طرحینه

ساخت ویلا مدرن به همراه تصاویر – نکات مهم در طراحی پلان ویلای مدرن

در این مقاله قصد داریم در مورد اقدامات مربوط به ساخت ویلای مدرن و طراحی پلان ویلای مدرن توضیحاتی ارائه دهیم. اگر به دنبال ساخت یک ویلای مدرن هستید در ادامه ما را همراهی کنید.

ساخت ویلا مدرن به همراه تصاویر – نکات مهم در طراحی پلان ویلای مدرن : همه ما به دنبال یک فضای دنج و سرسبز برای گذراندن اوقات فراغت و تعطیلی های آخرهفته هستیم. ویلاها مکانی آرامبخش برای گذراندن تعطیلات هستند. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که به دنبال ساخت ویلا هستید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

اولین اقدام در ساخت ویلا فراهم کردن مقدمات مربوط به آن می باشد. مهم ترین اقداماتی که قبل از شروع طراحی پلان ویلا باید انجام شود ، به شرح زیر می باشد : اندازه گیری زمین، در نظر گرفتن جهات و شرایط جغرافیایی، تخصیص بخش های مختلف مساحت زمین به عمارت ویلا و فضای سبز اطراف آن و … در ادامه در مورد ساخت ویلا توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

ساخت ویلا مدرن

مراحل ساخت ویلا مدرن

• در ویلاسازی علاوه بر ساخت عمارت ویلا ، طراحی و اجرای فضای سبز نیز باید در اولویت باشد. چراکه هویت و ماهیت یک ویلا با فضای سبز شکل می گیرید.

• قبل از هر اقدامی باید پلان ویلا به شکل مهندسی شده طراحی شود. بعد از طراحی پلان نوبت به گودبرداری و سایر کارها می رسد.

• قبل از گود برداری باید وضعیت خاک مورد بررسی قرار بگیرید و سازه نگهبان به شکل کاملا مهندسی و اصولی اضافه شود..

• در طراحی و پیاده سازی ویلا باید شرایط جغرافیایی و سلیقه و خواست مشتری، را مدنظر قرار داد.

• در مرحله ی بعدی نوبت به اسکلت بندی ساختمان ویلا و شروع ساخت و ساز می رسد.

• بعد از اتمام اسکلت بندی در ساخت ویلا مدرن ، باید تمامی اقدامات مربوط به تاسیسات ، لوله کشی ، اجرای سقف کاذب و سیم کشی و … انجام شود.

• بعد از اتمام ساخت و ساز نوبت به طراحی دکوراسیون داخلی ویلا می رسد.

نکات مهم در ساخت ویلا

در ساخت ویلا باید به یکسری نکات توجه کرد:

ساخت ویلا مدرن

• فاصله گرفتن از الگوی ساخت و ساز شهری و آپارتمانی

مهم ترین نکته در طراحی و ساخت ویلا ، فاصله گرفتن از الگوی ساخت و ساز شهری و آپارتمانی می باشد. عمارت ویلا باید با روح طبیعت عجین شده باشد و از ساختارهای شهری متفاوت باشد. به این ترتیب بنای ویلای بسیار زیبا و جذاب خواهد بود.

• ساخت ویلا مدرن

ساخت ویلا قوانین و مقررات خاصی دارد. بخش های اساسی و بنیادین، ساخت چنین ویلایی همانند ساخت ویلای کلاسیک و معمولی است. اما زمانی که صحبت از مدرن سازی می شود. یکسری المان ها و فاکتورهای جدید به ساخت ویلا باید اضافه شود.

ویژگی های ویلای مدرن

یک ویلای مدرن دارای خصوصیات و ویژگی های زیر می باشد :

• سادگی

سادگی یک اصل مهم در مدرن بودن است.فضای یک ویلای مدرن باید در یک نگاه قابل آنالیز کردن باشد به عبارت دیگر فضای ویلای مدرن باید خوانایی داشته باشد. ویلاهای کلاسیک درست برعکس ویلاهای مدرن هستند و در آن ها خبری از خوانایی فضا نمی باشد.

