طرحینه

جدیدترین مدل سنگ کابینت آشپزخانه 1400 – قیمت سنگ کابینت کوارتز

خرید اینترنتی بهترین سنگ کابینت آشپزخانه با قیمت مناسب و ارزان , جدیدترین مدل و طرح به همراه لیست قیمت سنگ کابینت کوارتز و کورین در طرحینه : از دیربازهمواره از سنگ در صنعت ساختمان سازی استفاده می شد. یکی از روش های جدید آماده سازی سنگ، فراوری سنگ به روش اسلب می باشد. از سنگ اسلب می توان در ساخت کانتر آشپزخانه و رویه کابینت یا صفحه کابینت بهره مند شد. یکی از چالش هایی که در هنگام تغییر دادن دکوراسیون آشپزخانه با آن موجه می شویم، انتخاب و خرید رویه کابینت می باشد. سنگ کابینت به دلیل داشتن دوام و مقاومت بالا می تواند بهترین گزینه برای فضای آشپزخانه باشد.

انواع سنگ کابینت

رویه های کابینت را می توان از جنس های مختلفی از جمله صفحات ام دی اف و سنگ های مصنوعی و طبیعی انتخاب نمود. صفحات ام دی اف کابینت به دلیل شرایط اقتصادی بسیار باصرفه می باشند و همچنین دارای تنوع رنگ و طرح بالاتری نیز می باشند، ولی روکش های ام دی اف در صورتی که دچار آسیب شوند و یا نوار پی وی سی و فرآیند آب بندی به درستی صورت نگیرد و یا با گذشت زمان باعث از دست دادن خاصیت خود شود، ممکن است آب به داخل ورق های کابینت رفته و آن را خراب کند.

صفحات کورین کابینت طول عمرزیادی داشته ولی در مقابل خط و خش مقاومت کمتری دارند به همین دلیل است که با گذشت زمان شفافیت خود را از دست می دهند.

اگر در انتخاب سنگ کابینت دقت لازم را داشته باشیم علاوه بر به وجود آوردن زیبایی در محیط، با دوام قابل ملاحظه این کابینت ها در برابر لکه، گرما و خش روبرو خواهیم شد.

اگر زیبایی و جلوه خاص رویه کابینت برای شما مهم است بهتر است بدانید که مناسب ترین انتخاب، بهره گیری از طراحی بی نظیر طبیعت می باشد زیرا رنگ و طرح سنگ های طبیعی تکرار نشدنی بوده و نمونه های مصنوعی آن ها نمی توانند به زیبایی آن ها بوده و در آشپزخانه جلوه گری کند. با توجه به این که امروزه بیشتر آشپزخانه های ایرانی به صورت اوپن هستند، قرار دادن این رویه ها در قسمت اوپن بسیار تماشایی می شود.

قیمت سنگ کابینت قیمت سنگ کابینت قیمت سنگ کابینت قیمت سنگ کابینت سنگ کابینت کورین سنگ کابینت کوارتز سنگ کابینت کوارتز سنگ کابینت کوارتز سنگ کابینت کوارتز سنگ کابینت کورین سنگ کابینت سنگ کابینت سنگ کابینت سنگ کابینت

نکات مهم در انتخاب سنگ رویه کابینت

در انتخاب رویه کابینت نکته ای که بسیار مهم می باشد جنس سنگ می باشد. باید سنگی که انتخاب می کنیم آب بسیار کمی را جذب کند تا دچار شکستگی سنگ نگردد. برای مثال سنگ های مرمریت از مناسب ترین سنگ هایی می باشند که برای رویه کابینت ها می توان مورد استفاده قرار داد. به منظور جلوگیری از شکسته شدن سنگ کابینت آشپزخانه زیر سنگ را آهن کشی نیز می کنند.

نحوه سفارش و اندازه گیری سنگ کابینت

برای اندازه گیری و سفارش این سنگ ها، کارشناسان در محل حضور یافته و الگوی دقیق و اندازه های صفحات را طبق ابعادی که کابینت دارد ، اندازه گیری می کنند. در کارخانه نیز طبق همین اندازه ها به وسیله دستگاه های دقیق برش و ابزار می دهند. علاوه بر آن کارشناسان خود می توانند اندازه ها را در اختیار سنگ وزین قرار دهند.

