراندن اوقات فراغت خود در فضایی سرسبز و خوش آب و هوا هستیم. ویلاها مکان مناسبی برای تفریح و دور بودن از آب و هوای پر از دود شهری می باشند. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که خواهان طراحی و ساخت ویلا هستید در ادامه با ما همراه باشید.

همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم ، ساخت ویلا یک کار تخصصی می باشد و باید توسط افراد متخصص در این حوزه اجرا و پیاده سازی شود. برای پیدا کردن بهترین گروه می توانید از طرحینه کمک بگیرید.

ساخت ویلا در باغ

ساخت ویلا در باغ

قبل از هرگونه اقدام برای ساخت ویلا ، باید به محوطه سازی ویلا توجه کرد. ساخت عمارت در میان فضای سبز نباید باعث از بین رفتن فضای سبز شود. و اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان در فضای باغ یک ویلا درست کرد؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ؛ ساخت ویلا باید به صورت کاملا اصولی و مهندسی باشد. و باید با در نظر داشتن نسبت گل و گیاهان به عمارت انجام شود. در واقع هدف اصلی این است که فضای باغ از حالت ارگانیک و اصلی خود خارج نشود. و ساختار سرسبز و باغ به همان شکل اولیه باقی بماند. به عبارت دیگر ساخت ویلا  نباید منجر به از دست رفتن کاربری باغ شود و آن را به چیزی متفاوت تبدیل کند.

ساخت ویلا در باغ

مراحل ساخت عمارت ویلا

قبل از اقدام به ساخت ویلا باید محوطه مورد نیاز برای ایجاد عمارت و ساختمان را محاسبه کرد. محل قرار گیری عمارت می تواند در گوشه ای از باغ یا مرکز آن باشد. انتخاب محل عمارت علاوه بر سلیقه شما به قابلیت ساخت و ساز در آن مکان بستگی دارد.
در ساخت ویلا نباید بخش های سرسبز را که محل رویش درختان است را از بین برد. و نباید برای ساخت عمارت درختان را قطع کرده و فضای سرسبز را از بین برد.
بهترین مکان برای ساخت ویلا در باغ مکانی است که کمترین آسیب را به فضای سرسبز وارد کند. قبل از شروع ساخت و ساز باید محاسبات لازم از نظر وضعیت خاک ، پی ریزی ، گود برداری و سایر مراحل اجرایی انجام شود.

بعد از اتمام مراحل مقدماتی ، فاز اجرایی شروع می شود. در فاز اجرایی باید اسکلت بندی بتنی یا فلزی ساختمان انجام شود. و سپس نوبت به دیوارچینی ، ساخت سقف ، تعبیه پنجره ها و… می رسد.

هزینه ساخت ویلا

هزینه ساخت ویلا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. هزینه زمین اولین و مهم ترین هزینه در ساخت ویلا در باغ می باشد. علاوه بر هزینه خرید باغ و زمین هزینه های دیگری همچون خرید مصالح ، تجهیزات در تعیین هزینه ی نهایی ساخت ویلا در باغ موثر می باشد.
هزینه ساخت ویلا بر اساس مترمربع است و این هزینه در شهرهای مختلف ، متفاوت می باشد.
علاوه بر هزینه های ساخت ساز ، هزینه هایی مانند اخذ مجوز ، هزینه ساخت و نصب کابینت ها، محوطه سازی، نقاشی، خرید و نصب تاسیسات و وسایل سرمایشی و گرمایشی، نصب حفاظ برای افزایش امنیت ویلا و … در تعیین هزینه نهایی موثر می باشند.
در صورت تمایل به ساخت استخر یا روف گاردن در ویلا باید هزینه ی جداگانه ای برای آن در نظر گرفت.

نکات قابل توجه در طراحی و ساخت ویلا در باغ

برای طراحی و ساخت ویلا  بایستی به یکسری نکات توجه کنید تا نتیجه ی کار مورد قبول باشد. اولین نکته ای که در طراحی و ساخت ویلا باید به آن توجه کرد ، شرایط اقلیمی و آب و هوایی می باشد. چرا که شرایط آب و هوایی تاثیر زیادی در تعیین سبک ویلا دارند.
بعد از اینکه مکان مناسبی را برای ساخت عمارت در نظر گرفتید باید به به شرایط مکان ویلا مانند جهت وزش باد، زاویه تابش خورشید، محدوده زمین، شرایط زمین، قوانین حاکم بر ساخت و ساز منطقه و ویلاهای همجوار نیز توجه کنید.
شاید در ظاهر این موارد چندان اهمیتی نداشته باشند. اما همه ی این موار برای طراحی و ساخت ویلا ضروری هستند.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در ساخت ویلا انتخاب تیمی ماهر ، کاردان و با تجربه برای ساخت و ساز می باشد. با انتخاب یک تیم حرفه ای در رابطه با مراحل ساخت و ساز نگرانی نخواهید داشت و به نتیجه ی رضایت بخش دست خواهید یافت.

ساخت ویلا در باغ

طراحی و ساخت ویلا توسط تیم حرفه ای

برای طراحی و ساخت ویلا باید از یک گروه مهندسی که در این زمینه سابقه درخشانی دارند کمک بگیرید. تیم حرفه ای تیمی است که تمام تلاش خود را برای اجرای پروژه ، با کیفیت بالا و قیمتی مناسب به کار ببندد.
تیم حرفه ای باید سلیقه و میل کارفرما را در طرح های پیشنهادی لحاظ کند. تیم حرفه ای در ساخت ویلا در باغ باید از متریال های بومی و نوین منطقه استفاده کند. و در مراحل ساخت و ساز از آخرین تکنولوژی ها استفاده کند.
یک تیم ماهر در ساخت ویلا باید سبک معماری مدرن و نوینی را به کار بگیرد. تا یک ویلای خاص و منحصر به فردی را طراحی کند.

سخن پایانی

یکی از نکات حائز اهمیت که در ساخت عمارت ویلا باید به آن توجه کرد. رطوبت منطقه در ساخت و ساز می باشد. از این رو باید در انتخاب مصالح باید دقت زیادی کرد. تا بعدا به دلیل رطوبت مشکلاتی به وجود نیاید.
در این مقاله به نکات مهم در طراحی و ساخت ویلا پرداختیم. در مورد هزینه ی ساخت ویلا توضیحاتی ارائه دادیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.