طرحینه

بهترین مدل سرامیک و سنگ سرویس بهداشتی و حمام

سنگ سرویس بهداشتی و حمام : یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی که از گذشته تا اکنون در ساخت ساختمان ها مورد استفاده قرار می گرفته است سنگ می باشد. از این متریال طبیعی بخصوص در ساخت سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شود زیرا مقاومت بالایی دارند و در برابر نفوذ آب و شکستن مقاوم می باشند.

در ساخت سرویس بهداشتی و حمام دوام ومقاومت متریال مورد استفاده، اولین حرف را می زند. در کنار این ویژگی مواردی از جمله طول عمر بالا و دوام، جلوه زیبا و شیک نیز باید مد نظر گرفته شود.البته در انتخاب سنگ نیز باید نهایت دقت را به کار ببرید زیرا مقاومت و دوام همه سنگ ها به یک اندازه نیست و یاید در ساخت این مکان ها از مصالح بخصوص استفاده نمود.مصالحی که طرح و ساختار متفاوتی دارند و در برابر رطوبت و مواد شوینده دوام بالاتری دارند.در ادامه در مورد ویژگی های بهترین سنگ سرویس بهداشتی و حمام مطالبی را ارائه داده و بهترین نوع سنگ ها جهت این مورد را معرفی می کنیم.

برخی از نمونه سنگ و سرامیک حمام

سرامیک سرویس بهداشتی سرامیک سرویس بهداشتی سرامیک سرویس بهداشتی سرامیک سرویس بهداشتی سرامیک سرویس بهداشتی سرامیک سرویس بهداشتی سرامیک سرویس بهداشتیسنگ سرویس بهداشتی و حمام سنگ سرویس بهداشتی و حمام سنگ سرویس بهداشتی و حمام سنگ سرویس بهداشتی و حمام سنگ سرویس بهداشتی و حمام سنگ سرویس بهداشتی و حمام سنگ سرویس بهداشتی و حمام سنگ سرویس بهداشتی و حمام سنگ سرویس بهداشتی سنگ سرویس بهداشتی

ویژگی‌های سنگ مناسب حمام و سرویس بهداشتی

در هنگام ساخت سرویس بهداشتی و حمام یکی از نکانی که باید توجه ویژه به آن کرد انتخاب بهترین متریال برای کف و دیواره های آن است تا آب به پ لایه های زیرین نفوذ نکند. به دلیل نفوذناپذیری کم سنگ بهترین گزینه می باشد. از میان سنگ ها نیز باید سنگی را انتخاب کنید که میزان تخلخل کمتری داشته باشند به عبارتی ساب خورده باشند. این سنگ ها کمتر رطوبت را جذب می کنند پس دیرتر از بین می روند.در ادامه چند مورد از ویژگی های سنگ مناسب حمام و سرویس بهداشتی را اشاره می کنیم:

  • مقاومت بالا و نفوذ پذیری بسیار کم در مقابل رطوبت
  • عدم آسیب جدی در مواجهه با مواد شوینده
  • عدم تخلخل و تراکم بالای سنگ انتخابی
  • عدم لغزندگی سنگ مورد استفاده در کف
  • عدم تغییر رنگ سنگ در گذر زمان

سنگ مناسب سرویس بهداشتی و حمام

در انتخاب سنگ مناسب سرویس بهداشتی و حمام علاوه بر مقاومت بالا و قدرت نفوذ پذیری کم، باید به زیبایی و لوکس بودن سنگ نیز توجه نمود.زیبایی سنگ در سرویس و حمام بسیار مهم می باشد همچنین برای کف حمام و سرویس پیشنهاد می شود از سنگ‌های متراکم و غیر متخلخل استفاده کنید.

این سنگ ها به علت تراکم بالا کمتر آب را به قسمت های زیرین انتقال می دهند.البته برای جلوگیری از نفوذ آب به قسمت های زیرین می توان از تکنیک آب بندی نیز استفاده کرد. توصیه می شود هر دو سال یکبار کف و دیواره های سرویس بهداشتی و حمام را با مواد مخصوص آب بندی نمایید و همچنین کمتر از مواد شوینده شیمیایی استفاده نمایید زیرا سبب از بین رفتن آب بندی می شوند.