• آرام و خلوت بودن

مهم ترین نکته در ساخت ویلا مدرن که بسیار حائز اهمیت می باشد ، آرامش و خلوت این ویلا است. طراحی و ساخت چنین ویلایی باید به گونه ای باشد که افراد در آن احساس آرامش و امنیت خاطر داشته باشند. و یک لذت آرامش در یک فضای دنج را تجربه کنند. و بتوانند از مشکلات و دغدغه های فضای شهری به دور باشند.

• پنجره های بزرگ

یک ویلای مدرن باید پنجره های بزرگ و قدی داشته باشد. و پنجره ها باید منظره ای رو به جنگل یا دریا را داشته باشند. به گونه ای که از بخش مرکزی ساختمان ویلا بتوان مناظری زیبا را تماشا کرد. ایجاد دید مرکزی در قلب ساختمان ویلا در ساخت ویلا مدرن ، بسیار فوق العاده می باشد و می تواند احساسی عالی و بی نظیر برای ساکنین داشته باشد.

• آشپزخانه و اتاق مهمان

در دیزاین داخلی ویلای مدرن ، آشپزخانه و اتاق های مهمان در اکثر موارد در طبقه همکف قرار می گیرند. در یک طراحی دیگر ممکن است آشپزخانه دربی به حیاط ویلا داشته باشد. تا هم رفت و آمد راحت تر شود و هم در صورت تمایل سرو غذا در حیاط ویلا باشد.

• معماری دوبلکس

در ویلاسازی مدرن استفاده از معماری دوبلکس و سقف های بلند بسیار رایج می باشد. با انجام این اقدامات می توان ویلا را به شکلی کاملا خاص و ممتاز طراحی کرد. با پیاده سازی این ساختار در ساخت ویلا مدرن می توان احساس بهتری در فضای ویلا داشت. در ساخت و سازهای امروزی معمولا از سقف های کوتاه استفاده می شود و ساختار سقف های بلند در بناهای لوکس به چشم می خورد.

• استفاده از رنگ های متنوع

در ویلاهای مدرن معمولا از رنگ هایی که دارای هویت می باشند استفاده می شود. ترکیب رنگ های کاملا پررنگ در طراحی و ساخت این ویلاها به چشم می خورد. این در حالی است که در ساخت ویلای کلاسیک از رنگ های خنثی استفاده می شود. در ویلاهای مدرن، از رنگ های طلایی و برنزی کمتر استفاده می شود.

برخی دیگر از نکات مهم در ساخت ویلا مدرن

در ساخت ویلا باید به نکات زیر توجه کرد :

ساخت ویلا مدرن

1. تعیین بودجه طراحی و ساخت ویلا :

در ساخت هرنوع ویلایی باید بودجه طراحی و ساخت ویلا را مد نظر قرار داد. بعد از مشخص کردن بودجه در رابطه با ساخت ، انتخاب مواد و مصالح و طراحی پلان اولیه تصمیم گیری کرد.

2. نقشه کشی و طراحی پلان اولیه ویلا :

بعد از مشخص کردن بودجه نوبت به نقشه کشی و طراحی پلان اولیه ویلا می رسد . و بعد از آن در مورد مراحل ساخت برنامه ریزی می شود. گام های محوطه سازی ویلا باید زمان بندی شود.

3. برنامه ریزی برای طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی در ساخت ویلا مدرن در مقایسه با ویلاهای دیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ساخت این ویلاها باید به عنصر نورپردازی، دریافت نور طبیعی، ستون بندی، سقف کاذب و … توجه کرد.

سخن آخر

در این مقاله در مورد ویلاسازی مدرن صحبت کردیم و نکات مهم ویلاسازی مدرن را به شما معرفی کردیم. امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.