طرحینه

مناسب ترین سرامیک کف ایوان – قیمت سرامیک کف ایوان

مناسب ترین سرامیک کف ایوان – قیمت سرامیک کف ایوان :  ختن مددسرامیک نوعی کاشی است که به عنوان کفپوش یا پوششی برای دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد. سرامیک ها به عنوان کفپوش بسیار محبوب و پرکاربرد می باشند. چرا که سرامیک ها دارای ویژگی هایی چون تنوع بالا ، قیمت مناسب ، مقاوم در برابر رطوبت و قابل شستشو می باشند.

سرامیک ها در محیط های مختلف قابل استفاده هستند. سرامیک کف پذیرایی ، آشپزخانه ، ایوان و… سرامیک ها در انواع طرح ها ، رنگ ها و ابعاد متفاوتی در بازار موجود می باشند و شما می توانید متناسب با نیاز و سلیقه خود بهترین نوع سرامیک را انتخاب کنید.

سرامیک کف ایوان

سرامیک کف ایوان

در انتخاب کفپوش ایوان باید به مواردی از جمله مقاومت ، لغزندگی ، جذب آب ، لکه پذیری و … توجه کرد. در انتخاب این کفپوش باید دقت زیادی به خرج داد.
جذب آب کفپوش های مورد استفاده برای ایوان معمولا بسیار کم می باشد. برای این بخش از منزل معمولا از سرامیک های گرانیتی و پرسلانی استفاده می شود. سرامیک ها برحسب پوشش رویه شان به دو دسته لعاب دار و بدون لعاب تقسیم بندی می شوند.

• سرامیک گرانیتی

این سرامیک از ترکیب خاک رس تولید شده است و فاقد کربنات می باشد. طرح مورد نظر این سرامیک در فرآیند پخت با افزودن رنگدانه ها به دست می آید.
این نوع سرامیک کف ایوان هیچ گونه لعابی ندارند. از این رو سطح آن ها به وسیله سنگ ساب پولیش می شوند تا سطح شیشه ای و براق حاصل شود. از رایج ترین کفپوش های گرانیتی ایوان می توان به طرح های فلفل نمکی ، رگه ای و قالب های رستیک اشاره کرد.

• سرامیک پرسلانی

این نوع از سرامیک ها به عنوان کفپوش ایوان انتخاب مناسبی می باشند. این سرامیک ها در دمای بالا پخته می شوند. از این رو دارای ماهیت شیشه ای می باشند و تخلخل کمی دارند.
سرامیک های پرسلانی در مقایسه با سرامیک های معمولی ضخامت بیشتری دارند و جذب آب کمتری دارند.

• سرامیک طرح سنگ و پارکت

سرامیک هایی طرح سنگ و پارکت یکی دیگر از انواع سرامیک کف ایوان می باشند که طرح سنگ و پارکت دارند و جایگزین مناسبی برای چوب می باشند. این سرامیک ها طراحی بسیار زیبایی دارند و می توانند جلوه ی خاصی به فضای ایوان ببخشند.
با استفاده از سرامیک های طرح سنگ می توان جلوه و زیبایی ایوان را دوچندان کرد.

نکات مهم در تهیه کفپوش سرامیکی ایوان

برای ایوان های پر رفت و آمد توصیه می شود از سرامیک های تیره رنگ مانند طوسی و خاکستری استفاده کنید. رنگ های تیره کثیفی و آلودگی را نشان نمی دهند.

مقاومت سطحی کفپوش سرامیکی ایوان از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولا سرامیک کف ایوان به دلیل رفت و آمد باید مقاومت بیشتری داشته باشد. سرامیک های لعابی از مقاومت خوبی برخوردارند.

در انتخاب کفپوش سرامیکی باید دقت زیادی به خرج دهید و از مدل های درجه یک استفاده کنید. این مدل ها کاملا سالم می باشند.

قیمت کفپوش سرامیکی ایوان

قیمت این کفپوش سرامیکی ایوان به فاکتورهای مختلفی از جمله کیفیت ، نوع لعاب ، درجه بندی ، هزینه حمل و نقل و.. بستگی دارد. در حالت کلی سرامیک های پرسلانی مقاومت بیشتری دارند و قیمت آن ها در مقایسه با سرامیک های معمولی بیشتر است.
برای خرید بهترین کفپوش سرامیکی ایوان می توانید به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید. طرحینه بهترین فروشگاه ها را به شما معرفی می کند.