طرحینه

سرامیک کف لوزی یا مربع ؟ کدام بهتر است؟ – روش کار سرامیک کف لوزی

سرامیک کف لوزی یا مربع ؟ کدام بهتر است؟ – روش کار سرامیک کف لوزی  : سرامیک کف به عنوان کفپوش در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. سرامیک ها در رنگ ها و طرح های مختلفی موجود می باشند به عبارت دیگر انواع متفاوتی دارند و شما می توانید متناسب با فضا بهترین نوع آن را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب رنگ سرامیک ، نوبت به مشخص کردن الگوی سرامیک کف می رسد. برای سرامیک کف ، بیش از ده مدل الگو می توان انتخاب کرد. الگوی مربع یکی از رایج ترین الگوهای کف می باشد. با استفاده از الگوها و طرح های متفاوت می توان زیبایی دکوراسیون داخلی را دوچندان کرد.

الگوها می توانند لوزی، زیگزاگی، حصیری، قطری، نامنظم و یا مستطیل باشند. اما سوالی که مطرح می شود، این است که کدام یک از این الگوها می توانند برای فضای داخلی زیبا باشند؟ سرامیک کف لوزی یا مربع ؟ کدام یک بهتراست؟

ما در این مقاله در مورد انواع الگوهای سرامیک و چیدمان سرامیک کف پذیرایی توضیحات تکمیلی ارائه داده ایم. شما می توانید با خواندن این مقاله در مورد انتخاب الگو تصمیم گیری کنید. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

سرامیک کف مربع

معرفی الگوهای سرامیک کف

سرامیک کف الگوهای متفاوتی دارد که در اینجا هرکدام از این الگوها را به شما معرفی می کنیم:

چیدمان سرامیک کف مربعی

این الگو جزو رایج ترین چیدمان ها می باشد. در این چیدمان ، سرامیک ها با طرح چهارگوش، به صورت تکراری و مشابه در کنار یکدیگر قرار می گیرند. این الگو در انواع فضاها قابل استفاده می باشد. در ادامه الگوهای دیگر را نیز به شما معرفی می کنیم. و توضیح می دهیم که سرامیک کف لوزی یا مربع ؟ کدام بهتر است؟

الگوی سرامیک کف لوزی

این چیدمان از قرار دادن سرامیک ها در کنارهم با زاویه ی 45 درجه ایجاد می شود و یک طرح لوزی مانند ایجاد می شود. چیدمان لوزی برای دکوراسیون پذیرایی کوچک می تواند انتخاب ایده آلی باشد. چراکه این چیدمان فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهد. و برای فضاهای قناص نیز انتخاب مناسبی می باشد.

الگوی حصیری

این نوع از چیدمان جذابیت بسیار بالایی دارد و اکثرا در طرح های پارکت مورد استفاده قرار می گیرد. این الگوی زیبا با سرامیک های مستطیل شکل نیز قابل پیاده سازی می باشد. توصیه ی ما به شما این است که برای اجرای این چیدمان در کف فضاهای داخلی از دو رنگ استفاده کنید. استفاده از دو رنگ می تواند باعث زیبایی و جذابیت بافت شود. در این نوع چیدمان برخلاف سرامیک کف لوزی یا مربع ، نیازی به قالی و .. نمی باشد.

چیدمان سرامیک کف چرخ دنده ای

این الگو نیز طرفداران خاص خود را دارد. با استفاده از این الگو می توان طرح های زیبا و جذابی را ایجاد کرد. در این نوع چیدمان سرامیک های بزرگ در اطراف سرامیک های کوچک چیده می شوند و یک طرح هندسی زیبایی را خلق می کنند.

الگوی سرامیک کف زیگزاگی

در این طرح ؛ همانگونه که از نامش پیداست ، چیدمان به صورت زیگزاگی می باشد. برای ایجا طرح های زیگزاگی می توان از دو رنگ یا چند رنگ استفاده کرد.

چیدمان فرش سرامیکی

از این الگوی سرامیکی در انواع طرح ها می توان استفاده کرد. در دکوراسیون فضاهای لوکس و پذیرایی می توان از این نوع کف استفاده کرد. در صورتی که نمی خواهید روی سرامیک قالی یا فرش پهن کنید. می توانید از فرش سرامیکی استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از این نوع سرامیک کف پذیرایی بهترین طرح ها را ایجاد کنید.

الگوی سه بعدی سرامیک

این نوع از سرامیک نیز همانند سرامیک کف لوزی یا مربع از محبوبیت بالایی برخوردار است. و یک حالت سه بعدی و مرموز روی کف طراحی می کند. در این نوع طراحی کف فضا بولد می شود و در معرض دید قرار می گیرد. در دکوراسیون استخر، رستوارن و فضاهای بزرگ از الگوی سه بعدی سرامیک استفاده می شود.

الگوی شش ضلعی

این چیدمان نیز از جذابیت و زیبایی فوق العاده ای برخوردار است. در این الگو قطع های شش ضلعی در کنار هم چیده می شوند . با استفاده از لانه زنبوری ها می توان یک کندوی خوشگل و زیبا طراحی کرد و یک شکل هندسی زیبا و خارق العاده به وجود آورد.

سرامیک کف لوزی یا مربع ؟

ما در اینجا الگوی سرامیک لوزی و مربع را به شما معرفی کردیم. شما می توانید متناسب با ابعاد فضای مورد نظر و سلیقه ی خود یکی از این نوع طرح ها را انتخاب کنید. در صورتی که ابعاد فضا کوچک باشد ، بهتر است از الگوی لوزی استفاده کنید.
الگوی لوزی کاربردی تر از سایر الگوها می باشد. بعد از اینکه با الگوهای سرامیک کف آشنا شدید باید در زمان خرید به یکسری نکات توجه کنید.

فاکتورهای مهم در خرید سرامیک کف

ما در این مقاله انواع الگوها و چیدمان سرامیک کف را به شما معرفی کردیم. شما می توانید با مطالعه ی این مقاله ، متناسب با سلیقه ی خود و نیازهایتان بهترین نوع الگو و طرح را انتخاب کنید. و در مورد انتخاب سرامیک کف لوزی یا مربع تصمیم درستی بگیرید.

  • در خرید سرامیک همواره در نظر داشته باشید که برای فضاها از سرامیک های لعاب کاری شده استفاده کنید.
  • در زمان خرید سرامیک توجه کنید که سرامیک ها برند معتبری داشته باشند.
  • از آنجایی که سرامیک ها خنک هستند ، در مناطق گرم به عنوان کفپوش انتخاب ایده آلی هستند.
  • در صورت وجود قناص در فضا می توانید از الگوهای مربعی استفاده کنید.
  • برای بزرگ تر نشان دادن فضا می توانید از الگوهای حصیری یا لوزی استفاده کنید.

قیمت سرامیک کف

قیمت سرامیک کف به فاکتورهای مختلفی از جمله ابعاد سرامیک ، ابعاد فضا ، کیفیت سرامیک ، شرکت سازنده ، میزان لعاب کاری شده بستگی دارد. برای خرید سرامیک به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. طرحینه بهترین فروشگاه ها را در این زمینه به شما معرفی می کند.

نتیجه گیری

سرامیک کف لوزی یا مربع در نحوه چیدمان با یکدیگر تفاوت دارند. سرامیک های لوزی کاربردی تر از سرامیک های مربع هستند و در فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.