طرحینه

خرید سنگ نما – قیمت انواع سنگ نما ارزان با عکس

انواع سنگ نما با عکس ,  بهترین نوع سنگ برای طراحی نما رومی کدام است ؟ , مرکز خرید سنگ ساختمانی و نما در تهران کجاست ؟ : یکی از بخش های اصلی که در ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است، نمای بیرونی و به عبارت دیگر جلوه کلی ساختمان می باشد که نشان دهنده کلیت کیفیت و سبک و ارزش بنا است. در هر منطقه از جهان متناسب با شرایط آب و هوایی و محیطی و امکانات ساختمانی که در اختیار دارد، مصالح مختلف را به کار می گیرد.

در این میان استفاده از سنگ های طبیعی به عنوان نما یک امری می باشد که دارای قدمت زیادی بوده و بسیار رایج می باشد و قیمت های مختلفی را نیز دارا می باشد. در هر صورت مهم ترین قضیه این است که بتوانیم از انواع سنگ نماها به درستی استفاده نماییم.

چرا در نما از سنگ استفاده می کنیم؟

استفاده از سنگ در طراحی نمای ساختمان، به قدری مهم است که امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. در این بخش به طور خلاصه دلایل انتخاب سنگ برای نمای ساختمان رابیان می کنیم:

  • به دلیل استفاده از رنگ های زیبا، زیبایی منحصر به فرد و تکرار نشدنی به خود می گیرد.
  • مقاومت بسیار بالایی داشته و مراقبت و نگهداری از آن راحت تر انجام می گیرد.
  • به علت وجود داشتن معادن در ایران، قیمت بسیار مناسب تری دارد.
  • می توان در انواع سبک های معماری مدرن و همچنین کلاسیک مورد استفاده قرار داد.

نمای ساختمان های جدید و امروزی

امروزه به دلیل پیشرفت صنعت و علم ساختمان سازی، مصالح فراوانی یافت می شودکه می توان به راحتی از آن ها برای نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد. استفاده از مصالح و مواد مصنوعی در سال های اخیر رواج پیدا کرده است که شامل انواع کامپوزیت ها، چوب های مصنوعی و ترموود، سنگ های اسلبکو و… می باشند. علاوه بر آن به کار بردن مصالح ترکیبی در نما از مزایای منحصر به فردی برخوردار است که در ادامه به آن می پردازیم.

استاندارد و ویژگی های سنگ نما

در ادامه به معرفی ویژگی های سنگ مورد استفاده در نمای ساختمان ها می پردازیم:

1- زیبایی

نمای ساختمان نشان دهنده جلوه بیرونی آن می باشد به همین دلیل با انتخاب سنگ زیبا و بادوام می توانیم تاثیر بیشتر آن را در ساختمان سازی مشاهده نماییم. در نمای ساختمان ها معمولا به علت جلوه و زیبایی بخشیدن به آن، رنگ های روشن تر را به کار می برند. به همین دلیل سنگ هایی که روشن و یک دست می باشند قیمت بالاتری را نیز به خود اختصاص داده اند.

2- مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی

به دلیل آن که بخش بیرونی ساختمان در معرض شرایط متغیر آب و هوایی و اشعه آفتاب قرار دارد، سنگ نما باید دارای برخی ویژگی هایی باشد تا در این شرایط فرسوده، کدر، کثیف و تیره نشود ودر زمان طولانی نیز بتوانند زیبایی خود را مثل روز اول حفظ نمایند و همچنین بتوان آن ها را به راحتی نظافت و نگهداری نمود.

3- چسبندگی بالا

سنگ نما باید بتواند به راحتی به سیمان بچسبد و چسبندگی بالایی داشته باشد. در صورتی که دارای خاصیت چسبندگی نباشد با گذشت زمان ممکن است سقوط کند. از این گونه اشکالات در نماهای گرانیتی که قبلا مورد استفاده قرار می گرفت بسیار مشاهده می شد. بعد از گذشت مدت ها، دستورالعمل سازمان های تبیین استاندارد مبنی بر استفاده از پیچ و یا اسکوپ، به منظور چسباندن سنگ های گرانیت و … صادر شد.

4- تراکم پایین و وزن کمتر

اهمیت دادن به وزن سنگ نما در ساختمان ها بسیار مهم است. زیرا به کاربردن سنگ های متراکم، چگال و بدون تخلخل باعث می شود تا ساختمان سنگین شده و چسبندگی مناسبی نداشته باشد، برای مثال گرانیت دارای تخلخل کمتر و تراکم بالاتری در بین سنگ های ساختمانی می باشد از این رو به کار بردن آن در نما پیشنهاد نمی گردد.