در ادامه با توجه به مطالب ارائه شده، بهترین سنگ‌های مناسب سرویس‌های بهداشتی و حمام را ذکر خواهیم نمود:

1 .سنگ مرمریت

سنگ‌های مرمریتی سنگ هایی بسیار زیبا و لوکس می باشند که محیط سرویس بهداشتی و حمام را بسیار زیبا و شیک می کنند. این سنگ ها مقاومت معمولی دارند و در مقایسه با سایر سنگ ها مانند گرانیت دوام کمتری در برابر آسیب های وارده و نفوذ آب خواهند داشت. به هر حال این سنگ ها می توانند گزینه مناسبی برای کفپوش سرویس بهداشتی و حمام می باشند و دکوراسیون خاصی را در ساختمان ایجاد نمایند.از دیگر ویژگی های بارز این سنگ ها می توان سهولت در نگهداری و تمیزی راحت تر آن اشاره نمود.شستشوی این نوع از سنگ ها بسیار راحت بوده و در زمان شستشو کف مواد شوینده و بهداشتی به این سنگ نمی‌چسبد.

2 .سنگ گرانیت

نوع دیگری از سنگ های مورد استفاده در سرویس بهداشتی و حمام، سنگ گرانیت می باشد.از این سنگ که از نوع سنگ های آذرین می باشد، سالهاست به عنوان مصالح ساختمانی مقاوم استفاده می شود.این سنگ بسیار محکم بوده و مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و شکستگی دارد.بافت این سنگ به صورت دانه های درشت می باشد و بسیار نام آشناست.همچنین سنگ گرانیت قابلیت این را دارد که با مواد شوینده و بهداشتی به صورت مکرر شسته شود بدون اینکه ذره ای تغییر رنگ در آن رخ دهد.

از دیگر ویژگی های سنگ گرانیک که آن را به عنوان سنگی منحصر بفرد کرده است می توان به :تنوع طرح و رنگ زیاد،صیقل پذیری، مقاومت بالا در برابر خراشیدگی، ضربه، سایش و ترک خوردگی اشاره نمود.

3 .سنگ چینی یا کریستال

سنگ چینی کریستال یکی دیگر از گزینه های مناسب برای نصب در محیط های مرطوب خانه می باشد.به دلیل تخلخل پایینی که این نوع سنگ ارد میزان نفوذ پذیری آب در آن کمتر می باشد و بنابرین میزان رطوبتی که امکان دارد جذب آن شود بسیار کم است.همچنین این سنگ بسیار شفاف بوده و جلوه ای زیبا را به محیط خانه می بخشد.تمیز کردن آن نیز بسیار آسان و راحت می باشد و استفاده از شوینده ها نیز هیچ گونه آسیبی نمی تواند به آن وارد سازد.

سنگ چینی با تنوع رنگ و طیف بالا در بازار موجود است و می تواند تمامی سلیقه ها را پوشش دهد.

4 .سنگ تراورتن

سنگ تراورتن را می توان به عنوان بهترین گزینه برای کف سرویس بهداشتی و حمام در نظر گرفت .البته در گذشته به دلیل ترکیب رنگ متفاوئت این سنگ زیاد مورد استقبال مردم قرار نمی گرفت اما در حال حاضر با استفاده از روش های مدرن آب بندی و فراوری، این مشکل حل شده است . در زمان استفاده از این نوع سنگ برای از بین بردن ترکیب رنگ آن از دوغاب یا اپوکسی مشابه رنگ سنگ استفاده می شود تا فضاهای خالی و منافذ عمیق سنگ دیده نشود.

به این نکته نیز توجه نمایید که در صورت استفاه از سنگ های مرمریت و تراورتن برای کف سرویس بهداشتی و حمام حتما هر ساله از مواد نانوکاور استفاده نمایید تا مشکلی پیش نیاید.