قیمت سنگ کابینت به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت سنگ کابینت ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • نوع سنگ که بستگی به نوع آن دارد مثلا ممکن است از نوع سنگ مرمریت ، سنگ چینی ، مرمر و گرانیت باشد
  • بزرگ بودن ابعاد یک تکه از سنگ
  • اندازه و ضخامتی که صفحه دارد
  • آهن کشی بودن زیر صفحه کابینت
  • برش لیزری و ابزار دور (دوپله، سه پله و مدرن)
  • چگونگی حمل و نقلو روش نصب

بعد از این که موارد بالا کاملا مشخص شد، قیمت نیز به درستی و دقیق اعلام شده و در هنگام خرید تحویل می گردد.

صفحه کابینت کورین یا سنگ مصنوعی

صفحه کورین یا همان سنگ کورین که به آن سنگ های مصنوعی نیز می گویند، از حدود 10 ال 12 سال گذشته به همراه برندهای کره ای به بازار کابینت سازی ایران وارد شدند. از همان ابتدا به دلیل دارا بودن زیبایی منحصر به فرد و عایق بودن این سنگ ها در برابر رطوبت، استفاده از سنگ مصنوعی رواج بیشتری پیدا کرد.

از میان سنگ های کورین، سنگ های کورین کره ای با برند سامسونگ بسیار معروف هستند. برند کورین ال جی نیز در مرحله بعد از سامسونگ شهرت یافته است. در سال های اخیر شرکت های ایرانی توانسته اند کورین های ایرانی را تولید کنند البته کیفیت آن ها نسبت به کورین های کره ای کمتر می باشد. به خصوص کورین های سفید تولید شده توسط ایران از کیفیت پایین تری به نسبت کورین های کره ای برخوردارند. از طرفی قیمت کورین های ایرانی در مقایه با کورین های کره بسیار کمتر است. در بین کورین های ایرانی رنگ کرم شنی بیشترین استفاده را دارد.

کاربرد سنگ کابینت کورین

ضخامت سنگ های کورین حدودا بین 12 الی 13 میلیمتر می باشند که دارای قابلیت چسبندگی و برش خوردن نیز هستند. علاوه بر آن این سنگ ها می توانند به راحتی سابیده شده و شکل و فرم مناسب به خود بگیرند.

به وسیله کورین می توان یک صفحه معمولی کابینت ساخت. همچنین می توان صفحه آب چکان نیز به کمک آن تولید نمود و لبه سنگ های آن را گرد کرد. از این سنگ ها به عنوان قرنیز دیوار هم می توان استفاده کرد. لبه کناری سنگ کورین می تواند به راحتی فرم دهی شود و به شکل های مختلف مثل حالت پله ای از آن استفاده کرد. همچنین می توان آن ها را در ساختن سینک به کار برد. این سنگ ها را می توان به عنوان سینک و صفحه کابینت روی کابینت های مختلف آشپزخانه مثل کابینت ممبران و وکیوم، چوب و روکش چوب مورد استفاده قرار داد.

سنگ کابینت طبیعی

در زمان های گذشته صفحات سنگی را روی کابینت های فلزی به کار می بردند، اما امروزه از صفحات سنگی که با سنگ های خاص تهیه می شوند ، به عنوان صفحه کابینت استفاده می گردد. در گذشته درست کردن سنگ مسطح با ابعاد بزرگ که برای صفحه کابینت مناسب باشد بسیار کار سختی بود، اما امروزه سنگ های خوب و باکیفیتی در بازار وجود دارند که روش ساخت آن ها نسبت به گذشته ساده تر شده است. این سنگ کابینت ها قیمتی در حدود قیمت کورین را دارند.

مزیتی که کورین نسبت به سنگ دارد این است که می توان سنگ کورین را به استفاده از چسب زدن و ساییدن نقاط اتصال ورق های کورین، به صورت یک تکه نمایش داد. در حای که در سنگ چنین مزیتی وجود ندارد. بخشی به نام درز در بین قطعات سنگ ها وجود دارد و با گذشت زمان باعث می شود تا رطوبت به پایین نفوذ کرده و به کابینت و یونیت آن صدمه وارد نماید. بنابراین سنگ گزینه مناسبی برای جایگزین شدن با کورین نمی باشد.