5- نظافت و نگهداری آسان

بخش بیرونی ساختمان که سنگ نما در آن به کار رفته است سرشار از آلودگی خواهد بود. به همین دلیل نظافت و تمیز کاری در مورد نمای ساختمان امری است که از اهمیت بالایی برخوردار است. به کاربردن سنگی که فاقد سطح ساب و براق هستند، باعث کثیف شدن و آلودگی سنگ می شود. سنگ های تراورتن در زمان قدیم به این شکل به کار می رفت. به واسطه فراوری های انجام گرفته در سال های اخیر بر روی سنگ های تراورتن، سطح آن براق و خالی از خلل و فرج گشته و باعث شده است تا مقاومت آن نیز بیشتر گردد.

انواع سنگ نما

حال که با خصوصیات و ویژگی های سنگ های مورد استفاده در نمای ساختمان آشنا شدید. شما را با انواع این سنگ ها نیز آشنا می کنیم.

سنگ تراورتن

یکی از مناسب ترین گزینه ها برای نمای خارجی، سنگ تراورتن می باشد که از آن در نمای داخلی هم استفاده می گردد. برای مثال در نماهایی که به سبک رومی ساخته می شوند از این سنگ ها کمک می گیرند. قیمت سنگ نمایی هم که با تراورتن ساخته می شود بسیار مناسب خواهد بود.

تراورتن جزو سنگ هایی است که سبک بوده و به دلیل داشتن خلل و فرج مناسب می تواند به راحتی به دیوار و محل مورد نظر با کمک ملات نصب گردد. از تراورتن علاوه بر نما می توان به عنوان سنگ دیوار هم استفاده نمود که به وسیله فراوری های روی سنگ سطح نفوذناپذیر و براق دیده می شود.

نمونه سنگ تراورتن برای نمای ساختمان

سنگ نما تراورتن سنگ نما تراورتن سنگ نما تراورتن سنگ نما تراورتن سنگ نما تراورتن

سنگ مرمریت

مرمریت نوعی سنگ شناخته شده است که اکثرا برای نمای داخلی ساختمان، سنگفرش، کف و پله مصرف می شود و در مقایسه با تراورتن چگالتر بوده و منافذ کمتری نیز دارد. فراوری این سنگ برای کاربرد در داخل و خارج ساختمان متفاوت است. به طور کلی به کار بردن مرمریت با ساب براق، برای نمای بیرونی مناسب نیست و برای این که آن را در نما استفاده کنیم باید به ویژگی هایی همچون نوع مرمریت، ساب، ضخامت و … توجه نماییم.

سنگ گرانیت

در سال های گذشته از سنگ گرانیت در نماهای ساختمان استفاده می کردند اما به دلیل این که این سنگ ها دارای وزن بالایی بوده و نیز فاقد خاصیت چسبندگی بودند و همچنین به دلیل عدم اکسیده شدن آهن موجود در آن در برخی سورت ها، استفاده از آن نامناسب شد.

نمونه سنگ گرانیت سیاه

سنگ نما گرانیت سنگ نما گرانیت سنگ نما گرانیت سنگ نما گرانیت

نمونه سنگ گرانیت خاکستری

گرانیت خاکستری گرانیت خاکستری گرانیت خاکستری گرانیت خاکستری

گرانیت قهوه ای

گرانیت قهوه ای گرانیت قهوه ای گرانیت قهوه ای گرانیت قهوه ای گرانیت قهوه ای

عوامل موثر در قیمت سنگ نما

سنگ هایی که دارای کیفیت بالایی هستند و معادن محدودی دارند به طور معمول قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. ابعاد سنگ ها نیز می توانند روی قیمت آن ها تاثیرگذار باشند، سنگ های نما عموما در سایز 40 طولی تولید می شوند. هرچقدر طول این سنگ ها بلندتر باشد، قیمت سنگ نما نیز بالاتر خواهد رفت زیرا باعث می شود نما یکپارچگی بیشتری پیدا کند.

تاثیر رنگ نیز در تعیین قیمت سنگ نما بی تاثیر نیست هرچقدر سنگ روشن تر بوده و به رنگ سفید نزدیک تر باشد، گران قیمت تر خواهد بود. عامل مهم دیگر در تعیین قیمت سنگ نما تاثیر نوع فراوری در سنگ نما می باشد.برای خرید این سنگ ها می توانید از طرحینه کمک بگیرید. طرحینه بهترین فروشگاه هایی که این سنگ ها را به فروش می رسانند را به شما معرفی می کند.